Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. hetes vagyok.2 hónap...

18. hetes vagyok.2 hónap múlva tudok csak táppénzre menni (betanítok valakit). Tudtok extra derékfájásra javasolni valamit, amit lehet napközben hordani?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy bár nem vagyok veszélyeztetett terhes, volt egy gerinc ciszta műtétem, úgyhogy már most annyira fáj a derekam, hogy néha teljesen lebénulok a fájdalomtól. Ülő munkát végzek, de a járkálás is fáj.Mindegy. Tehát még 2 hónapig ki kell húznom (utána talán többet pihentethetem a hátam) Ismer valaki olyan hátrögzítőt, hátfeszítőt, amit ilyen estekben tudnék használni?
2009. aug. 15. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem, de tornászol? Nekem a kismamatorna megoldotta a hátfájás problémáját. (Igaz, nekem nem volt műtétem). Nagy akaraterő kellett hozzá, de minden nap este munka után végigcsináltam a DVD-t (ÖLB csak 35 perc).
2009. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, járok terhestornára, de talán igazad van, otthon is kellene. Igazából a műtétből csak az maradt vissza, hogy kicsi a hátam terhelhetősége, és nagyon sokszor fáj.

Láttam egyszer régebben egy kismamán egy ruha alá vehető valami hátrögzítőt(pamut anyagból, a vállat és a hátat tartotta) abban reménykedtem, hátha használ v. ismer valaki ilyet.

2009. aug. 17. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Azzal csak rontasz a helyzeten. Ilyen esetben mindig erősíteni kell a hát és hasizmokat, hogy legyen ereje tartani magát-tudom, 14 éve szenvedek gerincproblémákkal. Tornázz, minden nap fél órát legalább, és jó lenne egy gyógytornászhoz elmenned, hogy fájdalmadnak megfelelő tornát írja ki neked, amit tudsz otthon csinálni. Az első időkben nehéz lesz, jobban fog fájni, de pár nap alatt hozzászokik a szervezeted, és megersőödnek az izmaid, ezáltal jobban tarják magukat-így csökken a fájdalmad.

A különböző szorítók-tartók csak azt érik el, hogy átveszik a tartást, így a test még "püttyetteb" lesz, és csak ront a helyzeten.

Javaslom keress egy szakembert, kérj spec tornát és csináld minden nap a saját érdekedben!!

2009. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi rábeszéltetek! Utánanéztem, a McKenzie tornát itt szegeden is csinálnak, tanítanak. Talán az nekem is segít.
2009. aug. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!