Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Álmatlanságban szenvedő...

Álmatlanságban szenvedő kismamik! Mit csináltok éjszaka?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok aludni sehogy sem,már a kisfiammal ezt végig csináltam,de nem gondoltam hogy a 2-dik terhesség alatt is ettől fogok szenvedni,ugyanis eléggé lefáraszt a kispasi.De már egyszerűen ötletem nincs,hogy mi az a nem fizikai tevékenység emit csinálhatnék hogy elálmosodjak.Nagyon el vagyok fizikálisan fáradva,de az olvasás sem megy,tv-ben semmi nincs ilyenkor,a netet meg hagyjuk.Adjatok tanácsot.32 hetes kismama.
2009. aug. 19. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hasonlo gondjaim voltak végig, már akkor is, amikor még nem is tudtam, hogy babát várok...

én DVD-ztem, neteztem éjjelente. beszereztem a Szívek szállodája sorozatot, abbol csináltam maratont:)

2009. aug. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nem voltál fáradt?Vagy tudtál pihenni nappal is?
2009. aug. 19. 01:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Még most pihend ki magad mert jó pár hónapra elfelejtheted a kialvás szó fogalmát!!! 8 hónapja fáradtan és kialvatlanul de nagyon boldogan kismami :)
2009. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 10 hetes vagyok, de kb. a 6. héttől minden éjjel 3 és fél 5 között 15-20 percenként járok pisilni. 4 körül pedig majd meghalok egy kis tejért (na olyankor irány a hűtő). A 4 órai tej után pedig beájulok, majd a vekker ébreszt 6-kor, és nagy nehezen felébredek (egy kávé reggel sok tejjel, mert az a gyengém), bevonszolom magam a melóhelyre.

Délben már megint aludnék, de kávét már nem merek többet inni. Délután hazamegyek és fél óra pihi kell.

Utána fürge vagyok, este korán álmosodom, szinte a TV előtt alszom el, a férjem ébreszt, hogy menjek ágyba aludni. Aztán megint jön a hajnal.

Ha ez így meg a szűlésig, tényleg kikészülök. Már így is alvajáró vagyok néha.

És csak pár éjszaka hagyott békén a kicsi, mikor végigaludtam az éjszakát.

2009. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is szenvedek már 2 hónapja, pedig még csak most vagyok 26 hetes. Van egy 17 hós kisfiam, aki egész nap lefáraszt. Estére hulla vagyok, és mégsem tudok elaludni. Kb. éjfél mire elalszok, de 2 óra múlva felébredek és nem tudok vissza aludni. Kb. hajnali 5 felé alszok vissza, és reggel fél 9kor alig tudok kiszédülni az ágyból:( Nagyon fáradt vagyok, és nappal amikor alszik a fiam, akkor főzök, mosok, tehát lepihenni sem tudok.


Éjjel amig nem tudok aludni, csak forgolódok, jár az agyam, járkálok a lakásban, néha tévézek. De általában egy valamit mindig csinálok: játszok a telefonommal. Ez nem zavarja a férjemet sem.

2009. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az kedves utolsó.Ugyanebben cipőben járok hogy a kicsi fiam mellett hulla vagyok estére,de mégsem tudok elaludni.A számítógépen próbálok valami játékot keresni ma éjjel ha megit nem megy az alvás.Még 2 hét és hátha elmúlik.A kisfiammal is így volt.Neked az első terhességed alatt volt ilyen?
2009. aug. 19. 13:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont ez hogy járkálok én is a lakásban félek hogy hatással lesz a méhszájra,ugyanis az előző terhességnél kinyílt ekkorra.
2009. aug. 19. 13:32
 8/10 anonim ***** válasza:

13:08 vagyok


Előző terhességnél is volt ilyen, de akkor egész délelőtt tudtam aludni, meg amikor csak akartam...

Nekem amúgy most a 9. héttől 2110 a cgm... Járkálok, emelgetem a fiam, és lépcsőzök (3.szinten lakunk)

Előző terhességnél a 20.héttől kezdtem nyílni, de úgy kellett a 41.héten indítani:)

2009. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy ezt írtad.Megnyugodtam.16 hónapos a kincsem és nekem is kell elég sokat emelgetni,de ezek után nem izgulok emiatt és sztem az is sokat fog lendíteni az állapotomon.Még egyszer köszönöm.
2009. aug. 19. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. 40 hetes km vagyok, aludni én sem tudok, pedig próbálkoztam mindennel. Végigdolgoztam a terhességet,emellett építkeztünk, mindenki velem ordított, hogy pihenjek, mert koraszülött lesz a baba! Most meg imádkozom, hogy ne kelljen befeküdni :D. De hiába minden munka, éjszakánként nézem a plafont és fordolódok. Már unom a netet, a tv-t, olvasni meg nem bírok éjszaka, mert fáradt vagyok, csak aludni nem tudok. Olyan, mintha futhatnékom lenne, pedig erőm az nincs. Félek is tőle, hogyha ilyen fáradt leszek, menni fog-e a szülés. Jah, az egyetlen dolog, amitől aludni tudok, az a házasélet, de ilyenkor lássuk be már nem lehet mindennap csinálni :D, de utolsó mentsvárként nagyon ajánlom, ha végig szeretnél aludni egy éjszakát!
2009. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!