Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés 18 hetesen?

Keményedés 18 hetesen?

Figyelt kérdés

Ma éreztem először, egyetlen egyszer.

Magnerotot szedek, 3x1-et.

A méhszájam 2000-es.


Ugye nem lesz baj?

Hétfőn megyek nőgyógyászhoz.


2012. dec. 8. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek feleslegesen megrémiszteni, de nekem is volt, 25 hetesen meg beindult a szülés.

A legnagyobb szerencsém az volt, hogy éppen a kórházban voltam kötelező vizsgálaton és azonnal vittek a szülőszobába és infúziót kaptam. Megállították és 37 hetesen szültem meg végül is.

Azért írtam le, mert ezekre figyelni kell.

2012. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De egyetlen egyszer volt! :-(
2012. dec. 8. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elég baj, még a közelében se kellene lenned. Nekem is volt 1 keményedés 15 hetesen. Éreztem hogy nincs minden rendben és sajna jól éreztem. 24 hetesen már majdhogy rendszereres keményedéseim voltak azonnal doki aki adott antibiotikumot és hüvelykúpot, elmúlt. Majd 29 hetesen bekerültem visszatartásra 37 hetesen jöhettem haza. 40+2re született a fiam valami csoda folytán Hála Istennek. Szval azonnal doki. 100X feleslegesen mint 1X ne menj ha baj van.
2012. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem tudom,milyen a keményedés...csak feszült a hasam oldalt, de nem fájt. Ez az lehetett?
2012. dec. 8. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hetesen mondta a nőgyógyász, hogy "elég kemény a hasa", fel is írt magnéziumot. Akkor nekem még nem tűnt fel, azóta viszont én is sokszor éreztem, az utóbbi időkben egyre többet, és kellemetlen is szokott lenni, amikor nagyon bekeményedek. Eddig nem volt baj, zárt volt a méhszáj, jövő héten kell majd mennem megint vizsgálatra, majd kiderül, hogy most hogy állok...

33 hetes kismama

2012. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek is több fajtája van. Az egészen enyhétől (alig észrevehető, fájdalommal nem jár, csak furcsa, mert szokatlan) odáig, hogy beáll, mint egy bukósisak, megfeszül teljes erőből, és szinte mozdulni sem tudsz, amíg el nem múlik. Szabad szemmel is szinte látható, hogy hol van a méhed. Az utóbbit érdemes komolyan venni.
2012. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor én is leírom, hogy nekem meg a 13. (!!!) héttől keményedett a hasam, nagyon durván! Ahogy feküdtem hanyatt (mert akkoriban még csak hanyatt fekve látszott a "hasam"), valódi kis kőkemény labdává állt össze, ez látszott is, majd pár perc múlva elmúlt. Innentől kezdve nem volt olyan nap, hogy ne keményedtem volna, viszont volt olyan nap, hogy szó szerint egész nap kőkemény volt ... Ahogy visszagondolok, az én terhességem a keményedésről szólt, tényleg állandóan keményedtem. Szedtem magnéziumot marékszámra, sokszor No-Spa-t, illetve később a doki írt fel gyógyszert, de ezek mellet is ugyanúgy keményedtem.

Viszont a lényeg, hogy a Fiam 40+3-nál, totál zárt méhszájról indulva, burokrepesztéses és oxitocinos indítással született meg.

Pihenj, szedd a magnéziumot és beszélj a dokiddal, de egyetlen keményedés miatt nehogy stresszeld magad :-)

2012. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!