Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 8+3 hetesen csak a petezsák...

Ha 8+3 hetesen csak a petezsák van és az ép szikhólyag, akkor valószínűleg a baba volt beteg, és nem a progi szintem okozta a vetélést?

Figyelt kérdés
7+3 hetesen voltam dokinál először, akkor a petezsákban szikhólyag és magzatkezdemény volt, szívverés nélkül. Mivel később fogant, reménykedtem,h beindul az a kicsi szív. Kaptam egy hetet, de ma kiderült, h magzati elemek nincsenek. Alapból néznek progreszteron szintet? Egyértelműen kiderül, hogy mi okozta a rendellenességet?
2012. nov. 26. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csak 9 hetesen volt szívhang.
2012. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is így jártam 4 évvel ezelőtt :( 7 hetesen nem volt embrió, csak szikhólyag a petezsákban, egy és két hét múlva ismét nézték, és a petezsák ellapult, a szikhólyag pedig változatlan maradt...


Nálam nem vizsgálták, hogy mitől nem lett embrió a petezsákban, az első vetélésnél nem szokták általában. A második terhességem 3 hónapra rá "sikeres" lett.

2012. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vérzek is, tehát itt nem lesz már baba. És ami ott volt, az eltűnt, nem hinném, h szerdáig újból előkerül. Sajnos...
2012. nov. 26. 23:19
 4/12 anonim ***** válasza:
:(( 2. vagyok. Nagyon együttérzek Veled, tudom milyen rossz ezt végigcsinálni :(( De legyél erős, én is azzal nyugtattam magam, hogy nem véletlenül történt, biztos beteg lett volna a babám, és akkor inkább menjen el ilyen kicsi korban, minthogy betegen szülessen.... Aztán hamar megfogant a kis egészséges rosszcsontunk... Kitartás, hagyd Őt elmenni, hagyj időt magadnak a gyászra, és utána minden rendben lesz, és ezt kívánom is Nektek tiszta szívből!
2012. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy :-) Én azt hittem velem ez sosem történhet meg. Azon filózom, ha a szikhólyag ép, és nincs szétesve, akkor biztos, h a hormonszintet is jól fent tartja, tehát nem a hormonelégtelenség a baj okozója. Ezt ugye jó lenne tutira tudni a köv terhességig....

De akkor milyen genetikai probléma okozhatja, h nem indul be a szív, nem nő a magzat akkorára mint kell, és még fel is szívódik???

2012. nov. 26. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem gondoltam, h velem megtörténik. Olyan volt végigcsinálni, mintha egy filmet néztem volna, kívülről, és én voltam a szereplő benne. Olyan messziről láttam és érzékeltem a dolgokat, nagyon nagy üresség volt bennem, és azt hittem, h ebből nem fogok tudni felállni.. Hónapok kellettek hozzá.


Nekem azt mondta a dokim (aki családi barát is amúgy) h nem vizsgálják mi okozta, csak ha 2.jára is előfordulna. Azt mondta, h a terhességek közel fele első alkalommal vetéléssel végződik, és valószínűleg a baba beteg lett volna, így jobb most "elengedni". Én hittem a dokimnak, ő pedig nem is akart engem vizsgálgatni. Reméltem, hogy a 2. terhesség megmarad, és nem lesz szükség további vizsgálatokra. Nálad is így legyen!

2012. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azon filózom, ha a szikhólyag ép, és nincs szétesve, akkor biztos, h a hormonszintet is jól fent tartja, tehát nem a hormonelégtelenség a baj okozója."


A progeszteront a sárgatest termeli, ami a petefészekben van, nem a szikhólyag!


Egyébként nem hiszem, hogy progeszteron hiány lenne az oka, inkább vmi magzati fejlődési rendellenesség.

A terhességek nagy része végződik nagyon korai vetéléssel vmilyen rendellenesség miatt.


De miből gondolod, hogy a progeszteronnal van gond?

Milyen hosszú a luteális szakaszod (ovutól menzeszig)?

Szoktál menzesz előtt pecsételni?

2012. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne emésszed magad. Sajnos a spontán vetélés gyakoribb, mint azt gondolnánk. 5 terhességből egy. Nagy valószínűséggel nincs nálad rendellenesség. Az esetek többségében nem vizsgálják az okát. Sokan vagyunk. De a természet teszi a dolgát. Ennek valószínűleg így kellett lennie. Kívánom, hogy mihamarabb kezedbe foghasd a kisbabádat!
2012. nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7es! Ó, akkor tévúton járok, félretaktikáztam magam. Köszi h szóltál! Pecsételni nem szoktam, általában fix időpontban vannak a mensieim, 27,28 naponta. A luteálisom 11,12 nap szokott lenni, de nem ovutesztelek, csak a fájdalmat figyelem, és a nyákot, ha épp sikerül meglátnom.

Ez a baba később fogant, de van olyan h érzelmi hatásra spontán peteérést produkál az ember. És nálunk szerintem ez lehetett, mert a 19 napon fogant. A terhességi teszt sem mutatta a nemvárt napján, csak a terhesség 35. napján. De már mindegy is sajnos. A progi szintet a kötelező vérvizsgálatból megnézik? Csak azért fontos tényleg, h a következő próbálkozásnál azonnal segítséget tudjak kérni.

Ettől rögtön veszélyeztetett terhes leszek, ha újból összejön?

Ez tényleg egy film, amit mintha egy távcsövön keresztül néznék, szemellenzőben. Reggel felébredtem, és egy pillanatra azt hittem, h csak álmodtam. Az egyedüli kapaszkodóm, h van már két gyönyörű gyerekem. Hálás vagyok, h ők az enyémek, és egészségesek. Majd belőlük felépítem újra magam, és helyrerázom a lelkemet. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

2012. nov. 27. 08:05
 10/12 anonim ***** válasza:

kedves utolsó.


Szerintem a progi szinteddel semmi baj.Ha alacsony lenne barnáznál és pl.adnak utrogestant ami segít megtartani a babát.(ha időben vagy)

A te esetedben azt mondtad látszódik,hogy a baba nem fejlődött tovább..

Azt hiszem ezt hívják természetes szelekciónak.Nem biztos,hogy bármilyen genetikai vagy egyéb oka volt.Az orvosom szerint elég gyakori a spontán vetélés az első 12.hétben.

Nálam az ikerterhességem elején az egyik petezsák sorsa alakult így szintén a 8-9.hét körül.


Sajnálom!

Kívánom,hogy minél előbb sikerüljön újra!

2012. nov. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!