Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhesség esetén...

Méhen kívüli terhesség esetén nőgyógyászati osztályon, vagy sebészeten kezelik a beteget, ha műteni kell?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
nőgyógyászat!!
2012. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászaton voltam, méhen kívüli gyanúval, laparoszkópiás műtétem volt.
2012. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék hogyan derült ki,és fájt a műtét,utána meddig kellett kórházban lenni?Altatásban csinálják azt?
2012. nov. 17. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nekem sose volt még szerencsére.De mivel tanultam leírom.Elvileg észre veszed hogy terhes vagy és elmész nődokihoz ahol vizsgálat útján kiderül hogy az embrió rossz helyen van így elő írnak műtétre.Talán ha későn veszed észre akkor fájdalmat okozhat,mivel kicsi a hely a fejlődéshez és bele is halhatsz mivel a petevezetékbe fejlődő magzat szét szakítja a vezetéket ami fertőzéshez vérzéshez vezethet,nah ez fáj...Altatásban szokták végezni laparoszkópos műtéttel ha jól tudom.
2012. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

újból első:


Milyen tünetek utalnak méhen kívüli terhességre?

A méhen kívüli terhességre utaló tüneteket soroljuk fel az alábbiakban. Amennyiben ezeket a tüneteket észleli, azonnal orvoshoz kell fordulni:


pozitív terhességi teszt vagy kimaradt vérzés után barnás (kávéaljszerű) hüvelyi vérezgetés, vérzés

szúró, általában egyik oldali, alhasi fájdalom vagy végbélfájdalom

gyengeség, fáradékonyság, ájulásérzés


A tünetek sokszor nem egyértelműek, és nem csak a méhen kívüli terhességre jellemzőek.


A méhen belüli terhesség esetén is van egy időszak, míg nem mutatható ki egyértelműen ultrahangos vizsgálattal a terhesség.


Elég, hogy ha a méhen kívüli terhesség gyanúja felmerül, már akkor is kórházi bennfekvés, orvosi megfigyelés szükséges, míg egyértelmű diagnózis fel nem állítható.

Beavatkozások méhen kívüli terhesség


Méhen kívüli terhesség esetén mindig a súlyosságnak megfelelő beavatkozást kell elvégezni.

Írtunk róla, hogy előfordulhat, hogy a szervezet maga megoldja a problémát, a rossz helyen lévő terhesség tünetmentesen felszívódik, a beteg panaszmentessé válik. Ilyenkor rendszeres utóvizsgálatokon kívül más teendő nincs. Korán kimutatott méhen kívüli terhesség esetén szóba jöhet gyógyszeres kezelés is. Ilyenkor a rossz helyen lévő terhességbe juttatnak gyógyszert ultrahang vizsgálat végzése közben. A terhesség elhal, nyom nélkül felszívódhat. Másik lehetőség még a vérpályába adott gyógyszer alkalmazása. Ez a beavatkozás ritkán jár szövődménnyel.


Amennyiben a terhesség nagysága miatt a gyógyszeres kezelés nem alkalmazható, úgy műtétet kell végezni. Ideális esetben hastükrözés (laparoscopia) végezhető. Altatásban történik. Három-négy kisebb metszést ejtenek a hasfalon, ezeken keresztül vezetnek a hasüregbe kamerát és operáló eszközöket. Előnye nemcsak a nagy, esetleg csúnya metszés elkerülése, hanem az, hogy a beteg gyógyulása jelentősen hamarabb következik be.


Ilyenkor a kórházban töltött idő sokkal rövidebb, mint hagyományos hasi műtét végzése esetén.


A terhesség nagyságától függően műtét közben dől el, hogy a terhesség kiágyazható-e. Amennyiben a méhen kívüli terhesség a kürtben helyezkedik el (az esetek 98%-ban) és a petevezetőt roncsolta, nem lehetséges a petevezető megtartása.


