Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az általam 5+3 naposnak...

Ha az általam 5+3 naposnak ismert terhességemre (okt.14-e uccsó vérzés) a doki méret alapján azt mondta, négy hetes a kicsi, és a fogamzás november 3-5 között volt, akkor az azt jelenti, hogy késői peteérésből lett a baba?

Figyelt kérdés
még csak petezsák látszik,két hét múlva kell újra mennem. tévedhet a méret alapján másfél hetet az ultrahangos vizsgálat? a kézi tapintással is csak nagyon enyhe duzzanatot érzett. direkt nem mondtam meg előre,mikor volt az utolsó mensim,kíváncsi voltam,szerinte mennyi idős terhes vagyok. ő a látottak alapján okt. 24-re tette a havimat. pontosak voltak ciklusaim,lehet hogy mégis a vérzés előtt egy héttel estem teherbe, van ilyen?
2012. nov. 22. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen!

A peteérést nem tudod pontosan belőni!

Lehet hamarabb, később mint a ciklus közepe.

A babák a 12. Hétig egyformán nőnek, ezért mindig az ultrahang alapján számolt kort nézik, majd csak később jön a genetika, hogy nagy baba, nagyobb Ultrahangon a kora, kis baba lesz, kisebb a terhességi heteket képest...

Én is íg vagyok, 5 hetesen voltam orvosnál, 20mm felritkulást látott, majd 8 hetesen voltam megint, akkor 6 hetesnek felelt meg a baba, 9 hetesen voltam, akkor 8 hetesnek felelt meg a baba.

2 hèt múlva megyek, akkor leszek 12 hetes, kiváncsi leszek akkor mekkora lesz.

A lényeg hogy jó szívhangja van, és nő!!!

A doki azt mondta ennyi bele fér hogy ennyivel kisebb mint kellene lennie. Kérdezte nem e tudom mikor készülhetett a baba, de nem jegyzem mikor sexelünk, és heti 2-3 alkalommal biztos, szóval nem tudnàm megmondani melyikből lett a baba.

2012. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet késői peteérés is, de igazából 5+3 naposan teljesen rendben van az, hogy csak petezsákot látnak. Van, akinek még a 6. héten is csak azt látnak, pl tesómnak. De minden rendben volt. Itt vannak az átlagos méretek: [link]


Ilyenkor elvileg 1-2 mm az embrió, de ha nincs nagyon jó uh-ja az orvosnak akkor nem is látja. De ha 2-3 nappal később volt peteérés, vagy a beágyazódás történt kicsit később, akkor máris lehetnek eltérések. Nekem pl 34 naposak a ciklusaim. A terhességet 28 napos ciklushoz igazítják, így nekem mind a 3 gyerekemmel volt egy hét eltérés a számított kor és a tényleges méret között.

2012. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6 hetesen még nekem is kisebbnek mondták bőven egy héttel! A 12. heti ultrahangon, meg máris 13 hetes lett, így rohanhattam a kombinált tesztet megcsináltatni, hogy még időben legyek :)

Szóval ez most még nem jelent semmit :)

2012. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!