Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig legyen, lehet legális...

Kürasszír kérdése:

Meddig legyen, lehet legális az abortusz? Ausztrália Victoria államában liberalizálták az abortuszt, a 24. hétig totál szabad, a 24. hét, a magzat önálló élet- képessége (orvosi segédlettel) után szociális indikációval is elvégezhető.

Figyelt kérdés

A törvény kimondja :

-A nő nem büntethető, még a magzat önálló életképességén

(24. hét) túli illegális abortuszért sem.

-Állami kórházakban 1-2 szociális abortusz évente, de egy

melbournei magánklinikán eddig 100-200 eset volt,a 24. és a 32. hét között, az abortuszért komoly pénzt (állami finanszírozás)kapó klinika orvosai maguk állíthatják ki az engedélyt, semmilyen állami szerv nem ellenőrzi azokat.

-Az esetleg élve születő magzatokat az anya engedélye nél -kül tilos ellátni.

-Ezek a szociális AB-k anyagi indokkal mennek (low income

poor women)

-Ezzel ha elvileg nem is, de gyakorlatilag a születésig le

het abortálni.

-Aki kételkedne: Net : late term abortion law Victoria Australia



2012. dec. 6. 18:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Fontos : ilyen 24.héten túli szociális abortuszok esetén mind a nő, mind a magzat teljesen egészséges!Azt 24.héttől

az orvostudomány szerint életképesnek kel tekinteni és a tu

-domány állása szerint már fájdalomérzet is van!

2012. dec. 6. 18:37
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ezt ismered?

http://www.youtube.com/watch?v=nh-z4COwP9o


Véleményem szerint az abortusz mindig gyilkosság, mindegy milyen terhességi korban végzik el.


És ez nem függ össze azzal, hogy tudok együtt érezni, sajnálni, megérteni olyanokat, akik ezt az utat választották.

2012. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az új victoriai törvény 2008-tól hatályos.

Indoka: a magzat érdekeit az anya képviselje, egy nő sem képes, fog felelőtlenül abortálni, ha pedig mégis akkor

önrendelkezik teste fölött, tehát ne lehessen egy nőt sem

börtönbe zárni, még közvetlen szülés előtti illegális ter

-hességmegszakításért sem.

Nagy-Britanniában a 24. hétig indoklás nélkül legális az

abortusz és államilag finanszírozott. Az USA Legfelsőbb

Bírósága 1973-ban úgy döntött, hogy az életképesség (24.hét)előtt az állam semmiképpen sem tilthatja meg az abortuszt,de az magánzsebből megy.

Nálunk a német trimeszter-szabályozás lett átvéve. A 14. hétig legális, a 24. hétig csak alapos orvosi indokkal, a

24. után csak az anya valós életveszélye, vagy nagyon komoly magzati rendellenesség esetén.

Jegyezzük meg nekem a 24. hét utánni egészséges anyák által elvetetett egészséges magzatok abortálásával van

komoly erkölcsi problémám. Képes fájdalmat érezni a mag

zat a 24, héttől? IGEN! Életképes? IGEN! Életképes, vagyis

képes (orvosi segítséggel) az anyjától függetlenül létezni, tehát ÉL ! Vagyis az én felfogásom szerint ez minimum emberölés, hidegvérrel.

2012. dec. 6. 19:00
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintetek komoly büntetést érdemel az a nő aki a 24. hét

után illegálisan abortál? Angliában egy ilyen esetben a közelmúltban 34 hetes egészséges magzat elhajtásáért 8 évet

szabtak ki.Spanyolországban egészséges nők a 24.-35. hét közötti egészséges magzatok elvetetéséért felfüggesztett

börtönt kaptak, míg az azt esetenként 10-20 000 euróért

(1 euro kb. 280 forint)elvégző, kb. 200 000 000 forintot

kereső orvos (több mint 100 ilyen abortusz volt)2 kemény évet kapott csak.

2012. dec. 6. 19:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 24 hét az kib@sz*ttul sok!

