Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémia és fehérje? Mit...

Toxémia és fehérje? Mit tanácsol, akinek volt?

Figyelt kérdés

A történet: 28.héttől kezdtem szedni a dopegítet 2X1-et. Majd 2X2 kellett már, utána 3X2, és mostmár 3X2 és 2X1 cordaflex. Utolsó vizelet laborom 12 napja volt,negativ fehérjével. 5 napja a védőnőnél a vizelet tesztcsikon is negativ a fehérje. A cordaflexet 2 napja kell szednem. Aznaptól (péntek este) csináltam itthon is vizelet tesztet, és meglepődve láttam,hogy a fehérjét már nem negativra mutatja.Persze csináltam tegnap is meg ma reggel is. Mindig szappanos mosakodás után csinálom.

Viszont a fehérje negativ értéke illetve a 0,3 (legalacsonyabb) szinskálája hasonlit egymáshoz, így nehezen döntöm el,hogy mosst negativ vagy pozitiv. Orvosnál csütörtökön voltam,nem akarom felhivni, amig nem tuti, hogy ez most + vagy -. De én talán +-nak látom, bár ha várok 15 percet,akkor a szinskála összes szine kicsit halványodik,akkor meg negativnak látom...

Mit tegyek?

Vizesedni vizesedek eléggé, a lábszáram, séta után a bokám is, meg az ujjaim enyhén...

Nem tudom mi legyen.

Akinek volt toxémiája, hogyan derült ki,és mi lett vele?

35+5 hetes kismama.


2012. nov. 11. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 36. hét után derült ki, amikor már bent feküdtem a kórházban, mivel itthon görcsöltem és egy picit véreztem, akkor haza már nem engedtek és ezt követően voltak magas vérnyomás értékeim és hol volt, hol meg nem volt fehérje a vizeletben. A vizesedés, pedig igazából bárki másnál megesik, annál is, akinek nincs toxémiája, szóval nekem azt mondták, azt már nem szokták olyan toxémia tünetnek nézni.

Nálam úgy működött a dolog, hogy ugye kórházi felügyelet alatt voltam, éjfél után már nem ehettem, mert bármi történik, akkor meg kell indítani a szülést. Mivel a toxémia megoldása ilyen esetben a terhesség befejezése. Vagyis az indítás. De ez csak akkor van, ha veszély van.

Nekem amúgy a kiírt dátum előtt 18 nappal este a teljes adag vérnyomáscsökkentő és szívritmus szabályozó ellenére is nagyon fájt a fejem, úgy éreztem, mintha dülledne ki a szemem, akkor odamentem a nővérpulthoz vérnyomást méretni, 2x is megmérték, de már úgy jött vissza a nővér a szülőszobáról, hogy akkor indulok szülni. Nagyon magas volt a vérnyomásom. Mikor sétáltam már odafele, akkor éreztem, hogy valami mintha folyna. Megvizsgáltak, kiderült, hogy magzatvíz volt. Szóval azért kaptam oxitocint, de valójában tényleg megrepedt picit a burok, de nem teljesen, így úgy repesztették meg, hogy teljesen elmenjen a magzatvíz. Közben végig rajtam volt az NST, néztek vérnyomást, pluszba kaptam gyógyszert, sokáig szenvedtem, hogy hátha sikerül természetesen összehozni, de végül a baba nem tudott úgy befordulni, ahogy kellett volna, így császár lett.

De egymagában, ha nincs gond, akkor nem csinálnak semmit a toxémiával, csak megfigyelnek, de amint van már probléma, akkor be tudnak avatkozni.

És ez magában sem jelent császárt, tehát ha úgy feküdt volna a fiam, akkor én is tudtam volna természetesen szülni.

2012. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem volt toxémiám 2-szer is. Középsúlyos toxémiám, ami azt jelenti hogy mind a kétszer koraszüléses császárom lett miatta. De még nem alakult ki a toxémiát egy hajszállal elválasztó hellp-szindróma.

Viszont azt nem is kell megvárni.


Először is nyugodj meg!

A vérnyomásod mennyi? Ez a legfontosabb! Mert ha az vérnyomáscsökkentőkkel jó, akkor hiába van fehérje a vizeletedben az még nem jelent semmit.

Az lehet attól is hogy épp kicsit fel vagy fázva.



Na, szóval nekem az első terhességemnél a toxémia a 24. héten derült ki. 5 hétig tudták húzni a terhességem.

A második terhességemnél már a 20. héten kezdődött, de sokkal durvább formában. A 25. héten 210/110-es vérnyomással kerültem be, ekkor már súlyosan károsodott a méhlepény, a lábaim a 20. héttől már úgy néztek mint egy mamutnak stb. 2 napig próbálkoztak az orvosok helyrehozni a helyrehozhatatlant, sikertelenül.


Most 3.-szor vagyok várandós, a 26. hétben vagyok. A vérnyomásomat csak és kizárólag gyógyszerekkel tudjuk kordában tartani, már 3 félét kell szednem. De most talán sikerül. A dokim azt mondta ajánlatos lenne elérnünk a 36. hetet, onnantól már baj nem lehet.


Látod, te már pár nap múlva el is éred. Ne izgulj, ne idegesítsd magad, mert az árt a vérnyomásodnak.

Hétfőn menj el a védőnődhöz és nézzen ő is egy vizeletet neked.

