Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25ére vagyok kiirva! Szociális...

25ére vagyok kiirva! Szociális segélyen vagyok, mikor hol és hogyan kell a papirokat intézni? Gyes? Családi? Szülési 1összeg?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindent a MÁK-nál(Magyar Államkincstár)kell intézned. Majd ha már megszültél és megkaptad a gyermeked TAJ-kártyáját a TB-től.
2010. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Magyar Államkincstárban (MÁK) tudod elintézni a Gyest,családit,szül.segélyt.Hol kell igényelni a gyermekgondozási segélyt?


2009. január 1- től az ellátás igénylését az illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez, a családtámogatási és szociális ellátási irodához kell benyújtani.


Szükséges okmányok az igényléshez:


- „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatvány kitöltésével és benyújtásával lehet a gyermekellátási segélyt igényelni. (link)

- Az igénylő személyigazolványa és lakcímkártyája

- A gyermek anyakönyvi kivonatára (eredeti példány)

- A szülő és a gyermek TAJ kártyájára

- Ha az igénylő bankszámlára kéri a segélyt, akkor a bank által igazolt számlaszámra

- Amennyiben tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek részére történik az igénylés, csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást.

- Ha az igénylő magánnyugdíj pénztár tag, akkor be kell mutatnia magánnyugdíj pénztár belépési nyilatkozatának példányát is.



Egyszeri szülési segélyhez szükséges az az igazolás,amit a doki ad ki,hogy megjelentél nála 4-szer gondozáson.

2010. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!