Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsi a helye a babanak?...

Kicsi a helye a babanak? Lehet hogy viccesen hangzik a kerdesem, ne nevessetek :-) 18 hetes vagyok. Vettem egy szivhang hallgatot. Amikor hasznalom, a babamat mindig ugyanazon a helyen talalom.

Figyelt kérdés
Ez biztos, mert ha a hallgatot 5cm-vel arrebb nyomom, mar nem hallom a pici sziv duborgeset. Mikor erzem hogy mozgolodik, akkor is mindig a pocakom bal oldalan van. Vajon miert erzem igy? Tenyleg ilyen kicsi a helye meg?
2009. aug. 21. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
nem kicsi helye. majd ha ott nem jó neki odébbmegy.
2009. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsi a helye, hanem ott szeret tanyazni. :-)

Az elso babam nekem jobb oldali volt vegig, ez annyit tesz, hogy en is mindig ott talaltam ot meg a szivhanghallgatoval, a vedono is, a mozgasat is ott ereztem elsore, kesobb is. Amikor mar nagy volt es befordult, meg akkor is kepes volt teljesen jobbra huzodni, a nap donto tobbsegeben deformalt, jobbra hegyesedo pocakom volt. :-)

2009. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy 18 hetes baba még picuri az ilyen ketyerékhez...:-) Szerintem a saját szívverésed hallod, vlm hasi ütőeret találtál. Ekkor a kisbaba még nagyon aktív, hidd el, folyton pörög. Ekkor még hozzávetőleg 15 cm hosszú és 300 g körül lehet. Zsír, izmok, erek, méhlepény, magaztvíz veszi körül. Tehát kb akkora, mint a tenyered.

Az ilyen műszer még nem képes érzékelni a szívverését, akármit is írtak, akármilyen drága is volt. Ha szerencséd van, az utolsó tirmeszterben hallhatod, de csak ha "jól" fekszik :-)

2009. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik valaszolonak: dehogy kicsi, ezek a ketyerek az uh-hoz hasonloan mukodnek, csak joval gyengebbek.

Tobb fele keszulek van, van amelyikkel csak a terhesseg vegen hallhato a szivhang, van olyan, amivel mar akkortol, ahogy a meg es a baba a szemeremcsont mogul kikerul, mert addig a szemeremcsont learnyekol. Ez altalaban a 12. hetben kovetkezik be. VAgyis nem altalaban, hanem mindig. Utana mar a baba fekvesetol, a mama hasfalatol, a keszulek minosegetol fuggoen hallhato a szivhang.

En az elso babammal jo keszulekkel a 14. hettol hallottam, a masodik babamat most a betoltott 11 hetes es nehany napos kortol hallom.

Biztosan o, szakmabeli vagyok, hidd el, hogy ertek hozza.

A hasi arteriank, ami konnyen hallhato az ket oldalt van a csipocsont kornyeken, a 12 hetes koruli magzatok viszont kozvetlenul a szemeremdomb folott kozepen. Illetve ha hallottal mar magzati szivhangot es hallottad mar a sajatodat, akkor eleg szepen meg lehet kulonboztetni: az enyem percenkent kb 70, a magzate (kulonosen fiatalabb terhessegnel) 150 korul van, kesobb lassul az ove is, de meg mindig gyorsabb, mint a mienk.

Az enyem olyan kb, mint az oraketyeges, a babae olyan, mint a gyors lodobogas, vagy vonatzakatolas. Szerintem azert ezt osszekeverni nem nagyon lehet...

Sot, meg a koldokzsinorban levo luktetest is hallani lehet, ha ugy van a koldokzsinor. Ez a mi szivveresunkhoz hasonlo utemu, nem olyan gyors, mint a babae, viszont nem szivdobogasnak hangzik, hanem inkabb susogas.

2009. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, koszi a valaszokat!

A 3. valaszolonak irom, hogy a hallgatot a 14. hettol tudtam hasznalni. Biztos hogy a babat hallom, mert a szivvereseinket nem lehet osszekeverni (az ove kb 2* olyan gyors mint az enyem). Persze nem igazi szivverest hallok, hanem mintha valaki magassarku cipoben szaladgalna (tudtam en hogy lany lesz! :) )

2009. aug. 21. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

:) Nem kicsi a helye, még bővel elfér, bukfencezik. De az hogy egy helyen hallod, ne aggódj, azt az oldalt szereti. Az én lányom mindig a jobb oldalon van, bár már mindenhol érzem, de a kis teste a jobb oldalon van. Attól függetlenül hogy pl 18 hetesen 2szer voltam uh-n (4D és a kötelező) 4 nap eltéréssel, egyik nap fejvégű volt, a következőn már csücsült. :) Persze sokat mozog, de attól még lehet egy oldalon.

Boldog babavárást kívánok!

33 hetes kismami

2009. aug. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma töltöttem a 18 hetet. Angelsounds készülékkel már a 12. héttől hallgatózunk, tök jó. Megnyugtat!NE AGGÓDJ! A mi kiscsajunk (kedden tudtuk meg, a doki szerint 90 %) szívverése mindíg a köldököm alatt jobbra található, de egyszer már hallottam ahogy egy kicsit balra ment, miközben hallgatóztam.A doki azt mondta, hogy néha mozognak csak el, mert jó ott nekik.(Majd később már nagyobb területen fogod hallani a szívverését) Egyébként nem nagyon vándorol, de már hallom ahogy mocorog, meg lubickol, sokszor alig hallom a szívverését a sok mozgástól. Bal oldalon tegnap mintha egy kis pukkanásszerűt éreztem volna. Lehet, hogy már a mozgását érzem, de nem vagyok még biztos benne.

Te érzed már, hogy mozog? Ha igen, milyen gyakran?

2009. aug. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, megnyugodtam hogy mas babak is igy vannak :)

Az utolso valaszolo kerdezte, hogy erzem-e a baba mozgasat. Azt hiszem, kb egy hete igen.. Mintha kicsi bokdosesek jonnenek bentrol kb naponta 5*. Nekem is Angelsound van, de tovabb fogom adni amint rendesen erzem a baba mozgasat.

Nektek is boldog babavarast!

2009. aug. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!