Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23éves vagyok és a második...

Cs.dóraa kérdése:

23éves vagyok és a második terhességem 18hetében járok. Tavaly volt az első de azt meg kellet szakítani, nem volt egészséges a baba. Ez miatt magzatvíz vételre küldtek amitől tartok. Hiszen most jók az eredményeim. Szerintetek el válaljam?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne! Hiába írják, hogy "csak" 1-2% végződik vetéléssel, én nem vállaltam be pedig rossz afp miatt nekem is felajánlották. Viszont van egy integrált teszt ami fizetős de az is kiszűr egy-két problémát. Mi volt a baj az előző terhességednél?

Nekem egy kedves doktornő azt mondta a genetikai tanácsadáson, hogy ha az uh-okon minden rendben van akkor ilyennel hogy afp és stb... ne foglalkozzak. Ha nálad minden rendben van akkor ne vállald a magzatvíz vételt.

21hkm

2012. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Down- színdróma. 1hete voltam genetikán ahol nem adtak választási lehetőséget.Mivel jó minden vérvételem,12heetes UH-is jó lett.Ezért nem szeretném elválalni.
2012. nov. 26. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok

Ha minden jó akkor ne is válald. Nekem a genetikai nő is és az uh-os is azt mondta, hogy ha uh-on minden oké akkor nem kell aggódni és fölösleges a magzatvíz vétel.

2012. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van valami új down kór szűrési módszer csak fél füllel hallottam talán néz annak utána.ű
2012. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hűűű,első válaszoló,gratulálok annak az UH-osnak.A barátnőmnek TÖKÉLETES volt az UH eredménye(fizetős helyen csináltatta,ergo baromira megnéztek mindent),a kombinált tesztje rossz volt,amniocentézis,és kiderült,Down kóros a baba.Ha csak az UH eredményre hagyatkozik,most lenne egy 10 hónapos beteg babája(egy egészséges után).Már csak azért is felelőtlenség ilyet mondani,mert minden UH leletre ráírják,hogy ez nem ad 100%-os eredményt.Kérdezőnek:én ilyen előzményekkel tuti,hogy mennék.Nekem 2x volt(a korom miatt vállaltam,35 és 39 évesen),minden rendben(a vizsgálattal,az eredménnyel,és a babákkal is).2 fiú+2 hónapos kislány anyukája
2012. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fennáll a gyanú akkor én elmennék azért...
2012. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is belemennék a vizsgálatba.
2012. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Barátnőmnek rossz lett az AFP eredménye teljesen el volt keseredve, majd anyukája nyugtatta meg, hogy ne foglalkozzon vele, mert neki mindhárom gyereknél rossz volt, és mindegyik egészséges. Az ő kislánya is teljesen egészséges. Egy másik ismerősnek szintén rossz lett az AFP-je, csináltak magzatvíz vételt is, mondták, hogy nagyon úgy néz ki hogy Down kórós lesz a gyerek, döntse el, hogy megtartja e. Megtartotta...makk egészséges!!! De olyan is van akinek minden eredménye szuper lett, és mégis született egy Downos gyereke.... szal ki tudja...
2012. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek is volt magzatvíz vétele. Azt mondta neki az orvos, hogy ez az 1-2 % tankönyvi adat, ő hosszú praxisa során még egyetlen esettel sem találkozott, ahol tényleg vetélés lett a vége.
2012. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!