Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy napon névnap és születésna...

Egy napon névnap és születésnap? Válasszunk másik nevet?

Figyelt kérdés
Kislányunk lesz. Egy név van, ami igazán tetszik a páromnak és nekem is. Viszont a névnapja egy napra esik a születésnapjával, és nincs is több ebből a névnapból az évben. Programozott császármetszésem lesz sajnos, ezért tudjuk, hogy mikor fog születni a babánk. Szerintetek nagyon gáz ez a gyereknek? Válasszunk egy kevésbé tetsző, másik nevet?
2012. nov. 25. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon gáz. De a helyetekben egy részletes naptárat néznék meg, és aszerint tartanám a névnapot. Én pl Adrienn vagyok, szeptember 16-án születtem, és elvileg a névnapom szeptember 8-án lenne. De a részletes naptárban március 5 is benne van, mint névnap, szóval akkor tartom.
2012. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

:S

nekem a szulinapom dec.27-én van, es éva vagyok. minden egy héten... elég rossz...meg utana szilveszter is

en lehet adnék neki 2 nevet. es ha eleg nagy lesz,majd eldonti,hogy melyiket használna szivesen.

de ne mondjatok le egy nevrol azert

2012. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt érdemes nézni másik névnapot. Tudom nincs minden névnek, az enyémnek ( Anna) is csak egy van egy évben.

Másik hogy kerestek neki egy második keresztnevet.

Én másik nevet nem ajánlanék, mert ha nektek ez tetszik, az nem véletlen, ha másik nevet adtok, meg fogjátok bánni, sok ilyen története olvastam itt is.

Szerintem a névnap nem olyan nagy ünnep, én nem is tartom, ha felköszöntenek, az megköszönöm, de nagyon nem figyelem.

Barátnőmnek egymás utáni napon van a névnapja, szülinapja megszokta.

Szerintem adjátok a nektek tetsző nevet.

Sok boldogságot a kislányhoz!

2012. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

De hát az Anna többször is van egy évben!

Naptári napok:

Július 26.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

Február 19.

Június 2.

Június 13.

Július 1.

2012. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha ez az egy név van,ami igazán tetszik,akkor ne foglalkozz vele.Vannak naptárban nem szereplő névnapok is,de ki is jelölhettek egyet.Melyik névről van szó?

2012. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok. Pont ma 29 éve.

Hát megmondom őszintén én világ életemben utáltam,hogy egy napon van. :(

Ma már elviccelem,hogy gazdasági okokra hivatkozva tartom 1 napon,anyáék gondoltak előre a válságra.De amúgy tényleg nagyon rossz.Persze ma már nem érdekel,de gyermekként nem szerettem.

szerintem nézzetek másik nevet,ha a progis császárt nem tudjátok áttenni másik napra.

Én biztosan nem szúrnék így ki a gyermekemmel,de szerencsére nálunk fel sem merült hogy 1 napon legyen a kettő Neki.

2012. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
HA nincs a névnek, amit választottatok másik időpontban is "névnapja". (Van pár ilyen név) akkor mindenképp válasszatok másikat!! Ha van máskor is neve napja, akkor a másik napon kell tartani. Pl. van egy barátnőm, ő februárban született, 2 nap van a névnapja és szülinapja között, de van másik hónapban is névnapja, akkor tartja.
2012. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Miért baj, ha egy napra esik? Attól meg lehet külön ünnepelni. A születésnapja lehet pl délelőtt, a nevnapja ,ég délután. De valóban, a legtöbb névnek több nevnapja is van.
2012. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is tarthatjátok bármikor máskor, egy kijelölt napon.

Még annyi, hogy én is elő voltam jegyezve programozott császárra, de a baba előbb akart jönni, egy héttel. Úgyhogy még az sem 100%, hogy pont akkor fog megszületni!

2012. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem adnám :(

Vagy lehet megoldás egy plusz név, ha van olyan, amit szívesen adnátok másodikként.

Vagy tényleg egy részletes naptár, hátha mégis van máskor is napja.


De nekem attól is lelkiismeret furdalásom van, hogy a kislányom egyik neve egy hónapnyira van a szülinapjától, a másik meg két hónapnyira...

Az én névnapon dec. 23. van, és én már ezt sem szerettem gyerekként a karácsony miatt...

2012. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!