Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gátvádelem-miért ilyen kevés...

Gátvádelem-miért ilyen kevés kórházban alkalmazzák és preferálják?

Figyelt kérdés

Első babámat Németországban szültem.Ott kérés nélkül is természetes volt,hogy gátvédelemre törekednek,mikor a vajúdás alatt rákérdeztem(az amúgy már nem fiatal kb.50 év körüli dokinál) nem is értette,hogy miért kérdezem ezt..

A másodikat itthon(Bpen) fogom szülni,és igazán megdöbbentő,hogy a legtöbb klinika/orvos sem a gátvédelmet,sem a szabad pózt nem preferálja,még akkor sem ha fogadott az orvosod...


2012. dec. 9. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták a kórházban,hogy a szakmának vannak bizonyos szabályai, és azt alkalmazniuk kell.

Első szülésnél általában vágnak.

Szerintem azért nem vállalják, mert ha komplikáció van, akkor számonkérik rajtuk, hogy miért nem vágtak, holott ez a szabály. Szóval bevállalósnak kell lennie a dokinak, meg a szülésznőnek, hogy eltérjen ettől.

2012. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,amit mondasz,de,akkor miért ilyen a szakma,az adott osztály?

Pont múltkor mondta az orvosom(akit nagy nehezen találtam),hogy itthon 2-3x annyi gátmetszés végeznek(nyilván arányosan),mint Angliában,vagy Hollandiában...

A magyar szakma miért nem a 21.századi normákat követi?

Az orvosnak nyilván a beteg az első,az ő egészsége,az,hogy minél kevesebb beavatkozással "megússza"...

2012. dec. 9. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a dokin múlik,hanem az adott kórház szülészeti osztályának a vezetőjén,az ő szemléletén.A Szt.Istvánban első baba esetén is megpróbálják a gátvédelmet,és a pózt is te választhatod meg.Nincs beöntés,borotválás,és az oxytocint se rutinból kötik be.2 fiú+10 hetes kislány anyukája
2012. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én júliusban fogok Ausztriában szülni, konkrétan Bécsben. Nagyon örülök, hogy a kórházamban alapból nem vágnak, és pózt is lehet választani. Más kórházról sajnos nem tudom, hogy mennyire engedékenyek, de egy ismerősöm is ugyanabban az intézményben szült ahol én is fogok és teljesen pozitív élmény volt neki.
2012. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is egy István kórházas orvosnál fogok szülni:)

2012. dec. 10. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztem. inkább vágjon minthogy repedjek....összevarrják hamar begyógyul és kész.

De biztos hogy itthon a perek miatt vágnak a legtöbben!

2012. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!