Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjam ki a várakozást?!

Hogy bírjam ki a várakozást?!

Figyelt kérdés
4 hetes múltam, és a puffadáson és enyhe mellfeszülésen kívül semmi bajom. Csak a 8. héten akarok elmenni a dokihoz, mert az első babámnál is "lehordott", amikor beállítottam hozzá a 7. héten, mert szerinte korán mentem. De már iszonyú türelmetlen vagyok, és mivel nincsenek tüneteim, kicsit aggódom is...
2009. aug. 18. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehordott... Aztán miért? mert igazolni szeretted volna a terhességedet pont a megfelelő időben, és meggyőződni róla, hogy méhen belül van, nem pedig méhen kívül?


Nagyon is jó időben mentél el. A szerencsések betöltött 6. hétnél már szívhangot is látnak. Én is akkor megyek, egy hét múlva, 6 hetesen. Nem akarom, hogy egy szétrepedt petevezetékből, nagy fájdalmak árán kelljen rájönnöm: méhenkívüli a terhességem, és műteni kell.

2009. aug. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Ha ez már a második babád, akkor szerintem könnyebb lehet a várakozás, legalábbis én is a másodikat várom és messziről nem vagyok olyan türelmetlen, mint az elsővel. Ha eszembe is jut, hogy aggódjak, akkor ránézek a kisfiamra és arra gondolok, hogy semmilyen negatív tünetem nincs, nem vérzek, nem görcsölök különösebben, szültem már egy gyönyörű egészséges kisfiút, mindent megteszek, hogy ez a baba is jól érezze magát odabent és tökéletesen fejlődjön.

Akkor meg miért is lenne bármi baja?

Egyébként négy hetesen még nem is kellene sok tünetednek lennie, még azok is jelentkezhetnek,de az is lehet, hogy szerencsés leszel és semmit sem fogsz érezni később sem. Én például csak puffadok, néha beszédülök, érzem, hogy alacsony a vérnyomásom és gyakran járok pisilni. De egyébként semmi más.

Jah, és próbálj meg szerintem minél kevesebbet gondolni arra, hogy mikor mész dokihoz, ne számold vissza a napokat, mert annál lassabban telnek. Foglald le magad, gondolom a már meglévő gyerek, a férjed ad programot rendesen.

(És ez téged nem vigasztal, de én speciel ilyen szempontból talán nehezebb helyzetben vagyok, mert külföldön élek, a 14. hétben vagyok már és csak holnap lesz az első uh, még nem is láttam a babámat, de a szívhangját már két hete megtaláltam, úgyhogy még nyugodtabb vagyok.)

Sok boldogságot!

2009. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki másik dokit! Én is már 5-6 hetesen elmentem, hogy biztos legyek abban, hogy jó helyen tapadt meg. Annyi volt, hogy 2 hétre rá visszarendelt, de egy rossz szava nem volt. Ha jobban éreznéd magad, attól, hogy megnéz egy doki, akkor menj el, mert az állandó idegeskedés többet árt a babának. Ha kibírod a várakozást, akkor várj, mert eggyel kevesebbszer kell akkor menni dokihoz. Én egy kicsit mindig stresszelek a nőgyógyász előtt. Még akkor is, ha tudom, hogy minden rendben lesz. Tünetek meg nem mindenkinek vannak. Nekem egyiknél sem volt semmi tünetem, se hányinger, se émelygés, stb. Az első gyerkőc 5 éves, és makk egészséges, a másodikkal most vagyaok 35 hetes.

Pihenj sokat, és nyugi!!!

2009. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért hord le a dokid.6 hetes voltam amikor elmentem és rögtön kaptam fotót is az ultrahang után.Normál esetben a dokid teljesen segítőkész!Válts orvost,ha már az elején gond van mi lesz később!!
2009. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!