Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van olyan amikor...

Szerintetek van olyan amikor jókor jön a baba?

Figyelt kérdés

Tehát van olyan amikor minden stimmel, van hol lakni, nincs hitel, van munkahely, megtalaltatok a párotok...

Érdemes erre várni? Ha igen, meddig?

Elég gyakran előkerül a baba téma mindkettőnk részéről, a férjem néhány év múlva 40 lesz, addig mindenképpen szeretnénk.



2012. dec. 3. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nagyon-nagyon ritkán van. Eleve a munkahely olyan dolog, hogy ha nem a saját céged, akkor bármikor elküldhetnek, de még ha sajátod van az is tönkremehet, jöhet egy válság, szóval az anyagi dolgok a legritkábban stimmelnek úgy, hogy minden eshetőségre van elég tartalék. Az ideális helyzetre nem érdemes várni. Ha megvan a párod, van hol laknotok, akár sajátban akár hitelesben, és azért van annyi kereseteket, hogy nem nyomorogtok száraz kenyéren és vízen, és amúgy akarnátok a babát, akkor mire vártok?
2012. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Igen, van, de erre nem alapozhatsz, mivel lehet hogy jókor fogan, de az is lehet hogy 9 honap mulva, rossz helyzetben leszel. Vagy epp forditva, szerintem ha meg van az alap, van hol lakni, v van munkahely, neked is ahonnan fogsz gyedet kapni, akkor probalkozzatok. Ezt meg hulyesegnek tartom hogy kell felreteve lenni x szazezer forintnak. Nekunk se volt, de tudtam, hogy aprankent havonta beosztva, megtudom venni. Igaz hogy a 4. Honaptol vasaroltam, es nemreg lett meg mindene, es nem tobb szaz ezres babakocsit vettem, nekem megfelelt a 35.000 is, stb, de mindene meglett :) nem varhat mindenki arra hogy milliomos legyen :) Sok sikert! 36hkm
2012. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem van.

Pl az én feltételeim: lakás, munkahely mindkettőnknek, néhány százezer forint félretéve, lefogyni, lelkileg rendben lenni.

2012. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Van hol lakni, igaz nem a mi tulajdonunk (a családünké), de nem kell érte fizetnünk, nincs hitelünk. Párom elég jól keres, tudunk félre rakni, nekem nincs állandó munkahelyem még.
2012. dec. 3. 18:49
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Mi 5 éve vagyunk együtt. Párom 27 és 25 éves vagyok. Van saját autónk, lakásunk, nincs hitelünk, de mikor teherbe estem mégis megszűnt a munkahelyem. Ki tudja mit hoz a következő hónap. Ha te úgy érzed el tudod tartani és együtt leélitek az életeteket akkor nem kell várni. Olyan nincs h tökéletes időpont mindig lehet kifogást találni ami miatt még inkább ne legyen baba. Az a tökéletes időpont amit te annak titulálsz és ennyi. Ne mások példájára alapozzatok h neki ez van az van neked másod van. Magatokkal törődjetek és abból induljatok szerintem. ÉN legalábbis így csináltam :)


26hkm

2012. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Egyetertek, felesleges varni a tokeletes idopontra mert 1 nap alatt minden megvaltozhat! Valami alap azert kell, de nem kell tokeletesnek lennie. Mi alberletben lakunk nincs hitelunk nincskocsink de van munkank szeretjuk egymast aranylag jol elunk. A legfontosabb a szeretet :))


36h km

2012. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem érdemes várni,mert az élet mulandó.

Mi nem terveztük a babát,csak úgy jött.

De nagyon örültünk neki.Én 24 vagyok,párom 30.

Egy percig se gondolkodtunk azon,hogy megtartsuk e.

Hisz boldogok vagyunk,szeretjük egymást,van saját lakásunk,autónk,munkahelyünk,nincs hitel a nyakunkon.

Annyit nehezményezett a család,hogy nem vagyunk még házasok. De mi úgy gondoltuk,nem kell papír ahhoz,hogy babát vállaljunk!

34 hkm

2012. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem érdemes várni? Ugye, ez nem mindenkire igaz? A kérdezőnek sincs munkája, mi után kapna annyi pénzt, hogy ne gondolja ő vagy a párja, hogy csak eltartott, és a gyerek megterheli a kasszát?
2012. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy mert ha te nem leszel néhány év múlva 40.-en akkor igen érdemes várni. Főleg, hogy még gyed-re sem lennél jogosult.
2012. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, persze hogy van. Nekünk is jókor jött. Lakás ugyan hitelre van, de kamatmentes forint alapú (munkahelyi kölcsön az én munkám révén). Van félretett pénzünk, nekem van hová visszamennem dolgozni ha a férjem munkanélküli vagy tartósan beteg lenne, ne adja Isten meghalna.

Nem kellett azon gondolkozni hogy ki tudjuk-e fizetni a gyógytornát, a csodabogyókat a szoptatás serkentésére, később a tápszert. Nem kell számolgatni hogy belefér-e még 2 fokkal melegebb a fűtésszámlába.


Ha 3 évvel ezelőtt születik a lányom, ebből semmi nem lenne meg.


Az meg, hogy megtalálom a párom alap. Nem olyan embert kerestem aki majd gyereket csinál nekem, hanem aki a társam lesz, lehetőleg egy életen át.

2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!