Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Női vagy férfi nőgyógyász?

Női vagy férfi nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Eddig csak férfi nőgyógyászom volt,most azonban "találtam" egy női nőgyógyászt,akinél szülni szeretnék.

Több barátnőm szerint is inkább férfi kellene választanom,mert ők biztosabb kezűek,nagyobb az erőnlétük,biztosan bejönnek ha hétvégén lesz a szülés stb.

Szerintetek?

Tapasztalatok?


2012. dec. 8. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Én még nem szültem, de inkább a férfire szavaznék. Volt viszont már női és férfi nődokim is de volt is különbség a 2 között. Míg a férfinél nem éreztem kellemetlent addig a nőnél nagyon fájt a vizsgálat. Én mindenképp férfinél szeretném megszülni a babát. Az szerintem tényleg jobban tudja mi kell. És felelősség teljesebbnek is érzem őket ilyen téren.
2012. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem volt nő nőgyógyászom, mondjuk Ő 18 életévét be nem töltött fiatalokkal is foglalkozott (magyarán voltak bőven szűz páciensei), szóval nagyon rendes orvos, mikor problémám volt, korrekt, tapintatos, ügyes, meg minden. Ő Pécsen rendel egyébként. Elköltözzem onnan sajnálom, h nem maradhatott Ő a dokim, de más női dokihoz nem mennék, egyről sem hallottam rajta kívül túl sok jót. Durvábbak, lekezelőbbek, pedig Ők is nőből vannak, Ők is menstruálnak, szülnek, nem is értem... Férfi mindenképpen. Megértőbbek is, mint a nők, nem lekezelőek, nem durvák. Ez is érdekes, dolog, de így van.

Ha valaha megadatik, h egyáltalán teherbe esek, mindenképpen pasihoz megyek, mind vizsgálatokra, mind a szülésnél.

24/N

2012. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sok nőgyógyászt megjártam már, de végül egy nőnél kötöttem ki. Most először nála nem fájt a vizsgálat, finomabbak a mozdulatai, sokkal jobban törődött a problémáimmal, mint a férfiak. Én inkább megbízom egy nőben, aki tényleg átélte (legalábbis az enyém), hogy milyen a terhesség és a szülés, mint egy férfi, aki csak tanulta, neméből adódóan sohasem fog hozzá annyira érteni. Na meg évszázadokig a nők segédkeztek a szüléseknél (bábák), csak akkor kerültek az orvosok a képbe, amikor a szülések kezdtek bekerülni a kórházakba, nő pedig nem tanulhatott orvosnak. Summasummarum, én a nőkre voksolok!
2012. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 23:58

Ez a szó az amit akartam írni de nem jutott eszembe. A lekezelő! Így van ahogy mondod! Olyanok a női dokik.

2012. dec. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Nö nögyogyasz soha többet.... En nem szeretem a körme veget magamban erezni a vizsgalatoknal es sajnos nem egy ilyen tapasztalatom van... Az meg, hogy mennyire bunko, alpari es lekezelö mar "mellekes"... Mikor cisztam volt ugy nezett ram mint ha AIDS-el vagy nem is tudom milyen nemi betegseggel kellett volna kezeli....
2012. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Csak férfi nőgyógyászt!A nő nőgyógyász nagyon durván vizsgál.Szülés előtt megvizsgált a szülésznő de esküszöm jobban fájt mint az egész szülés a vajúdással együtt!!
2012. dec. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából a régi orvosom,már nem vállal szüléseket,és ezt a doktornőt ajánlotta.

Én meg vagyok vele elégedve,alapos,nem fáj a vizsgálat,kedves,szóval semmilyen panaszom nem lehet rá

2012. dec. 9. 00:52
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Én jobban preferálnék egy női nőgyógyászt, sokkal kevésbé érezném kellemetlenül magam a vizsgálat közben, de sajna a közelünkben nincs ilyen. Sokkal kevesebb női nőgyógyász van, mint férfi, gondolom pont emiatt a hozzáállás miatt, amit itt is olvashattunk.

Az, hogy találkoztatok egy bunkó női nőgyógyásszal, az nem jelenti, hogy mind az. Én eddig 3 nőgyógyásznál jártam, abból 2 iszonyúan tapló volt, mégsem mondom azt, hogy minden férfi orvos tapló...

2012. dec. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak férfi nőgyógyászokkal van tapasztalatom, de elég sokfélék voltak - így gondolom, a nőknél sem lehet általánosítani.
2012. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

míg magyarországon voltam 26 éves koromig csak férfi orvosnál voltam, 3-nal mert vagy elköltöztünk vagy egyszerüen nem felelt meg nekem.


Némeottrszágban pedig a nögyógyászat elég nöies munka, a nöi dokik többségben vannak ebben a szakmában. talán mert otthon az egyik legjobban lepénzelt munkája.

itt praxisba kell járni vizsgálatokra a terhesség idején majd a kiválasztott korházban az ügyeletesnél szül az ember.

a praxis ahova jártam ott is 2 nöi doki volt, és akinél az elsö babámat szültem is nöi doki volt, egyedül a második gyerek születésnél lett egy férfi, de az is megfelelö volt.


nekem egyáltalán nincs bajom, söt megvoltam elégedve.

itt szinte az összes barátnöm nöi dokihoz jár, ritka a férfi.

2012. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!