Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti fogfájás árt...

Terhesség alatti fogfájás árt a babának?

Figyelt kérdés
26. hetet tapossuk és már pár napja nagyon érzékeny a felső, első fogam közül valamelyik (még ezt se tudtam pontosan belőni). Megfájdul majd 5 perc múlva, ha nyomom akkor elmúlik. Ha megfájdul akkor a baba is elkezd intenzívebben mozogni és nem tudom, hogy ő ezt érzi? Nem tudom mit tegyek? Ha elmegyek hétfőn fogdokihoz akkor érzéstelenítőt adhat ennyi idős terhesen? Félek, mert szerintem gyökér kezelni kell majd azt pedig érzéstelenítő nélkül nem bírom ki!:(

2012. nov. 16. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,árt!Ha fájdalmad van,az neki sem jó.Ha gyulladás is van az akár veszélyes is lehet a picire.Ne aggódj,van olyan érzéstelenítő amit terhesség alatt is nyugodtan lehet alkalmazni.Menj mielőbb dokihoz.Jobbulást!3 gyerekes
2012. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár én még csak a 4. hónap végén vagyok, de már háromszor volt durva fogfájásom, holott előtte rendszeresen jártam fogászhoz. Legutóbb "csak" 5 fogamat tömték és kettőt gyökérkezeltek. Mondhatni "szakértő" vagyok a fogfájás kérdésében.


Terhesség alatt nyugodtan adhatnak érzéstelenítőt (egyesek szerint már az a stressz, hogy érzéstelenítő nélkül fúrnak fogat, többet árthat, mint maga az érzéstelenítő), csak röntgent nem szabad. Gondolj bele vannak olyanok, akiket műtenek terhesen.


Te pedig nyugodtan szedhetsz paracetamon fájdalomcsillapítót (bár én erre az 5 perces fájdalomra nem szednék), ami kb semmire fél óráig tompítja a fájdalmad.


A tünetek alapján nem feltétlenül gyökérproblémáról van szó. Ha éjszaka kezd fájni (mert fekve több vér megy bele), na akkor már tényleg baj van, onnantól nem fogod sokáig húzni.


Ha hidegre/melegre érzékeny vagy kocogtatásra fáj, az is gyökérprobléma. (amíg csak étkezéskor belenyilal, azzal még sokáig ki lehet húzni)


Ha lötyög kicsit, mozog a fog, az gyökérprobléma vagy akár egy cisztán is ülhet a fog.


Ha csak elkezd fájni kicsit majd elmúlik, az még bármi lehet.


Egyébként a gyökérkezeléstől sem kell nagyon félni. Ha él a fog (nálad pedig még él), akkor érzéstelenítőt adnak egyszer, a többi kezelést már anélkül (már kiirtották az idegeket). Ha nem él a fog, akkor pedig nem kell érzéstelenítő sem, mert úgysem fogsz semmit érezni.


Javaslom a sós kamillateával öblögetés, amennyiszer csak akarod (egy pohár meleg kamillateába egy jó nagy kávéskanálnyi só). Borzalmas az íze, de lehúzza a duzzanatot, gyulladást, gyökereket is nyugtatja. Emellett még lehet cserszömörcés szájvíz, ami ínygyulladásokra jó. Illetve használj Meridiol fogkrémet és szájvizet, azt terheseknek találták ki. Illetve alapos fogmosás, fogselyem vagy az a kefeszerű izé, amit a fogak közé kell bedugdosni (én azt használom és brutális, mennyi lepedék marad a fogak között közvetlenül fogmosás után is)


Az orvosok szerint ez van, terhesség alatt egyszerűen van, akinek jobban romlanak a fogai.

2012. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ínygyulladásod van és ott tetőzik. Ajánlom, hogy minden reggel, még mielőtt bármi kerülne a szádba, öblögess egy evőkanálnyi olajjal. Tudom, betegül hangzik, de hat :) Plusz amiket írtak előttem: alapos fog- és szájápolás, szájzuhany.


Szurit pedig kaphatsz, én is kaptam :) Kb. fél perc alatt hat, ezért is nem jut át a placentán a babához, felszívódik előtte.

2012. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!