Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi magas vérnyomásra...

Terhességi magas vérnyomásra mennyi gyógyszert szedtek naponta?

Figyelt kérdés
Mióta szeditek, mennyit és hányadik hétben vagytok? Én aggódom kicsit, 23 hetes vagyok, és egyre többet kell szednem. 2-szer 1-el kezdtem, és most tartok 3-szor 2 szemnél. :(
2012. dec. 8. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyugi. Én "anno" (2 éve) a 20.héten kezdtem, rögtön 3x2 szemmel, és végig annyit kellett szednem.

39. hétre született a kislányom, semmi gond nem lett.

2012. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első babánál jött elő ez a problémám és megmaradt.

A második gyereknél az első 12 hétben nem szedtem semmit, akkor lett 2x1 dopegyt, majd a 24. hétben 3x1, majd a 32. héten 4x1. Így mentem szülni, és meg is lett minden gond nélkül.

Az elsőnél a 32. hétben kezdődött, rögtön 3x1, majd a 34. héten kórházba kerültem, ott már nem emlékszem mit szedtem, de több félét. Ettől függetlenül a 38. hétben spontán szültem. Annyi, hogy amikor 3 hónapos lett a babám, újra gyógyszerrel ment csak le, és a szoptatás abbahagyása után kemény sportolással sikerült abbahagynom.


A kissebb most másfél éves még szopizik és még szedem. (2x1)


Remélem követhető voltam.

2012. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a 36. héttől szedtem 3×1 dopegytet, aztán be is fektettek és egy másik gyógyszerből is szedtem 2×1-et, de annak nem emlékszem a nevére. Rendbe jött a vérnyomásom, szülés alatt is 120/80 volt, semmi gond nem volt!
2012. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24.héttől szedem a dopegytet 3x2,és a Cordaflexből a 3x1 et,de ha felszökik reggel akkor tronfolok még egy cordaflexet.Igy van 140 és 144 között a perem soha nem megy 90 fölé .a pulzusom 100 fölött van ritka mikor "csak" 96 :) Bármilyen kérdésed van ezzel kapcsolatban szivesen irok .
2012. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah 35 hkm vagyok
2012. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint van remény, hogy minden rendben legyen. :)

2012. dec. 9. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, kezdetben mennyi volt gyógyszer nélkül a vérnyomásotok? Nekem most 11 hetesen 140 -150 között van, olykor-olykor 130-140 között. A nőgyógyász azt mondta, ne izguljak, még mehet lejjebb. Hát elég fura, annyira nem nyugodtam meg.
2012. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az első terhességemnél is magas lett a vérnyomásom, ezért most a másodiknál a dokim erre különösen odafigyelt. Akkor csak félidőtől volt magas, most viszont már a 7-8. hétben ütötte a 140-150-et, ezért az orvosom azonnal felírta a Dopegyt-et. Egyébként úgy tudom, 140/90 a határ várandósan. Ha huzamosabb ideig ilyeneket mérsz, szerintem nem ártana ha kapnál rá gyógyszert.
2012. dec. 21. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Anno ebben a témában nyitottam egy fórumot, bár már nem nagyon aktív, de esetleg visszaolvashattok, vagy "feléleszthetitek"

[link]

2012. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!