Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogfájásra valami gyógyszer?

Fogfájásra valami gyógyszer?

Figyelt kérdés
Nem is igazából fog fájás hanem a fog ideg fáj nekem főleg amióta bejött ez a hideg. Eddig fél Algoflex fortet szedtem de csak átmeneti enyhülést hozott.

2012. dec. 6. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Donalgin a leghatásosabb, de csak receptre adják.
2012. dec. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Donalgin?! Terhesen?! Es algoflex forte?

Nem, egyiket sem lehet szedni!!!!!

A donalgin es az algoflex forte is birzasztoan eros gyogyszereke, vetelest es magzati karododast okozhatnak!!!

Vegszugseg eseten lehet panadolt vagy paramix rapidot bevenni.

Hogy lehetsz ennyire felelotlen?!

Es tudom, hogy milyen ez, mert 30 hetes voltam, amikor is a lyukas fogamban begyulladt az ideg, 1 hetig nem tudtam elmenni fogorvoshoz, mert szabin volt, addig jegeltem, es osszesen 2 db panadolt vettem be. Ilyen fajdalmat meg nem ereztem, de hazi praktikakkal, meg jegelessel sikerult kibirnom. Aztan a fogorvos segitett!

Miert nem mesz te is fogorvoshoz?

Ne gyogyszerekkel mergezd a babad!!!!

38 hetes kismama

2012. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Algoflexet főleg fortét terhesen tilos!!!!A másikat nem ismerem.

Algopirint szoktak ajánlani...

De inkább menj el fogorvoshoz ne gyógyszerezd magad terhesen.

Öblögess kamillával vagy zsájával gyulladás csökkentő...probáld a természetes gyulladás és fájdalom csillapitokat használni én is azt tettem.

2012. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Algopirin vagy Panadol (kék)
2012. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:

Algopyrin is TILOS!


Jóhogy nem már Parkodint, meg ilyeneket ajánlgattok...

2012. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Panadol!!!!!
2012. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Terhesség:

Az Algoflex Forte alkalmazása a terhesség harmadik trimeszterében (a terhesség utolsó 3 hónapjában) ellenjavallt. A terhesség első és második trimeszterében csak nagyon indokolt esetben adható. Terhességet tervező nőnek vagy a terhesség első illetve második harmadában csak nagyon indokolt esetben szedhető, és a legkisebb hatékony adagot a lehető legrövidebb ideig kell alkalmazni.

A nem-szetroid gyulladásgátló szerek (ide tarzozik az ibuprofén) kedvezőtlenül befolyásolhatják a női termékenységet. Ez a hatás azonban a kezelés abbahagyását követően elmúlik.

2012. dec. 7. 05:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagyis azt masoltad be, hogy nem szabad szedni terhesen, csak nagyon indokolt esetben!

Nem hiszem, hogy egy kis fogfajas miatt megeri kockaztatni.

De te tudod...

2012. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze ezt csak azért írtam h kis adagban nem veszélyes de ha lehet mellőzük. szerencsére úgy érzem nincs baj a babával mert mozog de többé nem csinálok ilyet inkább orvos
2012. dec. 7. 11:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Panadol bevált.. és a gyógyszerész is ezt ajánlotta . picivel semmi baj sincs :)
2012. dec. 8. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!