Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Németországban...

Mit tegyek? Németországban élek a barátommal aki német származású.4 éve együtt vagyunk és tegnap volt megtartva az eljegyzés.

Figyelt kérdés
Szüleim nem örülnek neki.. Alig tudnak vele beszélni,(de közbe tanítgatom neki a magyar nyelvet).. Meg az a bajuk hogy én nem Magyaroszrágon laknék hanem, Németországba.. És hogy majd a kisunokát nem fogják látni, (alig).És ezt kezdték mondogatni az eljegyzésemen.. a roknoknak, hogy nem fogjuk tartani a kapcsolatott így meg úgy nagyon idegesít a dolog ..:( Hogy nyugtasam le őket?
2010. jan. 17. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én szűk családomban két ilyen eset is akadt: egy nagynéném és egy nagybátyám külföldre házasodott. Ráadásul ez nem most történt, hanem harminc éve, amikor két hétig utazott egy levél, és a házaknál nem volt telefon... Mégis megoldották. Felértékelődtek a képeslapok, levelek, telefonhívások, nyári látogatások.


Manapság már sokkal könnyebb, hiszen van internet, e-mail, webkamera. Persze ez sem pótolja a nagymami süteményét, és nem a nagyszülőkhöz megy haza a gyerek suli után, de a semminél azért sokkal több.


Ami gondot okozhatZ az a nyelv. Még csak nem is a párodnál, hanem a gyerekeknél. Odakint csak te leszel, akivel a magyar nyelvet gyakorolhatja. A nagynéném a fiát szerencsére tanította magyarul, meg 7 éves korában haza is költöztek, ő kétnyelvű, és idehaza a német nyelvtudásából él meg, de a nagybátyám fia csak pár szót ismer, vele angolul (!) kell beszélgetnem. S nagymamám meg soha, sehogy se tudott vele beszélgetni, hiszen ő semmilyen külföldi nyelvet nem beszélt. Szóval erre oda kell figyyelni.

2010. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szereted a barátodat (illetve mostmár völegényedet), akkor ne törödj az ilyenekkel, idövel beleszoknak. A lányom is német férfihoz ment, Németországban élnek - az ö életük.

Az, hogy ne fogják az unokákat látni: ha ti MO-on az ország egyik végében laknátok, a szüleid meg a másikban, akkor se látják gyakrabban. Évente egy-kétszer meg tudjátok öket látogatni, meg ök is titeket.


Sok mindent nem tudsz csinálni, de ezért ne hagyd tönkretenni az életedet. Ha látják, hogy nem tudnak rajta változtatni, akkor idövel elfogadják a helyzetet.


Gratulálok az eljegyzéshez, és sok boldogságot kivánok.

2010. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is németben élek, a férjemmel meg gyerekemmel. Nálunk semmi probléma nem volt ebből. sőt örültek, h kiszakadtunk a magyar nyomorból....
2010. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek már régebb óta, évente párszor meglátogatjuk a szüleimet, akkor láthatják az unokákat. A gyerekek rendesen beszélnek magyarul is, tudjuk a kapcsolatot tartani telefonon, interneten át, ez an már nem jelent gondot.

Egy biztos, a szüleid idegenkedése miatt nem mondanék le erröl a házasságról, csak idö kell nekik, mire megszokják a gondolatot.

2010. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Németországban élünk,5 éve.A férjem német,egy kislányunk van.Amikor férjhez mentem nálunk is gondot okozott,hogy hogy legyen a hazalátogatás,hogy fogják látni az unokájukat,ha lesz.Kb. fél évre rá lettem állapotos.A szüleim az esküvőnk évében mentek nyugdíjba,vagyis apukám,anyum már elöbb.Úgy döntöttek őket már nem köti semmi Magyarországhoz,az állásuk sem,otthon lennének csak és néznék egymást arra várva,hogy évente 1-szer 2-szer találkozzunk. Megbeszéltük,hogy kiköltöznek hozzánk,nem egy házba velünk,de ugyanabba a városba. Apum jól beszél németül,anyum akkor még csak alapszinten,de már szépen belejött.Napi kapcsolatban vagyunk és bevallom egyáltalán nincs honvágyam,mert mindenki körülöttem van,akit szeretek.A férjem szülei sajnos nem élnek.Nyaranta pár hetet töltünk Magyarországon,hogy megmutassuk a lányunknak azt az országot is.A nyelvet is rendesen beszéli.Mi így oldottuk meg.Nem mondom,hogy ez általános és mindenhol működhet,de a szüleim rugalmasak voltak és azt mondták,hogy nélkülünk nem éreznék jól magukat otthon.A barátokkal,rokonokkal ők is rendszeresen tartják a kapcsolatot,egy-egy hosszabb hétvégére el is jönnek hozzájuk vagy fordítva.Nekem is jó így,mert nem érzem úgy,hogy valaki állandóan hiányzik.
2010. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hu köszönöm szépen a válaszokat, utolsó válaszoló ezt a kiköltözést én is megpróbálom a szüleimnek megmondani..
2010. jan. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!