Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontos a legtöbb mai...

Miért fontos a legtöbb mai kismamának, hogy a leendő gyermeke nevét ne lehessen becézni?

Figyelt kérdés
Észrevettem ezt a divathullámot. Pedig nincs annál kedvesebb, ha valakit becéznek, pláne egy gyermeket. Attól komolyabb lesz, ha nem lehet becézni a nevét? Miért keresnek direkt ilyen nevet sokszor?
2009. aug. 18. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan név,amit ne lehetne vhogy becézni...:)csak ügyesnek kell lenni!

Szerintem azért,hogy tényleg ne atyala-patyala,tyutyuka-mutyukázzák a gyerkőcöt.De a nagyik ezt a kérdést simán megoldják.

Az én lányom Dalma.Becézték már Dalmácskának(brrrrrrrrr,a szőr állt tőle a hátamon)meg Dalmusnak is.de pl.a Véda nevet is hallottam már Védácskának becézni...

2009. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés,mert én még nem tudom hogy milyen nemü lesz a babám,de ha fiam lesz akkor Márk-nak fogom hivni,s mindig azt mondom nekem egy fiut ne becézgessenek,nem szeretném,de ha lányom lesz akkor Fanni lesz a neve,és én is ugy gondolok rá hogy Fannika,szoval nem tudom mi van benne,de van valami.
2009. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azért, mert sok név van, ami becézett formában undorító számomra, és ezt természetesen nem szeretném a Csemetéimnek. Ha becézhető a név, akkor legyen aranyos, kedves úgy is :)

Pl. a Fannika édes, de a Lédácska kevésbé...

2009. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!