Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez igaz? Egy kismama újságban...

Ez igaz? Egy kismama újságban olvastam, hogy nagyobb a koraszülés veszélye - valami hormontermelés miatt - azoknál, akiknek tartós fogínygyulladása van terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nekem az eleje óta vérzik, hiába voltam dokinál, próbáltam minden csodaszert.

Valaki hallott erről a fenti állításról?

Nem szeretnék koraszülést... :(((

28+2 hkm


2012. aug. 13. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogdokitól kérdezz rá, de én meg úgy tudom, sajnos terhesség alatt nő a fogínygyulladás esélye, és sajnos "természetes", épp a hormonok miatt, amik úgymond a vérbőségért felelősek.

Nekem is gyakran vérzett, doki látta is. Még túl is hordtam...

2012. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs rossz fogam, de a terhesség eleje óta elkezdett vérezni a fogínyem fogmosás közben. Nekem sem hatott semmi, minden nap mostam. 40+3 hétre szültem, tehát egyáltalán nem szültem korán, már 3 éves a lányom, de a fogínyvérzés megmaradt.

Nem hallottam még erről a dologról, nem tudom elképzelni milyen összefüggés lehetne a fogínygyulladás és a koraszülés között. Szerintem ez csak egy új felkapott hír, ami most felröppent. De hogy mennyi igazság alapja van? Hát nemtudom...

2012. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hallottam már róla, és bizonyára ez akkor fordul elő, ha nagyon erős a fogínygyulladás, valamint más tényezők is előjönnek ezen kívül.


Amúgy terhesség alatt sokaknak vérzik az ínye, nekem speciel ömlött állandóan az ínyemből a vér, tiszta gáz volt, és nehéz volt ellene tenni is.

Én a 41. héten szültem, indították.

Korántsem volt koraszülés. :)


Anyukámnak is anno fogínygyulladása volt, neki több foga is elromlott a terhesség alatt, azóta is panaszkodik, pedig eltelt majd' 30 év. Én 40 hét 2 napra érkeztem...


Szerintem nem csak a fogínygyulladás, hanem több tényező összefüggései miatt lehetséges a koraszülés. A fogdokid tanácsát kérd ki, hogy a fogínygyulladásod mennyire súlyos, és a nődokidat kérdezd meg lát-e más problémát, ami számodra veszélyes lehet és koraszüléshez vezethet.

2012. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a hormonok miatt ilyenkor érzékenyebb lesz az íny, nő a fogínygyulladás veszélye. Nekem is fájdogált az egyik fogam (azt hittem) és vérezgetett fogmosáskor az ínyem, az én fogorvosom egy alapos tisztítást javasolt rá (leszedte a fogköveket) és mondta, hogy használjam minden fogmosás után a Listerine szájvizet, mert az segít. Azóta jobb, elmúlt a fájdalom is (ami nem a fogam volt végülis, hanem az ínyem alatt gyulladt be) és már nem vérzik fogmosáskor sem a fogam. Próbáljátok ki, hátha nálatok is beválik. Elviekben minden trimeszterben érdemes lenne leszedetni a fogkövet, ezzel megelőzve az ínygyulladást és a fogak romlását. És tényleg sokkal jobb érzés utána.
2012. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
húúú ezt én is olvastam a terhességem alatt, és ugyanezek voltak a tüneteim, semmi nem használt, végig paráztam, h majd emiatt koraszülés lesz, aztán 40+5 napra szültem. :-D Lehet, h van benne némi igazság, de nagyrészt, nem hinném, hogy ettől függ!! Nyugi!! :-) 14 hós baba anyukája.
2012. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!