Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! 28 hetesen a méhnyak...

Kékes kérdése:

Kismamák! 28 hetesen a méhnyak érték 2000 lett! A doki azt mondta, hogy ez még nem baj, de azért feküdjek, ha tehetem. Emellett nyomó, feszülő érzés az alhasban, valamint néha a haskeményedés is megvan. Ez azt jelenti, hogy kezd kinyílni a méhszájam?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
magnéziumot szedsz,ugye?
2012. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2000 azt jelenti, hogy a méhszáj még teljesen zárt, de a méhnyak már rövidül.


Nekem 2100 volt a 26. héttől. Nem kellett miatta pihenni, vagy ilyesmi, mert még ez sem kóros érték, különösen többedik terhességnél gyakori. (nekem 3. volt) Simán kihúztam így a 39. hétig, pedig a két kicsimet is emelgettem, ha kellett. Az utolsó két hétben már a belső méhszáj is nyitva volt, 2222 volt az érték.

2012. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, szedek magnéziumot! Eddig is éreztem már a leírtakat, természetesen aggódtam és szóltam a dokinak. Ekkor derült ki a 2000-es érték. Most még talán jobban érzem, mint eddig, de lehet, csak azért, mert nagyon odafigyelek rá!
2012. nov. 23. 16:44
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ez még csak az első terhességem! Biztos ezért is vagyok beparázva!
2012. nov. 23. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az elejétől kezdve 2000-es volt, de nem volt semmi problémám, program császárral születtek a babáim 39. héten.
2012. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! ...és Neked nem kellett pihenned emiatt? Vagy mennyire extrán vigyáztál magadra?
2012. nov. 24. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző terhességem alatt nekem is az elejétől 2000 volt,semmi extra nem volt,5 hós koromig dolgoztam a vendéglátásban,mint felszolgáló.Szülni hamarabb szültem 2 és fél héttel,de semmi gond nem volt,50 cm és 3250 gr volt a kicsim és még utolsó előtti nap 6 fős vendégség vacsit tartottam nálunk.
2012. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tkata81 ***** válasza:

Szia!

Én is első babás vagyok, és mindig ettől rettegek, hogy nehogy nyíljak. nagyon sűrűn van feszítő érzésem méhszáj környékén. Nekem fekvést írt elő a dokim, annak ellenére, hogy nyílni még nem nyíltam, mert azt mondta ha egyszer kinyílik visszacsukni már nem lehet. így egy hónapja fekszem itthon, keveset vagyok fent, és ha érzem a feszülést lefekszem, ami egyébként a frontokkor van főként.

nem tudom milyen magnéziumot szedsz, nekem 3x2 magnerotot írt fel a doki. pár hete még magne B6ot szedtem, de abban sokkal kevesebb a magnézium. meg nekem 3x1 diaphylint is felírtak :(

ha teheted pihengess, amennyit tudsz :)

Jó babvárást!Remélem zárva maradunk még sokáig :)

27 hkm

2012. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is remélem, hogy zárva marad minden, amíg kell. Csak az a nyugtalanító, hogy most is igen feszül a hasam, húzódik, néha keményedik, sőt a derekam is néha fájdogál. Utálom ezt a parázást, de ilyen vagyok! Jó babavárást mindenkinek!
2012. dec. 16. 19:13
 10/12 tkata81 ***** válasza:
nekem is nagyon sokat feszül, meg keményedik. görcsöl is sokszor. főleg este. de nyugi, nem lesz semmi gond, kihúzzuk min a 38. hétig! :)
2012. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!