Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony AFP és béta hcg...

Alacsony AFP és béta hcg szint mire utal? Tud erről valaki valami hasznosat?

Figyelt kérdés
Ismerősömmel ez történt és magzatvíz mintavételre küldték. Egyébként mindenkinél néznek már béta hcg-t vagy nem?
2012. dec. 6. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugytudom down kor gyanu....

De a magzatviz vétel 100 % ba megmondja mi a helyzet.

Orvosa mit mondott?

2012. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dawn kór vagy Edwards- szindróma lehet. Csak nem értem miért gond az alacsony béta hcg?
2012. dec. 6. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az afp is alacsony és a béta hcg is, akkor pont nincs down-gyanú.


Itt is írják a 4. kérdésben: [link]


"A béta HCG vizsgálatot az AFP kiegészítéseként azért vezették be, hogy érzékenyebbé, és biztonságosabbá váljanak a szűrőprogramok. Ha az AFP értéke normális tartományban van, akkor nem is szoktuk a hCG értéket nézni. Ha az AFP alacsony, és a béta-hCG magas akkor a kettő együtt felveti a genetikai vizsgálat végzésének szükségességét, mert ezekben az esetekben a Down szindróma előfordulása gyakoribb. Ez korántsem jelenti azonban azt, hogy minden ilyen esetben károsodott lenne a gyermek, csak azt, hogy érdemes a genetikai vizsgálatot elvégezni, egyéb szempontok (pl. anyai kor) figyelembe vétele mellett. Ha a bhCG 2,5 alatti, akkor nem kell további vizsgálatokat végezni, feltéve, ha az ultrahang is mindent rendben talált."


Az afp egy megbízhatatlan vizsgálat, ezért egészítik ki avval, hogy néznek hcg-t is. Ha mind a kettő alacsony, akkor nincs nagyobb kockázat. Nekem így volt, és nem is küldtek sehova, megnyugtatott a genetikus (dr Hajdú Krisztina), hogy ez így teljesen rendben van.


Ha az afp alacsony de a hcg szint magasabb, mint 2,5 mom, akkor merül fel, hogy van kockázat downra. De még ilyenkor sem jelentős. Nővéremnek csináltak miatta magzatvízvizsgálatot, de teljesen rendben volt a kicsi.

2012. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, hogy miért küldik magzatvíz vizsgálatra?
2012. dec. 6. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Ahogy az ismeretségi körömben látom, szeretnek mindenkit elküldeni, akit lehet. talán nagyobb összeget kap így a kórház a tb-től. Ez azért is érdekes, mert máshol ezt a vizsgálatot már rég nem is csinálják. Mármint az afp-t.


Én az ismerősöd helyében elmennék egy megbízható helyre genetikushoz (nem a kórházihoz, mert ő úgyis azt fogja mondani, hogy javasolt a beavatkozás). Én az istenhegyi központba jártam Hajdú Krisztinához. Mind a 3 babámmal alacsony volt az afp-m.


Én a nővérem helyében sem mentem volna el magzatvíz vételre, mert szerintem nem volt indokolt. Csak az afp-je volt rossz, minden más rendben volt.

Nekem az is furcsa, hogy nálunk csak az 1% vetélési kockázatot mondják, mint az amniocentézis kockázata. Külföldi szakoldalakon már rég ott van az is, hogy jelentősen megnöveli a koraszülés kockázatát. Két ismerősöm sajnos el is veszítette a babáját, a 24. héten beindult szülés miatt. A nővérem szerencsés volt, neki a 29. héten indult be a szülése, így az ő picijével nincs nagy gond hál istennek.

2012. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!