Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császáros anyukák! Műtét után...

Császáros anyukák! Műtét után lehet majd fürdeni, v vigyázni kell a sebre? Hogy működik ez? Esetleg ha letapasztom majd úgy állhatok zuhany alá?

Figyelt kérdés
köszi!
2012. dec. 3. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban vízálló kötést tettek rá. Igaz, leázott kb. a 3. napon leázott!:)

De átkötötték, utána bírta!

2012. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! El fognak mindent mondani!

Nekem minden zuhanyozás után átkötötték a sebet, de azért vigyázni kell rá, hogy pár napig ne nagyon érje víz!

2012. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a kórházban műtétkor amit felraktak ragsztót,az kibírta az 5.napig,(pedig érte víz,ha zuhanyoztam,)amikor kivették a varratokat,akkor újra kötötték,de a következő nap,amikor már itthon voltam,le lehetett venni.Zuhanyoztam,víz érheti,csak egy ideig áztatni nem szabad.Egyébként az ülőfürdő nem is javasolt szülés/császár után az első 6 hétben.De nem igényel különleges kezelést.Dörzsölni nem szabad,azon kívül szépen gyógyul ragasztás nélkül is.Nekem mindkét császár után 2 héttel tökéletesen ,szépen be volt gyógyulva.
2012. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de aranyosak vagytok h írtatok! köszönöm szépen!

márciusban lesz a császár és félek is rendesen...ugye nem olyan szörnyű?:)


nyomtam a zöldeket!

2012. dec. 3. 18:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen rosszul írtam, érheti víz, de ne áztasd, nekem minden nap lecserélték!

Mivel én nem készültem a császárra a szülőszobán derült ki, hogy az lesz, én megmondom őszintén sokkal-sokkal rosszabbra számítottam! Hamar felépültem, hamar begyógyult a seb is!

2012. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,nem lesz olyan rossz,mint elsőre látszik:-)Én is nagyon féltem tőle,pedig idén márciusban volt a második császárom...Maga a műtét nem véészes,csak húzás-vonás az,amit érzel,de nem fájdalmas.Engem az zavart,hogy nem érzem a lábaimat,úgy pakolták ide-oda,nagyon rossz volt.Aztán a mikor először fel kellett kelni,műtét után 12 órával,na az nem esett jól...őszinte leszek,az rettenetesen fájt,nekem legalább is.De minden órával és nappal jobb lett.Mire letelt az 5 nap,és mehettünk haza,már egész jól mozogtam.Maratont még nem mertem volna futni,de simán elláttam magam is és a babát is.Itthon pedig cirka 1 hét után már minden ugyan úgy ment,mint műtét előtt.Röviden enyni a történetem,ha valamire kíváncsi vagy még,és segíteni tudok,írj bártan:-)3-as voltam!Üdv:Tamy
2012. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én mindenben benne lettem volna szülés előtt, csak császárt nem akartam, de végül az lett.

Nem szörnyű, de azt nem tudom mondani sajnos, hogy nem fáj. Az epidurált nem éreztem, csak lazíts. A műtét maga nem fájdalmas, ahogy Tamy írta, engem is a lábam érzéketlensége zavart a legjobban, olyan furcsa és bizarr érzés, hogy nincs érzés. Maga a műtét tényleg nem fáj, csak húznak vonnak, viszont nem rövid procedúra, én azt hittem egy vágás varrás és kész. A 12 órás első zuhany, nagyon kellemetlen, de gondolj mindig előre a jövőbe. Hogy már otthon vagy a babáddal a karodban. És ami fontos, hogy ne hagyd el magad!

2012. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Maga a császár nem szörnyű, csak tényleg az a titka, hogy ne hagyd el magad.. nálunk 4-5 óra elteltével jöttek, hogy lassan elkezdhetünk forogni. Majd 8 óra elteltével jött az egyik szülésznő-nővérke, hogy akkor szépen felülünk és megyünk fürdeni :) utána kicsit könnyebb volt és szinte napról napra könnyebb. A sebre vigyázni kell nagyon, áztatni nem szabad vízben. Nekünk a kórházban az első fürdésnél levették azt amivel a műtét után leragasztottak és utána naponta cserélnünk kellett magunknak. A nővérke mondta, hogy könnyebb leszedni ha kicsit zuhanyzás közben éri víz és vizes lesz a ragasztó (nem fogja szárazon húzni a bőrödet) és tényleg így van. Nedves lett a ragasztó alatta a sebnek semmi baja nem lett. Kb egy hétig ragasztottam, utána fokozatosan elhagytam.

Kitartást majd márciusra! addig is boldog babavárást! :)

2012. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

annyira aranyosak vagytok lányok,köszönöm a biztatást!!!:)

már nem is félek annyira;)


tudom h korai de nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek sok sok ajándékkal!:)

2012. dec. 4. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm én is azt kívánok neked! Plusz én még egy szép első uh-s képet kérnék a Jézuskától, köszönöm! :-D Már várjuk a kistesót nagyon, remélem most sikerült! :-)
2012. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!