Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik az orvosválasztá...

Hogyan zajlik az orvosválasztás? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Van egy nőgyógyászom évek óta, tökéletesen elégedett vagyok vele, de ő már nem vállal szülést. Azt mondta, a 28. hétig vállal, utána átad egy kollégájának. De engem az a bizonyos kolléga már kezelt többször is egyéb nőgyógyászati okokból (akkor is ő küldött hozzá), és a hideg kiráz tőle, hogy mégegyszer találkoznom kelljen vele (komoly gondol vannak ugyanis a hozzáállásával...). Mondjam azt a dokimnak, hogy inkább ajánljon mást? Vagy keressek eleve olyan nőgyógyászt, aki az elejétől a végéig foglalkozik velem? És ez hogy működik? Szerzek egy telefonszámot, és felhívom, hogy xy vagyok, időpontot szeretnék kérni, és ott elmondom neki, hogy szeretném, ha ő lenne az orvosom? Meg sok helyen olvastam, hogy nem orvost kell választani, hanem szülészt. Hogy van ez? Vizsgálatokra kihez kell járni? Hova mehetek? Oda ahova tartozok körzetileg, vagy bárhova ahol az adott orvos rendel? Tudom, hogy sok a kérdés, és kicsit bután is érzem magam, hogy ennyire nem vagyok képben, de nagyon örülnék, ha valaki részletesen kifejtené a menetét a dolgoknak a pozitív teszttől a szülőszobáig :) Köszönöm!

2012. nov. 25. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Felhívsz egy orvost, hogy pozitív a teszt, mikor mehetsz. A többi az ő gondja. Az enyém pl. azért volt jó, mert sima terhesgondozásra jártam, SZTK-ba, de a 35. héten (előbb kell, csak sokat vártam) megkértem, hogy ha lehet, szeretném megkérni, hogy ő vezesse le a szülést. Mondta, hogy ok, ezzel meg volt fogadva. Oda mentem szülni, ahová ő tartozott.
2012. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a kórházban az ügyeletes orvos vizsgál meg és hívják telefonon a fogadott orvost, nem neked kell telefonálgatni. De lehet, minden eset más.
2012. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ magánhoz akarsz járni vagy sztk-ba.

Ha sztk-ba picit járj utánna fórumon ismerősöktől hogy melyiket keresd fel.Mik a tapasztalatok.Ha az sztkba lévő akihez máész szimpatikus akkor jársz az sztk-ba amikor ő rendel.Ha gondolod megkérdezheted az elején hogy járhatsz-e hozzá végig terhes rendelésre,meg szülés levezetést vállal-e,melyik kórházba ?Csak hogy tudd mire számíthatsz.Magán meg van annyi neten megnézed aki szimpi felhívod és mész hozzá.Én a magánt ajánlom.Engem a női klinikán lévő terhes ambulancián az első alkalommal teljesen lekezelt az orvos bunkó volt.Mentem az sztk-ba ott se nagyon volt lelkiismeretes az orvos pedig barnáztam.Se a klinikán,se az sztk-ba nem segítettek.Elmentem magánhoz igaz fizetni kell érte de egy fél óra csak az enyém volt kaptam gyógyszert a barnázásra,és válaszokat az összes kérdésemre.

2012. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sztk-ba nem szívesen mennék, kicsit utánanéztem a kerületi sztk nőgyógyászainak és nem túl bíztató hozzászólásokat találtam... hajlok a magán felé, ott legalább nem "futószalagon" vizsgálnak. Tapasztalatból mondom, hogy a saját nőgyógyászom is flegmább volt velem meg unottabb, amíg az sztk-ba jártam hozzá... de ezt leszámítva tényleg meg vagyok vele elégedve!
2012. nov. 25. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!