Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mernétek így babát vállalni...

Ti mernétek így babát vállalni? 20 éves vagyok, a párom 30.2 éve élünk együtt Németországban.

Figyelt kérdés
Mindketten már nagyon szeretnénk egy kisbabát, de a probléma az, hogy nekem csak egy érettségim van és szeretnék egy képzést még elvégezni, aztán dolgozni, szóval még legalább 4-5 évig nem lehetne baba. Megtakarított pénzünk van, össze is szeretnénk házasodni. Ti kivárnátok azt a pár évet, vagy már most összehoznátok a babát? Végülis a képzést 24 évesen is elkezdhetem, mikor már nagyobb a pici, csak akkor valószínűleg baba mellett nehezebb lesz. Ti mit tennétek a helyemben?

2012. dec. 7. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Most biztos mindenki le fog hurrogni, de én így még nem vállalnám a babát. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy még nem dolgoztál eddig, ami azt jelenti, hogy nem leszel jogosult minden támogatásra. Én így nem vállaltam be, amikor én is szerettem volna már babát, dolgoztam annyit, hogy megkapjak majd minden pénzt. Mert tudom, hogy most nem gondolsz rá meg nem is számítasz rá, de mi van, ha egyedül kell felnevelned a babát és nem lesz pénzed? A megspórolt pénz hamar elfogy és akkor csak az apa keresete fog maradni. Azt viszont neked kell tudnod meg a párodnak, hogy egy fizetésből is el tartana-e hármótokat. Ha sikerül mindent megbeszélnetek, letisztáznotok, akkor vágjatok bele. A tanulmányokra pedig kitérve: a képzést a baba mellett is elkezdheted, nem jelenthet akadályt, sokan így csinálják, csak dupla annyi energia kell hozzá.
2012. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Németben mindegy dolgozott e vagy sem. Pénzt kap nem is keveset. Én nem szeretnék állást foglalni, mert ezt nektek kell eldönteni. Ha tanulni más 30felett 3gyerekkel tud+dolgozni, nem hiszem, hogy egy fiatal lánynak 1gyerek mellett ne sikerülne. Ha komolyan gondoljátok vágjatok bele, de ha kétségeitek vannak inkább ne.
2012. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Katucika0912 ***** válasza:

Németbe élek , fél éves a kislányom ! NEM mindegy , hogy dolgoztál vagy sem , és természetesen az se mindegy , hogy mennyit kerestél! Családi pótlék havi 184 € , minimálbér után 300 € egy hónapba a baba születése után , és csak egy évig!

Csak azért , hogy a "Németországba kapsz , nem is keveset " hozzászólás értéki értemet kapjon ! Havi 484 € itt nem olyan sok , legalábbis nekem a gyerekre ! Havi 100 € elmegy a palusra , sajna tápszerre is kell , megint egy 100as havonta , és ezek a kis édes törpék úgy nőnek mint a gomba , állandóan ruhát kell venni ! Oltást , nem mindent fizet a biztosító , 40-50 ercsi volt az is , 3x .

Vállaljatok babát , mert ennél csodálatosabb dolog nincs is a világon, tanulni ráérsz ( szerintem )


Az anyagi részét azért írtam le , mert a hátamon álla szőr , mikor valaki úgy állítja be a külföldi dolgokat , ahogy az nincs ! Te aki megint csak németbe élsz , biztosan tudod , mondod , hogy "itt se kolbászból van a kerítés "


Sok sikert

2012. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az elsönek igazat adok, 24 évesen nem késö egy baba. Addig tanulj, dolgozz.
2012. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Emianya ***** válasza:
ha mindketten szeretnetek mar babat,akkor babazzatok!arra is gondolnotok kell,hogy parod mar 30.ha most öszejön a baba,akkor 31 lesz mire megszületik.es 50 lesz mire a gyerek 19.ha tovabb vartok,nem biztos hogy a gyerek sokaig elvezheti a teljes csaladot.ha az elhalalozasi grafikont nezzük.mi is ezert vallaltunk,masok szerint tul koran.de en azt akarom,hogy az en gyerekemnek sokaig legyen apja!(ja,nalunk a szitu ugyanez,csak mi osztrakban elünk.)es ime,nem a masoknak lett igaza :-))))))))))))
2012. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!