Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minél több évig szedek fogamzá...

Minél több évig szedek fogamzásgátlót (Lindinette20) annál nehezebb lesz később a teherbe esés? 17 voltam mikor kezdtem. Érdemes szünetet tartani pár évenként?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes szünetet tartani pár évenként.

Nehezebb teherbe esni mert a hormonjaidat összekuszálja:S

De természetesen ez mindenkinél másképp hat, de van rá esély h. így nehezebben fogsz teherbeesni. A fogamzás gátló elhagyása után pár évvel már helyre jöhetnek a dolgok:)

2009. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon sokáig szedtem tablettát, mert nagyon rendszertelen volt a ciklusom. Aztán abbahagytam magamtól, és két évig nem szedtem. Az orvosom azt mondta, hogy ezek az új gyógyszerek olyanok, hogy nem kell tartani szünetet, de szertintem biztos nem árt.
2009. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én cáfolnám az előttem szólót!Én 16 voltam mikor hormonális problémák miatt elkezdtem szedni az akkori fogamzásgátlómat.Elég nagy dózisú hormon volt benne.23 éves koromig szedtem folyamatosan kihagyás nélkül.Utána váltottunk egy sokkal kisebb dózisúra ezt is folyamatosan szedtem egészen 27 éves koromig.Abbahagytam mert babát szerettünk volna.Azt hittem majd vagy egy évet kell várnunk a babaprojecttel mert tisztulnia kell a szervezetemnek.Olvastam egy tanulmányt amiben azt írták,hogy azok a nők akik hosszabb idő után abbahagyják a fogamzásgátló szedését az abbahagyást követő pár hónapban sokkal fogamzó képesebbek.Édesanyám szülésznő szóval sok nőgyógyászt és genetikust is ismerünk,megkérdeztük őket mi a véleményük,és azt mondták mivel a fogamzásgától már annyira kis dózisban tartalmaznak hormont(ezért kell pont 24 óránként bevenni őket)így nem károsodik a baba.Én ráadásul PCO-s vagyok így sokkal kisebb volt az esélyem a teherbeesésre.Így a gyógyszer abbahagyása után nem védekeztünk és 3 hónap múlva babás lettem.Teljesen egészséges a picúrkám,most vagyok 30 hetes.

Én ezt a tapasztalatot tudom neked leírni.

De biztos sokan vannak akik nem így gondolják.

2009. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi az első válaszolót cáfolnám!

:)

2009. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem tartottam szünetet egyszer sem.10 évig szedtem (igaz más fajtát)Féltem attól, hogy későbbikben baj lehet belőle, de nem lett.Igaz a baba projekt előtt vártam 1 bő évet.Most 31 hetes terhes vagyok.

2009. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 éves korom óta szedtem fogamzásgátlót kihagyás nélkül (nem egyformát, de szünet nem volt), most 31 éves vagyok, tavaly augusztusban szedtem be az utolsó levéllel, mert babát terveztünk és most 36 hetes terhes vagyok. 1 hónapra az elhagyása után már teherbe is estem! Eddig panaszmentes a terhességem maximálisan! A picurom is teljesen egészséges!

Nekem is ezt mondta a dokim, mikor elmentem 5 hetesen, hogy olyan alacsony ezeknek a gyógyiknak a hormontartalmuk, hogy nem lesz semmi baja a babámnak!

Szóval, ha szeretnétek babát, csak nyugodtan! És nincs szükség szüneteltetésre, csak felborul a hormonháztartás. Nekem mindig ezt mondta a dokim!

Minden jót!

2009. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én ugyanezt a gyógyszert szedtem(össz. 10 évig Lindit az utolsó 5 évben).Nekünk a doki azt mondta miután abbahagyom vigyázzunk 3 hónapig,és utána a második hónapban sikerült.Most 14 hetes babás vagyok!Bár én ahogy abbahagytam első hónapban késett 3 napot utána 4 hónapig 28 napos volt a ciklusom(órára pontos),így számolnunk is könnyű volt mikor legyünk nagyon "aktívak".

Sok-sok kellemes órát kívánok és mielőbbi Babucit!

2009. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 17 évesen kezdtem szedni a Mercilont. 26 éves koromig szünet nélkül szedtem. Amikor abbahagyta második hónapban már sikerült is a baba. 37 hetes kismama
2009. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Szünetet tartottam,én is ezt szedtem."Vigyáztunk" és most 29 hetes kismama vagyok.8 évig szedtem a lányom születésétől.Szóval az orvosom szerint nagyon jó ez a gyógyszer.Persze csak ha orvos írja fel.

2009. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

18 éves koromtól szedtem a Triregolt 23 éves koromig, utána egyből, kihígyás nélkül tértem át a Femodenre. 31 évesen hagytam abba, 3 hónapig védekeztünk óvszerrel, aztán indulhatott az igazi babaprojekt. 1 héten belül megfogant a kisfiam, aki már egy teljesen egészséges 8,5 hós kis zsivány.

2009. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!