Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért írja minden babaváró...

Miért írja minden babaváró kelengyelista az éjjeli fényt? Minek a babának éjjeli fény? Nem igazán értem mi szükség van rá.

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nekem is csak a pocakomban van a bébike, de ha jól tudom azért kell beszerezni neki, hogy éjjal, ha felébred ne ijedjen meg, illetve, ha szopiztatod ne kelljen hírtelen fényt"zúdítani rá", mert akkor nehezen alszik vissza.
2009. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem arra,hogy éjjel felkeltem tàpszert csinàlni,ugy etettem,éjjeli fény mellett,igy a rendes villanyt nem kellett hasznàlnom,nem ment ki a baba szeméböl az àlom,tovàb tudott aludni.
2009. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nem a babának jó, hanem neked. Pl ha éjjel felkelsz hozzá, akkor senkinek sem jó ha ezerrel ég a villany. Nekünk azért is jó mert köztünk alszik és a tök sötétben félnék hogy összenyomom , mert nem látom. Plussz ha megébred, egyből látom.

Később meg talán neki is jó hogyha olyan 2-3 évesen megébred hogy nem a töksötétet látja, hanem lát titeket, vagy a játékait stb.

2009. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg azért hogy ne kelljen nagy villanyt kapcsolnod ha úgyis csak cicire teszed vagy ha át kell pelenkázni.

Mi is megvettük, de semmit se használtam, annyira vaksötét azért éjjel se volt, hogy ne lássam a gyerek száját :) Az éjjeli pelenkázásról meg gyorsan leszoktam mert azt hitte a fiam h nappal van és nem akart visszaaludni.

Plusz akinél pl. belealszik a szopiba a baba, ott nem is értem, utána hogy kel ki az anya az ágyból hogy lekapcsolja az éjjeli fényt..

Egyéni dolog, de én pl. nem is szerettem volna hozzászoktatni hogy éjjel, nappal világos van.

Barátnőm kisfia folyamatosan ilyen fénynél alszik nem is volt hajlandó sose máshogy aludni, és 4 éves most.

Én fiam viszont csak sötétben hajlandó aludni, akkor viszont eszébe sem jut hogy esetleg játszóidő van, hanem alszik szépen :)

Szóval sztem pl. tök felesleges :)

2009. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Velünk egy szobában lesz a babánk, a kislámpánkban az izzó piros, így nem erős fényű, akkor gondolom elég lesz ez is.

2009. aug. 17. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lesz. Kell majd más, fontosabb dolog. :) Például alvómaci!
2009. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az éjszakai fény abból állt, hogy résnyire nyitottam az ajtót szoptatásnál. Hogy ezért-e, nem tudom, de csak egyszer kelt fel éjjel, aztán 3 hónapos korától átaludta az éjszakát. Valahol olvastam és bevált.

Nektek is ilyen jó alvó babát kívánok! :)

2009. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :D


Remélem jó alvó lesz! :)

2009. aug. 17. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Most meglepődtem, mert én nem is tudtam, hogy "ez benne van a listában". Én nem fogok venni. Így jobban belegondolva az állólámpákon az olvasófej tekerős, majd azt felgyújtom minimálisra.
2009. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!