Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lerágott csont, de akkor is!...

Lerágott csont, de akkor is! Dél Pesti Jahn Ferenc kórházról az odaérkezéstől az elmenetelig valaki mondana nekem véleményt? 36hkm

Figyelt kérdés
Eddig szinte csak jókat hallottam és most igy az utolsó hetekre elbizonytalanitottak .. a szülésnél a hozzáállásukról ,hogy itt még a varrás is nagyon fájt stb .. eddig nem itt szültem ráadásul most még fogadott dokki sem fért bele .

#szülés #dél #pesti #hozzáálllás
2012. nov. 29. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

:)

Sajnos a kórházról nem tudok nyilatkozni, mert máshol szültem, de megütötte a szememet és muszáj vagyok megnyugtatni, hogy a varrás mindenhol ugyanúgy fáj :)

Adnak lidokaint, de az kb sz*arnak egy pofon. Nekem kb fél óra volt, mert repedtem kívül-belül a gátmetszés ellenére, szóval ne hidd, hogy ez kórházfüggő. Sajnos a varrás sokak szerint a szülés legfájdalmasabb része, és ehhez sajnos nekem is csatlakoznom kell :(

2012. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem :)

Akkor engem eddig az a lebegő boldogságos állapot elérzéstelenitett . :)

Nekem mindhárom gyermekemnél vágtak és nem mondhatnám ,hogy huuu de rossz volt a varrás .

Az első ahol belül a méhszájamat is kellett varrni az igen ott fel fel sziszegtem ,de jobban viseltem a szülőfájdalmaknál még azt is . Utána rettegtem a következőktől és semmi a babára figyeltem és boldog voltam ,hogy túl vagyok rajta egészséges szép babám lett .:)

2012. nov. 29. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem tudok mit mondani, ha neked eddig neked nem volt vészes, akkor biztos ezután sem lesz az, mit csinálhatnának másként egy varrásnál???

Szerencsés vagy, én bárkivel beszéltem, mindenki a varrást tartja a legfájdalmasabb résznek...

2012. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Juci0320 ***** válasza:
100%

Én hallottam már rosszat is róla, de nem értem, hogy miért...

Tavaly szültem ott. Én teljesen meg voltam elégedve.

Nagyon rendes szülésznőt kaptam. Kádas vajúdást szerettem volna, de az egyik ilyen szoba foglalt volt, a másik pedig eláztatta volna az alattunk lévő csecsemőosztályt. De miután felszabadult a másik kádas, átmehettem oda. :) Sokat segített. Kb 10 óra vajúdás után született meg a lányom. A varrás nekem is fájt, de belül is szakadtam, és már nagyon fáradt voltam, mert kb 28 órája nem is aludtam.

Nekem terhességi cukrom volt, így a babát a koraszülött osztályra vitték megfigyelésre. Nekem az volt a rossz, hogy mivel sok vért vesztettem, egy darabig nem vittek le osztályra, hanem a szülészet zárt folyosójára toltak ki, de pont az ajtó mellé, és elég huzatos volt...

Szülés után elvileg a terhes patológiára kellett volna vinniük, mert a baba nem lehetett velem, de mivel csak olyan szobában volt hely, ahol lázas kismama is volt, átvittek oda, ahol mindenkivel ott lehetett a babája...

Általában 5 ágyas szobák vannak, de van 1db 2 ágyas, és talán 3db 1 ágyas (ezek fizetősek) szobák. A szobákba nem jöhet be latogató (kiv. az 1 ágyasat, ahová meghatározott időben, és csak az apuka mehet).

Én 2 ágyasban voltam, de választhatsz, inkább ne azt válaszd, mert az a csecsemős szoba mellett van, és éjjel, pihenés helyett az ő sírásukat hallgathatod. :D

A kaja tipikus kórházi kaja, de valamennyit lehet enni belőle.

A nővérkék rendesek, de van morcos fajta is.