Amennyiben a méhen kívüli terhességnek már szövődménye lépett fel (hasűri vérzés) a beteg állapotától függően sürgősen hasi műtétet kell végezni. Ilyen esetben az elsődleges cél a beteg életének megmentése, vagyis a vérzés gyors elállítása. Ebben a stádiumban a petevezető súlyosan károsodott, elkerülhetetlen az eltávolítása.


A beteg sokszor vérátömlesztésre is szorul, és intenzív osztályos megfigyelést igényel a műtétet követően. A műtétet követő 5-6-dik napon történik a varratszedés mely után a beteget, amennyiben panaszmentes, otthonába bocsátják. Hat hét a teljes sebgyógyulás, ekkor nőgyógyászati kontroll végzése indokolt.

Műtét után


Méhen kívüli terhesség zajlása után a petevezető a rajta végzett műtét miatt és már a kóros terhesség kialakulásához vezető ok miatt is károsodottnak tekintendő.


Következő terhesség vállalása előtt javasolt szülész-nőgyógyász szakorvos felkeresése.


A leletek birtokában kell értékelni, hogy a méhen kívüli terhesség ismétlődésének mekkora a kockázata, illetve természetes úton létrejöhet-e terhesség.


Amennyiben mindkét kürt károsodása kimutatható mesterséges megtermékenyítéssel terhesség létrejötte jó eséllyel várható.


kicsit rákerestem remélem segíthettem ,ugye nem neked van ez?

2012. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ.

Sajnos nekem van.Tegnap voltam uh-on 6+5 hetesen,méhen belül nem találta a doki,a bal ovárium vetületében talált egy 16mm belső átmérőjű cystikus képletet.(így volt a papíromon)Kedden kell újra uh-ra mennem,de rajta van a papíron hogy hasi fájdalmak esetén sürgős kórházi felvétel.

De ezek szerint nem a petevezetőben lehet,ha a petefészek vetületében,(az gondolom árnyéka lehet)talált valamit.

Mondjuk elkezdtem vérezni is,de nem túl erősen,ezzel van esélye távozni szerinted,vagy az csak a méhből ürül vérzéssel?Amúgy semmi fájdalmam nincs,csodálkozom is rajta.

2012. nov. 17. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Biztosan terhes vagy? Néztek hcg-t a véredben?

Nekem volt méhen kívülim, amit sehol nem találtak, viszont a véremből egyértelmű volt, hogy valahol terhesség van.

Végül a legprofibb ultrahangos talált egy vérömlenyt és megműtöttek laparoszkópiával. A műtét alatt találták csak meg a terhességet a petevezetékemben.

De van egy sikertörténet is az ismerőseim körében. Már elő volt jegyezve műtétre az ismerősöm, amikor a baba jó helyre vándorolt (a nődoki szerint, szerintem meg csak nem találta előtte). Már rég meg is született.

2012. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vérvételt nem csináltak,de több,és többféle tesztem is pozitív,meg késett 3 hetet,mondjuk tegnap óta kicsit vérzek.

De határozottan azt mondta a doki hogy nem cisztától pozi a teszt,hanem meg kell keresni hol van pontosan.

2012. nov. 17. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem ugyanez volt csak épp a jobb oldalon, azt mondták ha görcsölök-vérzek azonnal kórház. Ez nem jött be, nem volt méhen kívül mégis 10 hete terhességig húztam mikor altatásban kiürítették a méhemet műtéttel.
2012. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Nálam elhalt a terhesség 7-8 héten, műszeres befejezés kellett. Mivel tisztítás után vizsgálják, és nem találták benne a "maradványokat" (bocs), és a véremben magas volt a hcg, visszarendeltek azonnal, és akkor műtöttek. Ott sem találtak semmit (teljesen felszívódott a magzat), így tényleg csak méhen kívüli gyanú volt. A hcg-m nagyon lassan csökkent.

A műtétet altatásban végezték, 1 napot voltam benn, csak varratszedésre kellett visszamennem (+ vérvétel, hogy csökkent e a hcg).

2012. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!