Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség vetélés és...

Mi a különbség vetélés és spontán vetélés között? Mitől függ, hogy kell-e kaparni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A vetélés = spontán vetélés= missed ab,ezen kívül van még a művi vetélés,más néven művi abortusz.

Hogy kell-e kaparni attól függ,kitisztul-e teljesen magától.Általában csinálnak küretet,az a biztos.

2009. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van spontán vetélés és van művi vetélés. (A művi vetélés=az abortusszal) A spontán vetélésnél valamilyen okból elhal a magzat és az távozik a méhből. Szerencsés esetben minden kiürül és nem marad semmi vissza a méhben, ilyenkor értelem szerűen nincs szükség műtéti befejezésre. Van olyan eset amikor nem ürül ki teljesen a méh, vagy akár rögtön meg sem indul a kilökődés. Ezt befejezetlen vetélésnek, vagy más néven missed abortionnak nevezik. Ilyenkor kell műtéti befejezés, mert a méhben maradt szövetmaradványok fertőzés veszélyt jelentenek az anyára. (Ezt szokták missed abként emlegetni)
2009. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Külömbséget nem tudok közte. Tisztítani akkor kell,ha előrehaladott terhesség volt, nekem az első vetélésem 10hetesen volt, tisztítottak, nagyon fájt, vérzett, a második 3-4 hetesen kitisztult magától, ez is fájt, de csak addig tartott, mint egy normális menszesz.
2009. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
5 hetes kora óta nem fejlődött a magzatom az ultrahangon és 10 hetesen kezdtem el vérezni. hétfőre van időpontom, de tegnap éjjel egy erős görcs kiséretében kijött minden, azóta elmúlt a görcs és vérzés is alig van. szóval észrevették hogy nem fejlődik, de a dokim nem dolgozik a 7en és be is indult a vetélés. 2 napig még kihúzhatom igy?
2009. aug. 14. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, nem a dokidtól függ!!!! Azonnal menj be a kórházba ügyeletre, ez nem játék. Kaphatsz egy jó kis fertőzést is.

Nekem is volt ilyen, nálam is magától indult be a vetélés, vége is lett otthon, de attól függetlenül meg kell mutatni orvosnak, mert nem tudhatod kitisztultál-e rendesen stb.....

2009. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
te vagy a tegnapi kérdező aki vérzett?NEm mentél orvoshoz reggel?????
2009. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
most már múlik a vérzésem. igen én voltam. felhivtam a dokimat, azt mondta ez jó és hétfőn menjek vissza.
2009. aug. 14. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehet igaz!!!! ne várd meg a hétfőt!!! Vérmérgezést kaphatsz!!!!! A fertőzésekről nem beszélve!!!!EZ NEM VICC!!!!!!!!!!
2009. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy a doki ilyet mondott.Ne haragudj de nem tudom elhinni.
2009. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
pedig ezt mondta, hogy magától tisztul. és ráérek hétfőn nem lehet baj. mégcsak annyit sem mondott, hogy pihenjek vagy ilyesmi
2009. aug. 14. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!