Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy vagytok a hálapénzzel?

Ti hogy vagytok a hálapénzzel?

Figyelt kérdés

én tuti nem adok majd a dokinak, meg senkinek, mert elvileg ezért kapják a fizetésüket. egyetlen esetben gondolkoznék el rajta: ha szülés közben életmentő beavatkozásra lenne szükség...

ti hogy álltok ehhez a hálapénzes mizériához?

mindenki véleményére kíváncsi vagyok.

(veszekedni nem akarok senkivel, hiszen mindenkinek saját joga, döntése, hogy ad-e vagy sem)



2012. nov. 10. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
én sem adok hálapénzt egyetlen szülésért sem. pedig 3 gyerekem van.
2012. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Én sem fogok senkinek semmit adni. Végezzék csak a dolgukat, én sem kapok plusz pénzt a fizetésem mellé a munkámért.
2012. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam. Nem volt fogadott dokim, 17 órát hagytak szenvedni miközben tudták hogy császárra lesz szükség mert nem jól volt elhelyezkedve a baba.
2012. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én adok, igyekszem mindig adni. Tisztában vagyok vele, hogy az orvosok nagyon keveset keresnének hálapénz nélkül, irreálisan keveset a munkájuk értékéhez képest. Ettől függetlenül persze megértem, ha valaki ellenzi a hálapénzt, és engem is elszomorít, hogy aki nem fizet, azzal gyakran érezhetően másképp bánnak, de én úgy vagyok vele, hogy megér ennyit a saját vagy szeretteim egészsége.
2012. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon ellentmondásos az elgondolásod. Ha életmentő műtét lenne, akkor adnál pénzt? De hiszen az életmentő műtétek is az orvosok munkájához tartoznak! Azért is fizetést kapnak ugyanúgy!


Mi adtunk az orvosnak, nem is keveset. Nálunk is úgymond "életmentő műtét" volt, de ugyanannyi pénzt adtunk, mint amennyit eleve megbeszéltünk otthon a férjemmel. Mi így láttuk jónak, de abszolút elfogadjuk, hogy más meg másként látja jónak. Ennyi. :)

2012. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
3. vagyok. Keveset kapnak az tény, de mi sem annyit kapunk amennyi munkát végzünk és normálisan kell végezni a munkánkat éhbérért is. Akinek nem telik rá az elnézést de "megdögölhet"? Nem vitatkozni szeretnék csak leírtam a véleményemet.
2012. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam. Azért, mert valóban halas voltam. A terhességek alatt bármi hülyeséggel fordulhat tam hozza, nem röhögött ki, pedig voltak hajmereszto kerdeseim, igy utolag visszagondolva, mindent el magyarázott, megnyugtatott. A korhazba 10 perccel utánam érkezett, végig mellettem volt, elmondta, miért lenne jobb megis a császár, mi lehet a hátránya. Akkor a szobába bevittek, pár perc múlva jött ő is, mindennap meglátogatott -nem abban a kórházban dolgozott, ahol szültem- emlékezett a gyerekem nevére es a csecsemősok elmondtak, hogy a babát is meglátogatta. Úgyhogy én úgy éreztem kaptam egy csomó pluszt, amit honorálni akartam.
2012. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem fogadott dokim van. El se tudnam kepzelni nelkule. Ha nincs valakinek fgadott orvosa nem alaposak az orvosok. Persze lehet igy is gyereket szulni es vallalni. En orulok h a dokim felhiv erdeklodik h vagyunk, barmikor fogad soron kivul. Es a havi koltsege igazan nem sok. 10.000 ft/ho es ebben minden benne van.. Nekem ennyit meger az egeszsegunk. Es igen, adok halapenzt. Az en dokim szabadsagra se megy amikor szulesei vannak. Az elso szulesemnel is egybol bejotta korhazba, ami nagyon jo volt, mert az ugyeletes doki ram se nezett mvel fogadott doki van, a szuleszno pedig iszonyat paraszt volt. Mert ugy gondolta majd csak masnap szulok es minek fajdallom ennyire.. Es h kerjek erzestelenitot ha ilyen puhany vagyok. Igazabol ekkor mar felg kint volt a gyerek csak nem akarta megnezni es nem hitt nekem. Aztan meg jott a suru bocsanat keres mert nem ertette h tagulhattan ki olyan koran. Szoval nekem rossz tapasztalatom volt, ezert is ragaszkodok az orvosomhoz. Vagyis szeretnek mindent megtenni a baba es a magam kenyelmeert. Es nem orakat varakozni sehol, minden vizsgalatra idobe menni es nem ucsorogni stb.. De ha valaki nem teheti ezt meg anyagilag jon azzal h jaj ezt nem erdemlik meg a dokik stb. (Sztem ez gaz) kozbe meg megy a penz itthon a rendelt kajara a cigire meg az energiaitalra:)sok ilyet latni tisztelet a kivetelnek.. Szoval havi 10.000 ft es 100.000 ftot adok a szulesre. Ez lebontva kb havi 20.000 ft a szulesig.

