Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs állandó orvosom és...

Nincs állandó orvosom és olyan tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, mivel nincs állandó orvosom. A Megyeibe járok, de mindig ahhoz a dokihoz aki épp rendel, szerintem nem is ez a lényeg, hogy ki vizsgál meg, csak derüljön ki hogy minden rendben van-e. Így is úgy is köteles ellátni, mivel sztk. Ezzel viszont az a bajom, hogy egyik sem világosít fel, hogy mikor menjek legközelebb, milyen vizsgálatok lesznek még...stb. Ahogy itt olvasom, mindenhol másképp működik ez az egész. Nagyon egyedül érzem magam, kértem időpontot UH-ra, mivel 24 hetesen voltam utoljára, azóta nem is látott doki, gondoltam esedékes lenne egy következő, de azt mondták a recepción vigyek beutalót. De már fogalmam sincs kitől. Menjek el előtte orvoshoz, megint ahhoz aki akkor épp rendel, hogy vizsgáljon meg és tőle kérjek beutalót, vagy mit kéne tennem? Segítsetek légyszi. És bocs hogy ennyire nem értem ezt az egészet.

33 hetes pécsi kismama


2009. aug. 20. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

a védőnőd nem tud ebben segíteni Neked? szerintem ha őt megkérdezed hogy hogy van mindent el fog mondani.igazábol én nem tudok más tanácsot adni neked mert én egy orvoshoz jártam,de az sem volt fogadott mondjuk.

39 hetes

2009. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz, a védőnőt mindenképpen keresd meg, ő biztos, hogy tudni fogja mit kell tenni, milyen vizsgálatok várnak rád még az elkövetkezendőkben. És ha tudsz, azért próbálj meg legalább egy orvoshoz visszamenni, ugyanahhoz, aki legalább ismeri a kórtörténetedet. Biztosan megoldható a dolog, én is Sztk-ba járok, ugyanahhoz az orvoshoz. Az, hogy megfogadtam az egy dolog, attól függetlenül nála végig hordhatnám a babát, max. a szülésnél nem lenne ott.

2009. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltok. Sajnos én sem örülök, hogy eddig mindig másik doki vizsgált, de akihez szerettem volna kerülni sosem volt ott, vagy szült éppen, vagy hirtelen el kellett mennie, szóval mindig kifogtam a helyettesítést... De végülis a 4 pecsét szempontjából teljesen mindegy, hogy kié, csak meglegyen, nem?
2009. aug. 20. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sincs állandó orvosom,de a védőnő az mindig ugyan az, szerintem is tőle kérj segítséget , ő irányít el mindenfelé, elmondja mikor milyen vizsgálatok kellenek, kitől kapsz rá beutalót, hogy tudsz időpontot kérni!a pecsét mind1 kitől van csak legyen...Én 32 hetesen megyek UH-ra és 20 hetesen voltam utoljára, szóval többnyire csak azoknak van havonta akinek fogadott orvosa van, ettől még nem kell hanyagolva érezned magad, mert ha közben vmi problémád van, (lett volna) akkor úgyis fel kell keresni az ügyeletes orvost egy vizsgálatra...Ne izgulj minden rendben lesz, és segíteni fognak, csak ne bizonytalanodj el!
2009. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!