Nem vagyok az a "nem érdekel, hogy miért de ne legyen abortuszod mert gyilkos vagy" mert bárki kerülhet sz@r helyzetbe és oké, hogy egyszer elmegy 12. hét előtt (és ebből az esetből tanul)

De azt gondolom egy bizonyos határ után már télleg gyilkosság. Ugye a 24 hetes gyerek az már megszületik nem elvetél. Azt gondolom, hogy aki akkor jön rá, hogy neki nem kell a gyerek az szülje meg és adja örökbe. Fájdalmas meg ilyenek de gondoljunk már bele az a baba már tényleg nem nevezhető "sejtcsomónak".

Az meg, hogy az élve született magzatokat nem lehet ellátni az nagyon durva.

Oké, hogy nem gyilkosozunk le egy szerencsétlen nőt/lányt (mert nem az) aki nagyon szenved már alapjába is de, hogy egy ekkora magzatot abortálnak (vagy mondjuk ki egy 30 heteset mondjuk már megölnek)

Az:

Szerintem már túlzás!!!!!

2012. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, a terhesség korai szakaszában dönthessen a nő, noha a magyarországi 6 000 000 terhességmegszakítást eszeveszettül soknak érzem más országokkal egybevetve. A második harmadban igen komoly valós indokkal, több orvos szakvéleménye után engedném,

24. héttől pedig csak a legsúlyosabb esetekben- ez van ma nálunk. De ez lihegés, hogy a nők bármilyen indokkal abortálhassanak a születésig, ez elképeszt. Kanadában nincs abortusztörvény, miután 1989-ben a Legfelsőbb Bíróság elkaszálta, s újban nem állapodtak meg a pártok.

Exlex állapot, bármit lehet. Az USA-ban szuperliberális a törvény, mert ott is a Legfelsőbb Bíróság döntött 1973-ban,olyan laza szabályokat hozva, hogy ha egy nőnek elég pénze van, legalábbis néhány liberális államban, bármeddig abortálhat. Minimum 10 000 abortusz lehetett eddig a 24-40 hét között, mivel a 73-as döntés értelmében a 24. hétig legális az abortusz, de a magzat korát a nő által kiválasztott orvos egyedül jogosult megállapítani, az állam nem rendelhet ki második dokit az ellenőrzésre. Vagyis csak a nő és az általa fizetett orvos döntenek letelt e a 24. hét. Ha csalni akarnak, megtehetik.

Tudom, a nők elsöprő többsége sosem tenne ilyet. De komolyan aggaszt, ma már szabadon kampányolnak szélsőségesek a korlátlan abortuszhoz való jogért, bármilyen indokkal. Lásd hazánk fia feleségét Ann Füredit,

(brit)aki arra tette fel az életét, hogy ha valaki a szülőszékben akar abortuszt, ott is dönthessen. Az kanadai,ausztrál és új-zélandi feministák hivatalos álláspontja már ez, pontosabban szofisztikáltabbak, ők csak azt szeretnék, egy nő, vagy orvos se legyen büntethető, a terhesség utolsó percében, a 40, héten végzett abortuszért se. Ez teljes legalizálás. Ügyesek nagyon, hiába van csak 5-10% társadalmi támogatottságuk, de elérik amit akarnak. Idővel szerintem akár nálunk is.

2012. dec. 6. 21:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szamomra emberi leny valaki a fogantatasatol kezdve, es ezt most mar biztosan tudom, hogy tenyleg igy erzem. A multkor tortent egy kis baleset, 9. napon elmaradt a vedekezes. Akartam venni 72 orasit a biztonsag kedveert, de nem tudtam megvenni. (Par honap mulva akarjuk elkezdeni a kisteso "gyartasat":D olyan 10-15 nap mulva kiderul, hogy osszehoztuk e a multkor. Ha igen, nem katasztrofa, meg lehet oldani.)

