Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a terhesgondozás menete?...

Mi a terhesgondozás menete? Pl. Mikor kell védőnőhöz menni?

Figyelt kérdés

5 hetesen már látszott a petezsák, de utánna kivérzett egy hematóma, ami miatt 1 hétig itthon feküdtem. most 6 hetesen voltam, szerencsém volt, látták az élő embriót, de egy subshor haematoma (?) ott van mellette. Annyit mondtak, hogy 6 hét múlva menjek vissza uh-ra és pihenjek. Én kérdeztem meg a dokit, hogy szedhetek-e rutascorbint! Hát azt mondja az jó lehet! Köszönöm szépen! Most magándokit keresek 1000-el. /Csak 1 hét múlva kaptam időpontot./

A többieknél olvastam a fogorvost, a védőnőt, de engem nem küldtek sehova. Vagy ezt később szokták? Ennek a terhesgondozásnak sok értelme van. Ennyi erővel majdnem mindegy lenne ha 9 hónap múlva mennék.


2012. szept. 10. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

buta vagy,miért kéne magán doki??? nekem is volt haematoma,semmit nem írtak rá,a doki hidd el jobban tudja.


amúgy majd 8-9 hetesen kellene menned,előbb tök fölösleges általában,szóval 8-9 hetesen megnéz a doki,megállapítja h terhes vagy,megírja a beutalókat,neked az összes lelettel-ekg,belgyógyászat,fogorvos,vér,vizelet,uh- menned kell a védőnőhöz,aki kiállítja a kiskönyvet és akkor kell visszamenned a dokihoz, 12-13 hetesen.


ne kapd fel a vizet királylány,ez mindenhol így van veled sem tesznek kivételt,persze ha magánhoz mész alkalmanként 8-10e ért akkor többet fog vizsgálgatni,de semmi értelme,csak pénznyelés

2012. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Védőnőről még szó sem volt. Csak uh-ra kell mennem 12 hetesen. A többieknél úgy olvastam, hogy a hematómával többet szoktak foglalkozni, főleg ha már vérzett is.
2012. szept. 10. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

ne aggódj,semmiről sem vagy lekésve. Ha hat hét múlva mész vissza,akkor már 12 hetes leszel,tehát addigra már kell a kiskönyv. Tehát betelefonálsz a védőnőkhöz,ahol a tartózkodási címed alapján adnak majd elérhetőséged ahhoz a védőnőhöz,akihez tartozol. Vele pedig egyeztetsz egy időpontot. Ő majd mindent elmagyaráz,kiállítja a kiskönyvet, kapsz egy csomó tájékoztató anyagot stb. Ezen a telefonszámon elviekben tudsz beszélni védőnővel,ahol majd tovább irányítanak 3614214458 vagy 3614214459.

Fogorvoshoz,vérvételre,változó,hogy kiküld,nekem a háziorvos csinálta az első vérvételt,a többit már a terhesgondozáson. De terhesgondozás majd csak a 12.héttől lesz. Legalábbis nekem 10hetesen azt mondta a doki,hogy a kiskönyvvel a 12.héttől kezdhetem meg a terhesgondozásra járkálást. Szóval ne izgulj,de a védőnő segít majd mindenben =) Kitartást!

37hkm

2012. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok,remélem érthetően írtam le. Azt még kifelejtettem,hogy ha közben bármi panaszod lenne,véreznél még,vagy görcsölnél,akkor független a megbeszélt időponttól menj be,hogy megnézzenek. sok esetben a haematoma felszívódik,gondolom a doki nem látta nagyon súlyosnak,ezért nem is "foglalkozott vele külön". De ehhez sajnos nem értek =(
2012. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm MayC! Ezeket a dolgokat elfelejtettem, megkérdezni az orvostól. Örültem, hogy megvan a baba.

A vérzés miatt szóltak, de hát az már régen rossz lenne:(.

2012. szept. 10. 14:55
 6/11 anonim ***** válasza:
5+5 hetesen azt mondta a dokim, hogy a védőnő még ráér. 9+4 naposan mentem legközelebb, akkor kaptam papírt, leigazolta a terhességet, mehettem a védőnőhöz. Semmiféle beutalót nem kaptam, 12. heti uh-ra megyek, meg majd védőnőhöz még azt ennyi... Nyugi!!!
2012. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen papirokkal igazolják hivatalosan a terhességet?(bocs a hülye kérdésért) Nálam csak uh leletek vannak+ 1 papír a vérzésről. Ennyi.
2012. szept. 10. 15:05
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, még a múlt héten volt egy labor, de arról nem adtak papírt. Pajzsmirigyes vagyok, a hormonszintjeim jók, de azt is csak onnan tudom, hogy mikor időpontot akartam kérni a szakrendelésre az aszisztens már látta a gépen az eredményeket.
2012. szept. 10. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam a védőnőnek az a papír kellett,amin először szerepelt az,hogy élő embrio és,h.van szívműködés. Ez egy február 13.-án kiállított uh. lelet volt,semmi más,és a kiskönyvbe ezt a dátumot vitte fel a terhesség megállapításának időpontjaként. Tehát szerintem ennyi elég. Később kellett egy igazolás magáról a terhességről és a szülés várható időpontjáról(az apaságihoz kellett),de ezt külön kérni kellett hozzá,szóval most itt elég lesz szerintem egy uh lelet Nálad is :)
2012. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A védőnőnek szüksége van egy a terhességet igazoló leletre (ultrahang) illetve szamélyi igazolvány, taj kártya, és szóban elmondható dolgokra. Tehát ki fog kérdezni :) De mindenképp 12 hetes kor előtt menj!
2012. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!