Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozással kapcsolatban...

Balogh Adél kérdése:

Terhesgondozással kapcsolatban vagyok kicsit bizonytalan. Most 13 hetes vagyok, múlt héten voltam a 12. hetin, de innentől kezdve nem igazán tudom milyen gyakorisággal mennek a védőnői, nőgyógyászati, uh-s vizsgálatok. Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta,hogy a 16. héten a terhesgondozási időben jelenjek meg,kapok beutalót vérvételre. A terhesgondozási időben a védőnőm is ott szokott tartózkodni.


Milyen gyakran kell a védőnőt és a dokit látogatni? A védőnői látogatásoknál simán a védőnőhöz kell mennem vagy pedig a terhesgondozási időben kell elmennem a dokihoz és ott történnek a védőnői vizsgálatok? Még nem igazán értem a rendszert.... Azt tudom,hogy a 18. heti genetikai uh-ra a klinikára kell majd mennem de addig...?


2012. nov. 4. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég változó, de egy normál terhességnél 4 hetente kell vizelet, és vérnyomást vizsgálni. UH elvileg 4x kötelezö és igazából elég is. Habár mindenki szeret többször járni de nem muszáj minden 4 hétben UH-nak lennie.

A 32-ik héttöl szokták 2 hetentei vizsgálatot csinálni, és ha túlhordod minden másnap.

A 16-ik hét pont jó.

2012. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeket én se tudom,engem is érdekel ez a kérdés.Nem mondanak semmit,mindent ki kell belőlük húzni.
2012. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak a választ. Nincs semmi gond a terhességemmel.


A második válaszolóval pedig egyet értek...Nekem sem mondanak semmit. Próbálok érdeklődni mindenfelé. Tudom,hogy ez nekik természetes,mert 1000-szer végigcsinálták már de azért azt hiszem nem 1-2 mondattal kellene lerendezniük ha kérdez az ember valamit .

2012. nov. 4. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, védőnő 4 hetente a 32. hétig, utána 2 hetente, 36. héttől hetente.


Kötelező UH 4x van összesen: 12., 18-21., 28-32., 36-37. hét körül. Ezen kívül lehet tetszőleges is.

2012. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is havonta jártam dokihoz. Viszont nem küldött havonta vér/vizelet vizsgálatra. Csak kétszer voltam ha jól emlékszem.

Ő mindig elmondja mikor mire kell menned, mikor vannak a kötelező ultrahangok.

22-24 héten menned kell majd terheléses cukorvizsgálatra is.

A védőnőhöz is kb havonta mentem, de egy időben kimaradt 2 hónap. szerintem a doki a fontosabb.


12-16-28-33 héten volt /lesz ultrahang.


Nekem a 37 héttől 2naponta kell bemennem majd a kórházba CTG-re de elvileg ez ritka, a legtöbb helyen hetente kell menni.


Jó babavárást!

32h km

2012. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Így már minden érthető. Jó babázást a többieknek is.
2012. nov. 4. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!