Nekem fogadott orvosom volt, de akik az ügyeleteseknél szültek, ők is meg voltak elégedve velük. :)

Szerintem a varrás fájdalma nem azon múlik, hogy hol csinálják, hanem hogy ki, és hogy milyen típusú az anyuka. :)

További jó babavárást.

Ha még érdekel valami, mert esetleg kimaradt, nyugodtan kérdezz.

2012. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én is a dél pestiben fogok szülni és megakadt a szemem a kérdésem, mivel ez engem is érdekel.

Kedves utolsó! Annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyi időre vitték el a babádat a születése után megfigyelésre? Én is cukros vagyok, ezért kérdezem.

2012. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen igen az anyuka fájdalomküszöbén is múlhat az meglehet vagy ,hogy a tűt egyáltalán hogyan viseli.. stb .

Azon is múlik ,hogy az orvos milyen és emiatt kérdeztem ,hogy itt valyon milyenek mert ha csak nem brutálisak akkor kifogom itt is birni .Egyébként én magánál a vajúdásnál a fájdalmas résznél találom érdekesnek,hogy hogy állnak hozzám és ,hogy milyenek az ottaniak . Nekem a szülés elötti egy perces meg egybefolyó fájdalmaknál nem kell rosszabb illetve amikor a baba feje nekifeszül a gátnak .Akkor a harmadiknál már én kiabáltam ,hogy VÁGJANAK ! :)A varrás az már amolyan eső után köpönyeg nekem eddig és remélem ez igy is marad . Hozzáteszem sztem adnak elötte fájdalomcsillapitót szülésnél meg nem éltem ezen lehetőségekkel szeretem ha természetesen mennek a dolgok akkor is ha tudom ,hogy sokkal jobban járnék !:))Ha pedig jól elvan zsibbasztva sztem nem szabadna olyan nagyon fájnia . Az elsőnél nekem is fájt nagyon valóban (a vajúdást nem múlta felül akkor sem ) na de ott nem várta meg mig hatott az a fájdalomcsillapitó sztem ott egyértelmüen a Dr csajszi hibázott. Amikor másik orvosnál szültem kiakadtak ,hogy én mitől is tartok ? ! Mikor végeztünk csak néztem nagyokat ,hogy jha ennyi volt ?! :O A harmadik gyerkőcnél ugyanazon kórházban ( Szent Imre )szintén ugyanez . :)Szóval sztem ott nagyon ügyik !

2012. nov. 29. 14:53
 7/12 A kérdező kommentje:
+ annyi még ,hogy a Szent Imre kórházban viccelődtek beszélgettek velem miközben varrtak . :)
2012. nov. 29. 15:19
 8/12 Juci0320 ***** válasza:
100%
Az biztos segített, hogy varrás közben beszéltek hozzád, legalább elterelték a figyelmed. :) Az én dokim nem volt egy szószátyár... :)
2012. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Juci0320 ***** válasza:
100%

Kedves 5.!

A koraszülött osztályról már csak hazamenetelkor adták ki a babát, de amint kikerült az inkubátorból, naponta többször fel kellett menni szoptatni. Nekem valami fertőzést is kapott a lányom, vagy nem tudom mit, de antibiotikumozták. 6 napig voltunk bent. Szerdán szültem, szombaton én már hazajöhettem. A koraszülött o.-on van anya-szoba. Oda fel lehet költözni. Én esténként haza jöttem, reggel vissza a kórházba, hogy a szoptatásokra ott legyek, bár tejem még alig volt. Sajnos egyáltalán nem lehetett velem a lányom, csak amikor etetni kellett. Viszont már volt egy kialakult napirendje, mire haza hoztam. :D Ez sokat segített... :D

2012. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Juci !

A szülésznőkkel akkor te is elégedett voltál?

Mert nekem őket dicsérték sokan . :)

Az egy jó dolog ,ha van humor és nem a rideg kórházi körülmények . Nekem ott ment a poén stb ... még a VV -ról és annak szereplőiről is beszélt nekem a doki és egy egy egy felszisszenés között nagyokat nevettem . :D

2012. nov. 30. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!