Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 4-5 hetes terhes vagyok,...

Kb 4-5 hetes terhes vagyok, és sajnos elkaptam egy jó kis megfázást. Veszélyezteti ez a fejlődő magzatot?

Figyelt kérdés
tudom hogy semmilyen gyógyszer nem javasolt ezért csak mézes citromos teát iszom és kamillával gözölök, plusz az orvosom javaslatára szedem a következö vitaminokat:Elevit, Magne b6, Calcium -sandoz c-vitamin és megprobálok minnél többet pihenni.
2007. szept. 1. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának. Szerintem az Elevitet nem kéne szedni, ha nem akarsz 4 kilós babát. Nekem az orvosom azt mondta, hogy ráadásul vetélést is okozhat az első 3 hónapbam. Tehát nem szedtem és így is 4 kg-val született a kisasszony.:) A tea az pont elég. Gyógyulást kívánok nektek.
2007. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség attól hogy elevitet szedel nem lessz 4kilós babád!
2007. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adrika ***** válasza:
Én Elevitet szedtem amikor kisfiammal voltam terhes.A 3. hónaptól a 7.-ig,így lett 3250 gramm.
2007. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha nem szedsz lázcsillapítót, akkor semmi baja nem lesz a babának. A C-vitamin nagyon jó ötlet!

Én a 4. hónapig szedtem az Elevitet hetente 1x mégis 4200g-mal született a kislányom! Nem attól lett ekkora, hanem attól hogy a párom családjában 30 éve is születtek 4 kg feletti babák (ez a genetika), pedig hol volt akkor még az Elevit!!!

2007. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi gond a megfázással,csak szólj az orvosnak,hogy olyan gyógyszert irjon fel,ami a növekvő magzatot nem veszélyezteti,mivel c vitaminnal nem fogod kiirtani a lappangó baciusokat,de szövődmény annál inkább előfordulhat.Az Elevit viszont kimondottan magzatvédő multivitamin,amit igen is szedjél nyugodtan,mert a babának benne van minden vitamin amire a fejlődéséhez szüksége van.Ha ártalmas lenne,nem engedélyeznék a forgalomba.Szóval nyugodj meg és szólj az orvosodnak hogy beteg vagy és úgy irjon fel gyógyszert.Magadtól viszont semmit ne vegyél be!

2007. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!