Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehérvérsejt a vizeletben és...

Fehérvérsejt a vizeletben és megemelkedett vérnyomás 140-150/90. ha ott fogtak a kórházban meddig voltál benn? Milyen vizsgálatokon és gyógyszereken estél át? Egy 31 hetes

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy NST-n 156/90-et mértek, és nem tartottak bent, ez egy pénteki nap volt. Hétfőn a házidokim már 170/110-et mért ő küldött be. Csak vérvizsgálatom volt és minden hajnalban NST. Dopegyt-et kaptam 3*1-et, rá fél órára megmérték a vérnyomásom.
2012. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

en magas vernyomassal 31 hetesen belgyogyászhoz kezdtem jarni, kaptam gyogyszert, ennek ellenére ugralt es korházba kerultem 34 hetesen.

4 napig voltam ben, NST-t csinaltak napi 2x, kardiologiai kivizsgálást, uh-t, infuziokat kaptam, 24 orás vizeletvizsgálat, novelték a gyogyszeradagomat.. mikor rendezodni latszott, elengedtek.

a 140/90 már elég magas ahhoz, hogy figyeljék, elsosorban az anyukara nézve veszelyes, foleg ha még fehérje is van.

a végén 150/90-nel ujra bekerultem (39. heten), akkor már nem sikerult levinni, beindítottak a szulést...

2012. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem.én meg már 1 hete idebenn vagyok..
2012. nov. 26. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát akkor kitartás, én azt mondom.

Ha már fehérjét találtak a vizeletedben a magas vérnyomás mellett, akkor nem sok esélyed van arra hogy hazaengedjenek mert ez már toxémia, ami rendkívüli odafigyelést igényel.

Tudom hogy nehezen telnek a bent töltött napok.

De gondolj bele hogy mindez a picúrod érdekében történik.



Nekem 2-szer volt súlyos toxémiám.

Most vagyok 3.-szor várandós.A vérnyomásomat már a legelső hetektől folyamatosan figyeljük a dokimmal, és azóta gyógyszert szedek rá. Folyamatosan lett emelve az adag ahogy láttuk a változást a vérnyomás értékekben.

Aztán a 26. héten elküldött áramlásvizsgálatra a dokim és ott azt mondták van egy kis eltérés. Na, több se kellett a dokinak azonnal befektetett, mert hogy ő biztonságban akarja tudni ezt a babát. Naponta néztek uh-on. Persze annyira meg voltam ijedve hogy a vérnyomásom is kiugrott 160/90-re. A vizeletem hála égnek mindig negatív volt. Pedig volt hogy napjában többször is nézték..


Aztán most már itthon vagyok, igaz csak eltávokra jöhetek haza. Eleinte 2 naponta kellett visszamennem ellenőrzésekre, a dokim megnézte a papírokat, és hazaengedett ismét eltávra.

Most vagyok 28 hetes, pénteken jöhettem haza de holnap ismét vissza kell mennem ellenőrzésekre. Remélem minden rendben lesz.



Ja, nem írtam a gyógyszereimet: cordaflex,depressan, betaloc,dopgeyt

Amikor bent feküdtem akkor kaptam tüdőérlelőt a babának. Csináltak toxrutint. 24 órás vizeletgyűjtés volt. és ugye folyamatosan figyelik a picimet uh-on.


Kitartás!

2012. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja, azt lefelejtettem, hogy mióta hazakerültem azóta a vérnyomásom újra tökéletesen normális. Előfordul hogy még túl alacsony is.

A dokim egyik nap mikor mentem vissza a kórházba hozzá, még viccelődött is hogy most meg arra kell figyelnie nálam nehogy gutaütést kapjak az alacsony vérnyomástól...

Hát, az a veszély nem fenyeget mondjuk.


De még jó hogy jó a vérnyomásom ennyi bogyótól. Bár ha a kórházban mérik akkor tudok érdekeseket produkálni így is.

2012. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
most kaptam eredményt aceton a vizeletben és májfunkció meg van emelkedve 284-es.fehérje nincs,azt hiszem maradok még egy darabig :( a vérnyomással azt mondták nincs baj.
2012. nov. 27. 11:26
 7/10 anonim ***** válasza:

31 hetesen kerültem be.delőtt voltam védőnőnél,++fehérje,160as vérnyomás.ez dutánra 180 lett.Persze benn fogtak és maradtam is végig.,vagyis 35.hétig mert csak addig tudták húzni,mert már több mint ++++fehérje volt a vérnyomásom és napi4x dopegytmcordaflex,depressan és seduxen mellett is folyamatosan ugrált a vérnyomásom 190re és alig tudták levinni.ja,és annyira vizesedtem hogy 10perc után úgy bedagadt a lábam h alig bírtam menni,ezért fel sem nagyon kelhettem.a vége felé már alig láttam a víztől.Aztán 35+2 nél végre vége lett a rettegésnek és megcsászároztak,még időben.

Kitartás kívánok neked,ne idegeskedj mert az nem tesz jót.igyál sok vizet.Majd írj,hogy mi újság van veled.Megy a drukk!!!!!

2012. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hú az durva kedves utolsó.de a picivel minden rendben ugye? engem hál isten kiengettek,nincs fehérje már a vizeletemben,a vérnyomásom meg lement magától beállt 120-ra.a poén az egészben az,hogy nem is tudták megmondani mi volt a baj!
2012. dec. 4. 15:37
 9/10 A kérdező kommentje:
a kórházba nem a fehérje vagy vérnyomás miatt indultam el,hanem egy nagyon erős gyomorgörcsöm volt,ami egész éjjel kitartott és hánytam is.a méhszájam is kinyílt de csak a külső.azt mondták toxémia gyanú és koraszülés gyanúja áll fenn.kaptam 2 infúziót és 4 tüdőérlelőt,majd 5 napig antibiotikum kúra.ezután lettek negatívak a leleteim csak azért engedtek haza.
2012. dec. 4. 15:43
 10/10 A kérdező kommentje:
nst is szuper lett.
2012. dec. 4. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!