Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez csak azért van mert abba...

Ez csak azért van mert abba hagytam a fogamzásgátlót? Vagy terhes vagyok? Mi tévő legyek ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,7hónapja van egy barátom. Lassan 2hónapja abba hagytam a fogamzásgátlót,nem ment belém a párom de azt mondják hogy az előváladéktól is teherbe lehet esni,na mindegy az a lényeg hogy 3 hete késik a mensesem ,2 tesztet csináltam mind kettő negatív volt,de a tüneteim meg hasonlóak a terhességhez alhasi görcseim vannak mintha mindjárt meg jönne,hányinger érzet,fájnak a mell bimbóim,derekam is fáj,hangulat változásaim is vannak ja és persze fáradtság. Végül is az a lényeg hogy roma származású barátom van a szüleim még nem tudják és ha kiderül hogy terhes vagyok fogalmam sincs mitévő legyek mert ha meg tartom akkor kitagadnak ha meg el vetetem benne van az hogy lehet nem lehet többé gyerekem,teljesen tanácstalan vagyok....
2012. nov. 20. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
csináltass 1 terheségi teszted. igaza van a barátodnak, ugyis belekerül váladék
2012. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akartok babát miért hagytad abba a fogamzásgátlót? Kicsi az esélye de az előváladéktól is teherbe lehet esni!
2012. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
70%
Sztem a terhessegnek ilyen koran nincsenek meg tunetei.. es ha 2tesztet is csinaltal es mindketto nagativ lett, sztem nagyon kicsi a valoszinusege, hogy terhes ennel.. a fogamzasgatlo abbahagyasatol is produkalhatsz ilyen 'tuneteket' meg, attol is, hogy rettegsz, hogy terhes agy es magadnak stimulalod oket.. az ember hajlamos elhitetni sajat magaval es a sajat kis testevel/agyaval, hogy valami van, ami amugy nincs.. (pl.:2hete vert vettek tolem, azota a cukorbetegseg tuneteit produkalom.. nyilvan azert, mert attol tartok, azom van :P ) amugy kb. 2-3 honap kell legalabb, mirre a szervezeted visszaall a rendes kerekvagasba, a fogamzasgatlo utan..
2012. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Most akkor akartok babát vagy nem? Ha nem, miért hagytad abba a tabi szedését?


Én elmennék orvoshoz, bár nagy az esély rá hogy csak a tabi abbahagyása kavar be.

2012. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hát lehetséges hogy a félelemtől beképzelem magamnak :) Holnap be is megyek a nőgyógyászhoz! Hát azért hagytam abba egyébként a tablettát mert nem mindig volt rá pénz elég drága meg hát nem úgy vagyunk együtt hogy mindennap főleg mióta elkezdtem dolgozni.. Majd holnap kiderül minden de rem hogy nem vagyok terhes mert nem szeretnék még 7hónap után korai sztem...meg olyan nehezen találtam munkát is nem akarom elbaszni magamtól :)
2012. nov. 20. 22:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el orvoshoz. Ha 3 hete késik és azért mert terhas vagy, akkor az azt jelenti, hogy már 7 hetes terhes vagy. És tudod, fogy az idő... Én véletlenül lettem terhes, az apa rögtön dobbantott, megtartottam a picit. 5 hetesen már bőven voltak tüneteim, ilyenek. a teszt mutathat negatívot akár mert nem reggeli első vizeletből csinálod. De a 3 hetes csúszást így is úgy is meg kell beszélned szakemberrel.
2012. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Ilyen tüneteid voltak neked is???Holnap be is megyek ultrahangra és majd kiderül,bár nagyon félek mert nem tudom mi lesz ha kiderül hogy terhes vagyok...nem jövök ki valami pompásan a párommal szerintem mi se maradunk már túl sokáig együtt..ez nagyon nehéz döntés lesz számomra ha az vagyok :/ Teljesen más embernek érzem magam mintha nem is én lennék...
2012. nov. 20. 22:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Olyan fáradt voltam, hogy mozdulni is alig bírtam, a melleim olyan kemények voltak mint a kő és még soha életemben nem fájtak annyira, a hasam mintha a következő pillanatban megjönne, a szoba jobb és bal sarka időnként felcserélték egymást, illetve a gyomrom is olyan volt mintha 3 napja lenne másna... Azért nem kell magad feltétlenül beleélned magad, várd meg az orvos véleményét.
2012. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze nem élem én magam bele sőt örülnék ha nem lennék az mert akkor legalább meg kímélhetném magam az idegességtől meg attól hogy mitévő legyek! :) Holnap kiderül minden :)))
2012. nov. 20. 23:00
 10/16 anonim ***** válasza:
HA drágának találod a tablettát, kérdezd meg az orvosod az injekcióról. 1000-1500 ft körül van, 3 havonta kell beadatni. Jobb mint idegeskedni minden hónapban, vagy legrosszabb esetben abortuszra menni! (még ha a felét is kell fizetni az is 30ezer körül van... a lelki oldaláról meg egyéb szövődményekről ne is beszéljünk!)
2012. nov. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!