Tobben megtehetnenk mint teszik, csak az ertekrendjuk mas es masra koltenek.. Lehet igyis. Jaj es johet a lepontozas :) de ez az en velemenyem.

2012. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mielőtt teherbe estem, ugyan ez volt a véleményem,mint neked. még a mai napig is szívom a fogam miatta és szívem szerint 30E ft-nál nem adnék többet (a dokim díja állítólag 50-60E ft). de magán doki,ha telefonálnék ugrana, ha éjjel szülnék bejönne, ott lenne, amikor vizsgálatra kell menni egy szemvillanás alatt beintéz és nagyfokú biztonságérzetet ad így az első baba várása során,hogy van egy ember,akit bármikor felhívhatok, ha gond lenne. a 2. babónál már sztem nem fogadunk majd dokit. egyébként elég szűkösen élünk,hiába 50-60E a díjja, csak annyit fogunk adni,amennyi épp lesz.

a párom nagyon ragaszkodik a magán orvoshoz, azt sem bánja,hogy egy rendelés 6-8E ft és azt sem,hogy mélyen a zsebünkbe kell majd nyúlnunk a szülés után. én meg fejet hajtok. ha ő így érzi nagyobb biztonságban a leendő családját, ám legyen.

2012. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha normálisan keresnének az orvosok, akkor nem lenne szükség hálapénzre.

De ez jelenleg elég kellemetlen helyzet, hogy a fizetésük nem nő, viszont az emberek egyre jobban lázadnak, szóval már hálapénzt se nagyon adnak.


Szerintem ha egy nő felfogad egy orvost, akkor igen is kötelessége fizetni. Hiszen az alap ellátásban az van benne, hogy az éppen ügyeletes orvos vizsgáljon meg, vezesse le a szülésed. Ezért nem is kell fizetni, hálapénzt is csak akkor adnék ilyen esetben, ha tényleg úgy érezném, hogy kaptam vmi pluszt.

Viszont azzal, hogy te felfogadsz egy orvost, aki el is vállalja, azzal bizony plusz munkát adsz neki. Mert mindig ő foglalkozik veled, akkor is bemegy, ha éppen nem dolgozna, mikor szülsz. A nyaralását is úgy szervezi, hogy a te szülésednél otthon legyen.

És ezt igen is meg kell fizetni.

(Bár hozzáteszem, hogy azért a 100-150 ezer forint, ami manapság elfogadott, irreálisan sok szerintem...)

Gondolom te sem vállalsz pluszmunkát ingyen...vagy igen?


Szóval szerintem simán lehetne ezt szabályozni.

Ha az ember tényleg a TB támogatott dolgokat veszi igénybe, azaz tök mindegy neki, hogy ki vizsgálja meg és ki vezeti a szülését, akkor ne fizessen.

De ha felfogad vkit, akkor annak simán ki lehetne szabni egy tarifát.

2012. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!