Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Rh- vagyok, érdemes minél...

Ha Rh- vagyok, érdemes minél korábban orvoshoz menni, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

5+1hetes vagyok ma. És Rh- a vércsoportom, a férjemé AB+. Érdemes akár már holnap dokihoz mennem, vagy nyugodtan kivárhatom a 7.hetet?

Próbáltam utánaolvasgatni a neten ennek, de nem találtam konkrét választ erre. Azt olvastam, hogy első babánál a 10.hét körül mérnek ellenanyagszintet, és 1. babánál nem szokott gond lenni ebből. De ő nekünk már a 2. babánk lesz. Kaptam szülés után antiD-t, de éppen azért tartok most ettől, mert az egyik cikkben olyasmit olvastam, hogy többedik terhességnél már hamar megkezdődhet az ellenanyag termelés, ami ugye gondokat okozhat a magzatban. Van esetleg valakinek erről infója, tapasztalata?


Nagyon köszönöm a segítséget.


2012. nov. 25. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

A Rh- vagyok és 7 hetesen mentem először orvoshoz. 5 hetesen tudtam, hogy terhes vagyok, időpont is lett volna, de biztosra akartam menni, ami az életjeleket illeti.

38 hetes kismama :)

2012. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Neked van már gyereked?


Még most is ezt a témát böngészem a neten, most olvasom:

"Az első terhességnél még nem kell túlaggódni, a helyzet teljes mértékben kezelhető. a másodiknál (és későbbiekben is) viszont már egyre korábban lehet gond abból, hogy a szervezet fokozatosan érzékenyebb lesz az Rh+ vérrel szemben, és hamarabb kezdi termelni az antitesteket."


Hát ezért aggódom egy kicsit.

2012. nov. 25. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyerekem nincs, harmadik terhességem ez a mostani. Az első kettő saját döntéssel megszakítás volt.

Kedden szülök majd. 3x volt plusz vérellenőrzés emiatt, de azt a szokásos laborokkal együtt veszik.

2012. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
O RH- vagyok, kétszer szültem, mindkét gyerekem A+ lett. Az első szülés után én is kaptam AntiD injekciót. A 2. terhességem alatt sem volt semmi gond, pedig 8 hetes volt már a babám, mikor orvoshoz mentem, 3-szor néztek a terhesség alatt ellenanyagot, egyszer se termelt a szervezetem szerencsére. De ugye nem vagyunk egyformák. Egyébként az ellenanyag termelődése inkább az anyára veszályesebb mint a babára szerintem, mert pl. én ugye 0- vagyok, mindenkinek adhatok vért, de az A+ nem fér össze az én vércsoportommal, mert csak O- vért kaphatok.
2012. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a témához nem tudok hozzászólni, de gondolom úgy is kérsz majd időpontot. Így én azt csinálnám a helyedben, hogy mikor az időpontért telefonálok elmondanám a dokinak hogy mi a helyzet a vércsoportokkal meg hogy második babát várod. És ő majd tudni fogja, hogy mennyire kell sietni.
2012. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is rh- vagyok,nekem is második baby,én 11hetesn voltam elöször dokinál,elküldött sztk-s vérvételre pozitív lett sajnos..(ami első babámnál végig negatív volt) sajnos olyan dokinál voltam aki kb sz*rt rá,nekem kellett szólni h. hékás negatív vagyok és pozitív lett az ellenanyateszte madjon már beutalót az ovs-be...most szerdán megyek haí ott is pozi lesz,gyógyszert adnak.
2012. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dragonlady válasza:

Szia!

Én is negatívos vagyok, férjem pozitív. Nálunk kiütközött a különbség, pozitív eredményt adott az ellenanyag szűrés. Mivel nekem a 4. terhességem, és a második babám, ezért a 6.héten kaptam antiD-t, (mert pecsételtem). Havonta járok ellenanyag vérvételre. Annyi csak, hogy jobban figyelnek. A babának nem lesz baja, neked sem, ezeket azért nézik, ha emelkedne a szint, akkor közbeavatkozzanak. DE nem lesz gond. :)

30hetes kismama

2012. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!