Ha egy 72 orasit nem tudok bevenni, szerintem abortuszra se lennek kepes. Meg ha 12. het korul is tortenik az abortusz, akkor is, nezzetek meg, emberi formajuk van, ott vannak az ujjacskai...en lattam egy videot, a magzatot mehen belul mutatta...szabalyosan elhuzodott attol a targytol, ami vegul darabokra szaggatta...kepzeljuk el, mit el at az a magzat...kepzeld el, amint egy szobaban vagy, es egy hatalmas targgyal benyulnak a szobaba, es elve letepik a karodat....a 24 hetes magzat elhajtasanak modjat is lattam probababan. Farral elore huzzak ki, es mielott kibukna a feje, egy injekcios tuvel a tarkojaba szurnak...vagyis megolik...

A belinkelt videon jol latszik, hogy a nagyobb baba legalabb 22 hetes, de szerintem tobb...es ugy rakosgatja, akar egy darab fat...es ami a legborzasztobb, halalaban is megalazza, egy darab papirba tekeri, legalabb elovettek volna egy darab tiszta feher lepedot, szepen elhelyeztek volna benne, hogy legalabb tisztesseggel eltemethessek, vagy hamvasztathassak... a picike kis kezek...

En Angliaban elek, en is onnan tudom, hogy 24. hetig el lehet vetetni, hogy halal nyugodtan mondta ezt el nekem a vedono....Szegeny kis emberek, de talan legtobbjuknek tenyleg jobb, hogy nem kaptak olyan anyat, aki kepes volt ilyenre, aki nem akarta oket...en nem hiszek Istenben, de hiszem, hogy ok mar egy jobb helyen vannak.

2012. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így van, akkor nagyon durva!!

A gyerekeim születése előtt sem volt világos, hogy ha valaki nem vigyázott, főleg,ha többször esett abortuszon át. Nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy úgy döntsek, hogy elvegyék a babámat. (mondjuk én az örökbeadást sem tudnám a magam részéről elképzelni)

De , ha valaki mégis az abortusz mellett dönt/kényszerül én tuti csak az elején engedném. 24. hét után én inkább az örökbeadásra voksolnék.

Istenem, hányan, de hányan várnak babára és mit meg nem tesznek, hogy teherbe essenek, más meg képes egy életet kioltani. Ez nagyon szomorú...:-(

2012. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A magyarországi 6 milliós terhesség megszakítást azt milyen időszakra érted? Mert egy év alatt az szerintem lehetetlen. Mert akkor csecsemőtől a vénlányig, mindenkinek kéne évente legalább 1.


Nekem a 12. hét is túlzás, de azért a döntés jogát is meg kell adni, mert tényleg van akinek nem való gyerek. De 12. heti és az utáni abortálás...belegondolni is borzalmas. Most 22 hetes terhesként, érzem, hogy aki a pocimban lakik, önálló emberi lény, csak még pici. Akarata van, szokásai vannak, preferenciái :) szóval ez valódi gyilkosság.


Az a baj, hogy mivel ez külföldi jog, sok beleszólásunk nincsen, maximum elborzadhatunk!

2012. dec. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A 24 hetet én is túlzásnak érzem, az azon túlt meg pláne, szerintem alapvetően jó a jelenlegi magyar szabályozás (ami ugye nagykorúaknál alapvetően a 12. hétig, fiatalkorúaknál és néhány egyéb esetben - pl. ha az orvos elnézte a terhességet - a 18. hétig teszi lehetővé, és a 24. hét után csak az anya életveszélye, vagy a magzat élettel összeegyeztethetetlen betegsége esetén). Illetve jónak tartom az osztrákot is, ami minden esetben a 16. hétig teszi lehetővé a terhesség megszakítását kérés alapján. Amit a magyaron még "liberalizálnék" mindenképp, az annyi, hogy hasonlóan az osztrákokhoz meg nehány USA tagállamhoz, csak a betöltött 14. életév előtt ragaszkodnék a szülő/gondviselő/gyámügy írásos beleegyezéséhez... bár ebben megfontolandó a román szabályozás is, amelyik a 16. életév betöltéséig kér ilyeneket...
2012. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!