Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elmegy a nyákdugó, mire...

Ha elmegy a nyákdugó, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
higiéniás szempontból pl, meg mozgás, meg hasonlók...
2012. dec. 1. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem ajánlott a nemi élet, max gumival. Ilyenkor inkább tusolj.
2012. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Amit első ír, nem igaz.

A babát a burok védi a fertőzésektől, nem a nyákdugó, szóval bátran lehet nemi életet is élni.


Nincs különösebb "figyelni való".

A szülés időpontja pedig nem kiszámítható ez alapján (sem).

2012. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont neked nincs igazad kedves második!!

A nyákdugó nem hülyeségből van ott!!Igen is az a szerepe,hogy védjen a fertőzésektől!!Ha annyira védené a burok a babát,akkor pl gomba esetén nem kellene azonnal orvoshoz fordulni,mivel veszélyes a babára nézve.

Szóval igen is van szerepe a nyákdugónak,a testünk nem hülyeségből termeli oda!

Nekem is megmondta a védőnő amikor 7 hetesen mente hozzá,hogy a fertőzésveszély miatt ne legyek együtt a párommal a 12. hétig.Úgyhogy kedves kérdező,szerintem is inkább húzzatok gumit ha a szülésig együtt szeretnétek lenni.Meg inkább csak tusolj,és használj intim mosakodó gélt.

Könnyű szülést kívánok neked!!


17+4 hkm

2012. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó, hát a nem élettel nincs baj, mert nem élünk kb azóta, amióta megfogantam, egyrészt mert én nem kívántam, másrészt mert most már nem is tudnánk, akkora pocakom. :( Tusolni is a 36. hét óta tusolok, mert a doki nem engedte hogy kádban füröjek azóta, nehogy vérbőséget okozzon és beindítsa a szülést. Szóval akkor lényegében csak többször kell betétet váltanom, meg intim törlőkendővel törölnöm magam, aztán jó napot, ugye? És szerintetek mehetek még messzebbre, vagy inkább maradjak itthon és várjam a csodát? Csak mert holnap indítanák a szülésemet, és ma még ki kéne mennem az anyósomért a reptérre... :/
2012. dec. 1. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig akkor pont most kéne egy jó együttlét apával.

A spermában levő prosztaglandin hormonnak ugyanis méhszáj puhító hatása van, ha még orgazmusod is lesz, akkor az meg jó kis méhösszehúzódásokat okoz, tehát a kettő együtt akár be is indíthatja a szülést.

Egy rakás orvos kifejezetten javallani szokta.


Amúgy miért kell indítani?


Off: a védőnőkről amúgy is meg van a véleményem, ezt most nem osztom meg, de hogy a szexről CSAK AZ ORVOS tilthat le, az is biztos.


És persze hogy van szerepe a nyákdugónak, elzárja a méhszájat, többek között, hogy az oda jutó prosztaglandin a spermából ne puhítsa meg idő előtt.

Viszont amikor eltávozik a dugó, onnantól már készül a szervezet a szülésre, általában a távozás után 7-10 nappal a szülés beindul.


Kádban fürödni sem tilos, ha annyira veszélyes lenne, akkor mi van a kádban vajúdással meg szüléssel...


Én 3 gyereket szültem, volt szex és fürdés is, egészen a végéig, senkinek semmi baja.


Fontosnak tartom én is, hogy lehetnek kizáró okok minden téren, de ezt valamilyen rendellenesség vagy reális veszély indokolja, és minden esetben az ORVOS-nak kell döntenie róla.


Ha meg nincs ilyen ok, akkor veszély sincs.


Szép szülést mindenkinek!

2012. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek rendszertelen fájásaid,ha semmit sem érzel akkor szerintem kimehetsz érte.Mivel indítani fogják a szülést,akkor gondolom az orvos sem feltételezi,hogy magától beindul a szülés.De persze sosem lehet tudni.Sajnos a nyákdugóra tényleg nem lehet alapozni,mert van aki csak hetek múlva szül miután elmegy,de van olyan is aki rá pár napra vagy pár órára már a kezében tartja a kisbabáját.
2012. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért "kell" indítani, mert márt túl hordtam 8 nappal, holnap lesz a 9., és apa tűkön ül már, pedig én még ellennék. De hát a doki mondta, hogy vasárnap este indít, ha addig nem indulna el magától. De ma reggel a nyákdugó elköszönt tőlem, és a derekam is eléggé fáj, éjszaka voltak jóslóim "rendszeresen" óránként, de reggel óta semmi, csak a derékfájás. Szóval most "parában" vagyok, hogy nehogy a reptéren folyjon el a magzatvíz, az baromi kellemetlen lenne... :/
2012. dec. 1. 14:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt én nem értem, most már egy-két napon belül meg fog indulni, nyugodtan meg lehetne várni.

Én a 3. gyerekemet 41+6-ra szültem, és elhiheted hogy tűkön ültem én is, de megvártuk. Sokkal jobb, mint egy indítás.

5 napot feküdtem bent szülés előtt.

Na mindegy. Orvosa válogatja. Persze ettől még lehet jó szülésed, miért is ne lenne!


A férjed nem tud kimenni anyósért egyedül a reptérre?

2012. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha már éjszaka voltak jósló fájások is,akkor szerintem már ne indulj el,mert bármikor elindulhat hozzátok a babátok :) Szerintem most már maradj otthon,és ellenőrizd le,hogy mindent bepakoltál-e az induláshoz :D

Jaj de izgalmas :) De jó neked,ha ma nem is,de holnap már tutira babázol :) JÓ neked :) Már én is úgy babáznék,de nekem még nagyon sok van hátra :)


17+4 hkm

2012. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Férjem azért nem tud kimenni egyedül, mert egy mukkot nem beszél se angolul se magyarul és nem tudnának hazajönni... Bár ha leírnám neki...De félek, hogy átcsesznék szegényt.

Én is megvárnám szívesen, de igazából a doki is csak úgy indítja, hogy ha holnapig még semmi különös nem történik. Bár ő mondta, hogy dec 1-2, hogy megérkezzen a baba (az eredeti nov 25-e helyett), de a férjem ragaszkodik a számokhoz... :)


Igen, én is kezdek izgulni. Legkésőbb hétfőn babázom! Már úgy várjuk a picurkát! :D


Boldog babavárást nektek!

2012. dec. 1. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!