Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség alatt rendszere...

Ha a terhesség alatt rendszeresen szedek kálciumot akkor valamennyire megelözhető a fogfájás?

Figyelt kérdés
Olyan országban élek ahol nincs terheseknek fogászati kezelés,sajnos mindent saját pénzből kell fizetni.és eszméletlen ára van a kezeléseknek.természetesen ha kell akkor úgy is el megyek.de jobban szeretném inkább megelőzni!segít valamit a kálcium?
2012. nov. 21. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már fáj a fogad,akkor az azt jelenti,hogy lyukas,szóval szerintem tömesd be minél hamarabb.A kalcium azért kell,mert a baba nagyon sok kalciumot vesz el tőled,és ez ahhoz is vezethet,hogy kiesik egy fogad a terhesség végére.Szóval lyukas fogon a kalcium már nem segít csak a fogorvos!
2012. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamicskét persze. De annál sokkal fontosabb a rendszeres és megfelelő szájápolás! Legyen jó fogkrémed, lehetőleg gyógynövényes, Parodontax, ha lehet ott kapni. Használj interdentális fogkefét vagy fogselymet és szájvizet is. Ha van szájzuhanyod, az is nagyon jó.


Nekem az ínygyulladás leküzdésében (vagyis minimalizálásában) nagyon sokat segített az, hogy reggel, mielőbb akár egy korty víz is a számba kerülne, egy evőkanál étolajat a számbaveszek és addig forgatom, amíg fehéres-szürkés habbá nem válik. Ezt persze ki kell köpni és utána jó alaposan fogat mosni! Kamillateás öblögetés is hasznos lehet (azt se nyeld le).


Boldog, fogfájás- és ínygyulladásmentes babavárást kívánok :)

2012. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!hála istennek nincs rossz fogam még is úgy érzem hogy fájni akar az egész fogsorom.inkább csak belenyilalgat a fájdalom de mindig máshova.

Kedves mäsodik!köszönöm a jó tanácsokat,holnap reggeltől kiprobálom az olajos öblögetést.és még ma beszerzek gyógynövényes fogkrémet!

2012. nov. 21. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 6 év alatt a 3. babámat várom. 28 éves koromig, az első terhességemig, semmi baja nem volt a fogaimnak. Már a 4. fogam ment úgy tönkre a terhességek és a szoptatások miatt, - pedig szedtem és szedem a kalciumot - hogy ki kellett húzni, mert nem lehetett megmenteni. Ez részben genetika is. Minden vitamint beszedtem, amit lehetett, rengeteg tejterméket ettem a terhességek alatt és sajnos mégis így jártam. Ha csak nyilallgat a fogad, akkor lehet, hogy csak érzékenyebb valahol. De inkább nézesd meg, nehogy úgy járj mint én. Amúgy most jöttem éppen a szájsebészetről, a zsibbasztó még a számban van.....

30 hetes kismama

2012. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,a fogból nem tud a baba kalciumot elvenni,a fog azért mehet tönkre terhesség alatt,mert az íny puhábbá válik és könnyen begyulladhat,ami rossz fogakhoz vezethet,ezért csak arra figyelj,hogy tisztán tartsd a fogaid!
2012. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez a panaszom, nincsen rosz fogam mégis fáj az egész fogsorom, Vegyél Elmex fogkrémet nekem csak az segitett, na és persze napi 2 x alapos fogmosás, reggel és este, 19 hetes km
2012. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok segítséget

vettem paradontax szájvízet és kétnap alatt elmúlt az a furcsa érzés a számba.talán az ínyem volt kicsit begyulladva.

Most semmi fájdalom nincs a számban.

2012. nov. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!