Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok,...

28 hetes kismama vagyok, fenyegetö koraszülés CI 2110 járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Már napok óta nagyon sokat keményedik a hasam,és annyira feszít mozgás közben lent a szemérem csontomnál,hogy tegnap elmentem vizsgálatra,az orvos közölte,hogy meg van rövidülve a méhnyak és a méhszáj is kinyílt egy kicsit,napi 8 szem magne b6 és szigoru fekvés és ha 2 nap után nem enyhülnek a tünetek akkor irány vissza hozzá,járt e így valaki a 28.hét körül,meddig lehet ezt így huzni? Eléggé megijesztett,4.gyerköc eddig semmi gondom nem volt az elözöekkel sem!!! :-(
2012. dec. 4. 05:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mind a háromnál így jártam!:(

Első baba 31 hétre megszületett nem tudták meg állítani:(

Másodiknál ugyan így megindult, de megfogták, még túl is hordtam, harmadiknál szintén beindult a szülés és folyamatosan nyílt a méhszáj, nem láttak sok esélyt, hogy nem fog megszületni, de sikerült visszatartani őt is túl hordtam nekem a 29-30 hét a veszélyesebb amikor mind a háromnál megindult. Most várom a negyedik babát, remélem most nem lesz gond. Sokat pihenj!

2012. dec. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jezusom, ilyen mehszaj erteknel magne b6?

Magnerot!!!!!! A magne b6ban kb 43 mg magnezium van, a magnerotban 500 mg magnezium!!!!!!

Nekem is korabban kezdett nyilni a mehszajam, es csak a magnerotot szedtem, napi 3-4 db-ot. Ami ugye 2000 mg. Te hiaba szedsz 6 db a magne b6bol, akkor is csak kb 250 mg magneziumot viszel be, ami edeskeves!

Menj el a gyogyszertarba es vegyel magnerotot, higgy nekem, segiteni fog! Minden ilyen kismama ezt szedi! Eloszor szedj reggel este 1-1 darabot, tapasztald ki, hogy mennyire van szukseged. Ettol el fognak mulni a kemenyedesek!!!


Egy 37 hetes kismami, aki kihuzta eddig, de a 22. het ota magnerotot szed!

2012. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm járt ő is így pont 18 hetes volt ő is mikor kiderült. Először otthon maradhatott csak magnézium és pihenés. De húzta a 30. hétig kb utána egyre rosszabb kezdett lenni jobban nyílt és szivárgott a magzatvize is. Be is fektették 6 hétig feküdt bent napi szintem 12 szem magnéziumot kapott és 2x egy nap fél liter magnézium infúziót. Infúzióban kapta még a baba tüdejét a fejlődésben segítő vmit az nem tudom mi volt meg a fertőzések ellen antibiotikumot is. Aztán 39+5 naposan szült most november 28-án. :) Szóval sikerült addig bent tartani h ne legyen a kicsivel gond.


26hkm

2012. dec. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagyis 28 hetes volt bocsi elírtam :)
2012. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mind az öt terhességemnél nagyon hamar nyíltam, a te "korodban" legalább ilyen vagy még rosszabb eredményeim voltak. Magnézium és minimális pihenés mellett végig hordtam őket, sőt, burokrepesztéssel kellett őket kirobbantani, annyira szerettek bent lenni! Amíg a belső méhszáj zárt, addig nincs nagy baj! Természetesen pihenj amennyit tudsz, és szedj legalább 1000 mg magnáziumot naponta (én Magnesii Citricit kaptam)! A legfontosabb, hogy ne stresszelj!!!
2012. dec. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy negyedik terhességnél ez teljesen normális, talán ezt a dokid is mondta!

Utolsó

2012. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hát ennyi magnézium tényleg nem ér kutya fülét sem. olyan, mintha placebót szednél. (szülésznők mondták), nekem a Juvita Magnéziumot adták, napi két szemet kellett szednem. Ilyen értékem volt nekem is, de sajna engem befektettek a kórházba a másodikkal. Ott kaptam mellé még Dyaphillint, amikor ez sem hatott Gynipralt. Így 39 hét 5 napra szültem meg a másodikat. Ha sokat keményedik, görcsöl, akkor akár ettől is nyílhat. Leehet, nem várnám meg a két napot, nehogy késő legyen, ha fennállnak a panaszok, akkor irány a kórház. Ott legalább tüdőérlelőt kapnál, és ha netán mégis beindulna, akkor több esélye lenne a babának.
2012. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!