Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a második babát...

Szerintetek a második babát mikor érdemes bevállalni?

Figyelt kérdés
6 hónapos most a kisfiam.
2012. dec. 11. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
van, aki a nagyon kicsi korkülönbséget tartja jónak, van aki éveket vár és vannak, akik hiába próbálkoznak, nem jön a kistesó:-( mi 3-4 évet szerettünk volna várni a 2 gyerek közt, nekünk az lett volna az ideális, de pici manónk úgy döntött, megvárakoztat minket 8 évig! 9 év a korkülönbség köztük, de nem "bánom", nagyon szeretik egymást:-)
2012. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3-4 év az ideális szerintem. A nagy már elég önálló, értelmes 3,5-4 évesen, de még nem túl nag a korkülönbség, mert tudnak majd együtt játszani!
2012. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 fiam van. A nagy 6 és fél éves, a kicsi 3 éves. Most fog születni 1 hónapon belül a kistesó. Nagyon jó tesók, nálunk ez a korkülönbség bejött.
2012. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Ti mind a ketten úgy érzitek, szeretnétek újra babázni :-)


Nekünk ez akkor jött el, amikor a lányunk majdnem 3 éves volt.

2012. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kislányom 2,5 éves lesz mikor a kisöcsi születik. szerintem ez megfelelő, mert ő már eléggé önálló: beszél rendesen, el tudja mondani mi baja, egyedül eszik és szobatiszta rég, értelmesnek tartom ahhoz hogy bizonyos dolgokat megértsen, el tud játszani egyedül is ha kell vagy simán elvan más rokonnal is (én még 2 éves kora előtt visszajöttem dolgozni, másokra kellett biznom őt amit viszonylag jól viselt) én úgy érzem jókor jön a kistesó, bár nem volt tervezve, annál jobban örülünk neki és várjuk! (ha tavaly ilyenkor kérdeztetek volna min. 5 év korkülönbséget javasoltam volna)
2012. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szempont alapján lehet dönteni.

Pl a kis korkülönbség azért jó, mert hamar összenőnek, együtt tudnak játszani. (1-2év)

A nagy korkülönbség azért jó, mert a nagyobb már tud neked segíteni. (6évtől)

Vagy mondjuk ami nem jó anyagilag a 4 év, mert egybe esnek majd mindig a ballagások.

A 3év azért nem jó, mert éppen visszamentél dolgozni és már jöhetsz is megin szülni.

Szóval van sok szempont, mindegyiknek van előnye-hátránya.

2012. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én már azt érzem,hogy újra nagyon szívesen szülnék.Biztos hogy kis korkülönbség lesz a két gyerkőc között.

csak a tapasztalatokra voltam kíváncsi.

2012. dec. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!