Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák és több gyerekes...

Kismamák és több gyerekes kismamák, ti beadatjátok az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Én 5hetes terhes vagyok, és van egy 3éves ovis lányom. Nem tudom, hogy adassam-e be a gyereknek és magamnak a védőoltást, vagy nem? Elmúlt években nem adattam be sem a gyereknek, sem magunknak, de akkor ugye nem járt közösségbe a gyerek. Most meg oviba jár, nekem kell minden nap hozni-vinni. Szerintetek érdemes beadatni?

Köszönöm a véleményeket.


2012. nov. 23. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Én minden évben beadattam, tavaly, mikor babát terveztünk, és múlt szerdán, szoptatós anyaként is. Csak így védhetem meg. A kisfiamnak is beadatnám, de csak 6 hónaposan lehet.
2012. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gabszem ***** válasza:
Én nem adattam be terhesen se és a gyereknek se adatjuk be.
2012. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem adatom be, se gyermekeimnek se magamnak.

Én két gyermeket viszek oviba.


5.babával várandós.

2012. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sem vettem fel soha sem a védőoltást.A családom egyik tagja sem vette fel soha.Egyedül csak a H1N1-es védőoltást vettem fel amikor jött ez az influenza,de sem előtte sem azóta nem vettem fel védőoltást.Míg suliba jártam akkor sem vettem fel soha.Most meg hogy terhes vagyok,így meg pláne hogy nem veszem fel.Nem tudom,hogy hogy reagálna rá a szervezetem.Meg ha eddig soha nem vettem fel,akkor miért pont most venném?!Védőoltás helyett inkább szedek vitamint meg eszek sok gyümölcsöt!! :)

Édesanyám vette fel a m.helyén kb 2 éve,és olyan beteg lett tőle,hogy előtte még sosem volt olyan beteg.Tüdőgyulladással feküdt otthon 2 hétig,fel sem bírt kelni.

2012. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dehogy!! Sok C vitamin, no stressz. 29 hetes ikerkismami és 4,5 éves ovis Anyukája
2012. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem adattam be és nem is fogom. Az első terhességem alatt (télen) bőven lett volna lehetőségem elkapni, mert kereskedelemben dolgoztam. Nem kaptam el, de szerencsére nem is vagyok az a beteges fajta.
2012. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem adatom be, se magamnak se a gyermekemnek.
2012. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Én beadattam. Semmi bajom nincs, és megkérdeztem a dokit aki nagyon ajánlotta.
2012. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónéni vagyok, és nem adatom be. Amióta az eszem tudom, még nem találkoztam igazi influenzással. Persze náthással, influenza gyanússal igen, de akiről igazolták is volna; soha. Ha esetleg bármi komolyabb tünetet érzek majd magamon, azonnal otthon maradok, ennyi.

Nem az influenzával van a baj, hanem azzal, ha nem kezelik időben, és a szövődményekkel.

De az orvosom szerint így hogy szedem a vitamint, ha el is kapnám, pár nap, egy hét alatt kifekszem. Emellett természetgyógyászhoz is járok, én inkább ezekben a dolgokban hiszek.

Hozzáteszem régebben 2 évente adattuk:)

2012. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!