Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a terhes...

Mi a véleményetek a terhes vitaminokról (elevit gravida. )?

Figyelt kérdés

Mostanában annyi rosszat hallok róluk hogy csak a baba súlyát növelik de utólag jönnek majd a bajok ha a pici megszületik

meg növelik a magzatvizet ........

ti hogy vagytok ezzel?


2009. júl. 13. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én ezektől rosszul voltam, gravida,elevit,materna

a hipp natalt ittam és a femibiont szedtem,ezektől nem volt bajom,és nem okoznak ilyen-olyan kellemetlenségeket

2009. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Én semmi káros hatásról nam hallottam és nem is tapasztaltam. A baba súlyát egyáltalán nem a vitamin növeli. Legfeljebb a kismama étvágyát növelheti.

Persze nem kötelező szedni, ha kételkedsz.

Én mindkét terhességem alatt szedtem/ szedem és a szoptatás alatt is.

2009. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én első terhességemnél végig szedtem, kisfiam 2800 g-al született, és semmi problémám nem volt egész végig a terhességgel. Most a második babával elkezdtem szedni Gravida-t mikor terveztük a babát, majd az első két hónapban tudtam még szedni, de nagyon émelyegtem, és sokat hánytam, ezért nem tudtam tovább szedni.

Dr Czeizel E. -től nézz meg egy videot, erről beszél, hogy szomorú, hogy még mindig sokan nem szedik, pedig milyen fontos a fejlődési rendellenességek megelőzésében.


Szerintem főleg a tervezett terhesség előtti egy hónap és a terhesség első pár hónapjában a legfontosabb szedni.

2009. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én elkezdtem szedni az elevitet,de annyira hánytam,hogy muszály volt folyékony vitaminra áttérnem,hogy valami felszívodjon azért.Én az elején szedtem aztán nem.Őszintén megmondom,hogy nem láttam értelmét.Igyekeztem jol étkezni.sok gyümi zöldség stb.a terhességem alatt minden leletem jó volt.és 3335 g 65 cm es babát szültem.Szerintem mindeki maga döntse el,hogy szed e vagy sem.Én megkérdeztem a dokit,csak mosolygot,ha van sok pénzem vegyek,ha nincs akkor minek.Ő igy ált hozzá.igy én az aranyközéputat választottam.

2009. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Én nem szedtem semmilyen vitamint, hanem próbáltam vegyesen táplálkozni (hús, zöldség, gyümölcs, stb...) így elég vitamin kerül a szervezetbe. Azt mondták, hogy a terhes vitamintól születik annyi felfújt baba, mit nehezebb is megszülni, és szülés után nem biztos, hogy megkapja ugyanazt a mennyiségű vitamint, mint elötte. Ha vegyesen táplálkozol, és a vérképed is rendben van, szerintem akkor nem fontos szedni semmit, ellenkező esetben viszont szükséges. A terhesseég vége felé szedtem vas pótló tablettát, arra volt csupán szükségem.
2009. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a terheség tervezésekor javasolták, hogy szedjek elevitet, így 3 hónappal előtte is szedtem már. Mindig vér és vas szegény voltam, most a vérképem olyan erős hemoglobin szintet mutatott, mint egy férfié, még az orvos is meg volt lepődve. Nekem idáig bevált. Főleg azért, mert az első 12 hétben gyümölcsöt és zöldséget egyátalán nem tudtam enni.

De mindenki maga dönti el. Én úgy hallottam, ma már a olyan kifinomultak ezek a vitaminok, hogy a baba súlyát nem befolyásolja. A magzatvizet? Nekem legutóbb normál mennyiségű volt.

16 hetes km

2009. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az első alaklommal megkérdeztem a dokimat, hogy javasolja-e az elevit szedését! Ő azt mondta, hogy mostanábban a terhesvitaminok miatt születtnek a babák olyan nagy súllyal, s ezért is van egyre többször szülkség császárra!

Azt mondta egyek sok gyümölcsöt és ha megnyugtat, hogy szedek vmilyen vitamint, akkor nyugodtan, de csak 2naponta!

Úgyhogy minden másnap veszek csak be az elevitből!

22 hetes kismama

2009. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!