Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig normális szoptatni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, érdekel, hogy nektek mi a véleményetek erről. Mi az időtartam, amire azt mondjátok, hogy "na, az már sok"?
2009. aug. 17. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, (és még egyszer hangsúlyozom NEKEM) másfél évnél van a "határ". :)
2009. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kb. 1 éves korig.

2 éves korban "na, az már sok" ! :))))

2009. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyet értek,bár én 1 évet mondanék csak.

Szerintem azután már felesleges.ismerek olyat,aki nem tud kimenni az utcára a 2 éves gyerekével,mert mindenhol húzogatja fel a gyerek az anyja ruháját.Na,szerintem azért mindennek van határa hiába a nagy szopi mizzéria,én ezt már nem engedném.

2009. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. :) 1 éves koráig kapta, de nem kellett neki tovább. Másfél évnél "vettem volna el" tőle, de így alakult, és nem bántam. :) (Őszintén szólva 1 év is elég volt sztem mindkettőnknek)
2009. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kb 2 éves koráig. Addigra fejlődik ki az immunrendszere, már képes önállóan igazán jól védekezni. Én boldog lennék, ha addig szoptathatnék, úgyis olyan hamar nőnek a gyerekek, igazán semmiség ez az idő, amit ilyen közel tölthetünk el...ki kell használni.
2009. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is két évre voksolok. Kislányom most lesz egy éves, de a szívem szakadna meg, ha nem bújhatnék vele össze reggel és este. Amúgy nem igazán bújós, nem ér rá ilyenekre, sok a dolga:) Már nem is a tej a lényeg, csak az a pár perc "szerelem". Olyan meghitt és kellemes. Amúgy napközben eszébe sem jut a cici, tehát nem fogja a blúzomat tépkedni az utcán (szerintem nevelés, szoktatás kérdése).

Meg amúgy sem szeretnék neki még rendes tejet adni, mert öcsém tejallergiás volt, tápszert meg pláne nem, ha már eddig nem kellett. Azért a tej meg mégis csak kell valamilyen formában. Amíg ő kéri kapja.

2009. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 évig szoptattam,akkor is nagyon nehéz volt, mert rengeteget szopizott,alig evett valamit.Én ragaszkodtam a dologhoz, mert nagyon terhesnek éreztem-családi problémáink voltak.Hihetetlen, hogy mennyien ellenzik ma a hosszú ideig tartó szoptatást,volt aki egyesen perverznek minősítette.Amúgy 2 évig szerettem volna szoptatni, aztán a fiam máshogy döntött. Nem bánom egy percig sem.Egy fantasztikusan intelligens, érzékeny,talpraesett,makkegészséges srácunk van, most várjuk a másodikat.

27hetes km.

2009. aug. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8.17nek: Gratulálok! Gyönyörű lehet ilyen sokáig ilyen közel lenni ahhoz a személyhez, akit a lefjobban szeretsz! A negatív véleményekkel nem kell foglalkozni!
2009. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mások véleményével nem foglalkozva, addig szoptasson mindenki, amíg neki és a babájának kényelmes és nem megterhelő. Ez nálunk a babám 2 éves koráig tartott. De ha előbb látom jelét annak, hogy nem érdekli a dolog, akkor leszoktatom. Sosem volt erőszak se szopizásnál, se leszoktatásnál. Egy idő után elhiszem, hogy megterhelő a dolog. Nálunk semmi problémát nem okozott a leszokás, hiszen egy 2 éves már elég értelmes ahhoz, hogy megértse, hogy már nem jó a szopi anyának. Helyette marad az összebújás és a kakaóivás. Mert azzal legalább lehet koccintani :)
2009. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10-12 hónapos koráig, de folyamatosan 6 hótól adni neki amiket lehet (kóstoltatni). Mindeki addig szoptasson, amíg helyesnek érzi, illetve ameddig tud.
2009. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!