2012. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is néztem otthon a fehérjét a vizeletemben, de én vérnyomást is mértem. 38+4-nél lett pozitív otthon a teszt, vérnyomásom pedig 165/110 volt. Hívtam a kórházat, be kellett menni és csak 5 nappal később mentem haza, babával a karomban.:) Beindították a szülést toxémia miatt.
2012. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. A vérnyomásom 125-145 között mozog.Reggel 145 volt, 1 órája csak 125. Mondjuk csuklós mérőm van. Van beutalóm vér és vizelet vételre, habár csak a 36.héten kéne menni,de akkor holnapra beiktatom, gondolom az az 1-2 nap már nem számit. És ha nem megy tól magasra a vérnyomásom, hanem marad igy 140/75 körül, akkor elég megvárnom a vizelet eredményét ami kb 2-3 nap, ugye? És akkor már érdemben tudok a dokinak is mit mondani.
2012. nov. 11. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy fehérjét fog mutatni a vizeletben, attól még nem lesz szükség beavatkozásra. Ha a vérnyomásodat nem lehetne gyógyszeres kezeléssel kordában tartani, akkor lenne gond. Nekem is tényleg kórházi felügyelet alatt egyik nap volt, másik nap nem volt fehérje a vizeletemben. De attól, hogy volt, még nem csináltak semmit. Ez csak a diagnózis felállításában számított. A lényeg, a vérnyomás volt, amit rendszeresen mértek.

Amúgy meg gondolom az orvosok biztos elmondták, hogy mire számíts, mire figyelj, nem? Nekem ugye ők figyeltek mindenre, mert bent feküdtem, de neked azért csak elmondták, nem?

2012. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem. Nekem annyit mondott az orvosom, hogy 2 hetente nézzük a vizeletet, ésha a dopegytből már többet nem szedhetek,mert a 3X2 sem lenne elég,akkor felirja a cordaflexet. Ez meg is történt csütörtökön, péntek délután váltottam ki.

Illetve elmagyarázta,hogy mi bajt okozhat, ha toxémiás vagyok. Azt mondta,hogy ha ennyi gyógyszerrel sem lesz 140 alatt a vérnyomás, akkor megint vizelet teszt. Ennyi.Nyilván ha kórházba ennék, más lenne. De abban szerintem nincs igazad,hogyha van fehérje, akkor nem csinálnak semmit. Ez attól függ,mennyi fehérje van a vizeletben. Nyilván más,ha csak +, de ha már ++ vagy +++ akkor a legtöbbnél császár van.

2012. nov. 11. 14:13
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Ez a vérnyomásérték még nem jelent bajt.

Baj, akkor van ha a per értéked tartósan 90 és a felett van. Mert ebben az esetben károsodik a méhlepény és már nem tudja kellőképpen ellátni a babát. Ha sokszor mérsz /90 és feletti értéket akkor sűrűbben kell a babát figyelni uh-on, hogy minden oké-e odabenn, és ha nem akkor azonnal tudjanak cselekedni. (ezt a dokimtól tudom!)

A fehérje a vizeletben valóban függ attól hogy hány +. Mert ez sem mindegy.

Ha már +++ van, az már utalhat bajra. De ha csak ennyi és a vérnyomásod így sem ugrik ki számottevően, akkor ezzel nem csinálnak semmit.

vagyis de: annyit hogy befektetnek a kórházba, ahol nézni fogják naponta a 24 órás gyűjtött vizeletben az össz. fehérje tartalmat. Ezzel figyelni tudják hogy működik a veséd.


Nagyon drukkolok hogy minden rendben legyen!

2012. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Képzeld,ma reggel a tesztcsik negativ fehérjét mutatott. Már tényleg nem tudom mi van. Egyik nap van,másnap nincs. És a vérnyomásom is most rendben.

Igen valószinü,hogy nem veszik ki rögtön a babát ha csak + a fehérje, de az orvosom azt mondja, hogy a 140 sem jó.

2012. nov. 12. 07:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mindig 2-es és 7-es vagyok.


Na, örülök az eredményeidnek. Látod, nem kell izgulnod!

Mondom, ezt én, mi? Aki egy igazi paragép!! :-)

Én meg holnap megyek uh-ra áramlásvizsgálatra, épp az előzményeim miatt akar az orvosom ránézni a babára. és már most tiszta hisztérika vagyok. Annyira izgulok hogy attól félek elhatalmasodik rajtam egy jókora sírógörcs. De próbálom visszafogni magam. Szóval én minden vizsgálat előtt rettegek.


Egyébként az én orvosom meg pont azt mondja hogy a vérnyomás első értéke még annyira nem is fontos, mint a második ( a per érték). Azt mondta akkor kell fokozottan figyelni a babát ha az tartósan 90 és a felett van.

Én is mértem már 140-et és a feletti értéket, és azonnal rohantam is hozzá a kórházba, de megnyugtatott hogy ne pánikoljak a per értékem az jó.

2012. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az enyém azt mondja,hogy akinek a gyógyszerek sem viszik 140 alá, és mindig emelni kell a gyógyszeradagokon, annak elöbb-utobb meg fog jelenni a fehérje a vizeletében, az meg már rosszat jelent. De persze függ attól,ez melyik héten következik be. Mindjárt megkezdem a 36.hetet, és a babám is nagyobb az uh-k szerint mindig, szóval én már nem félek,ha megszületik. Inkább attól félek,hogy normál úton jöjjön,ne császárral, éshogy addig ne legyen semmi baja. Én Ezen a héten megyek az első NST-re, kiváncsi vagyok mi lesz.

Bár 2 hete már voltam egyen,mert akkor kétes volt,hogy szivárog a magzatvizem, és az nst-n jó szivhangok voltak,viszont enyhe jóslófájásokat is mutatot,t ezt rá is irták a papiromra. Amúgy is 1 ujjnyira nyitva a külső méhszájam,már a 27.hét óta...

Az árammlást az uhn nézik,ugye? Külön, vagy a 37.heti uh-val kötik össze? Nekem a 30.hetin 0,59 volt az áramlás,amire azt mondták tökéletes, és 2-es a méhlepény.

Neked?

2012. nov. 12. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!