Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet egyeztetni a...

Hogy lehet egyeztetni a vizsgálatokat a munkával?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok. Dolgozom és amíg lehet nem is hagynám abba, viszont ez elég nehéz. Semmilyen kötelező vizsgálatra nem tudok elmenni, mert reggel 4kor már úton vagyok és este 6ra érek haza. Hétfőtől péntekig dolgozom, hétvégén meg nincs sztk. Nem tudom, hogy mi legyen, mert a vizsgálatok feltétlen szükségesek lennének, viszont nincs hetente 2 szabadnapom. Minden héten 3 vizsgálatot ír fel a nőgyógyász, de így nem tudok rajtuk megjelenni. Ha tudok is szabadnapot kivenni akkor az egy hónapban egyszer van, de hetente kellene vizsgálatra járnom. Teljesen el vagyok csüggedve. Valaki járt már így? Ha igen, hogy oldottátok meg?
2012. dec. 18. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van a vizsgálatokon részt venni a munkaidő rovására is, tehát mehetsz később vagy eljöhetsz hamarabb, hogy odaérj a vizsgálatra. Ezt törvény szabályozza. A mai világban persze mindenki maga érzi, hogy mi az amit megtehet még ha joga is van hozzá. Én mindig elmentem hamarabb a munkából amikor vizsgálat volt, bár nekem csak havonta kellett menni.
2012. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatód köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra!
2012. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Havonta? Nekem a két hetes nőgyógyászati vizsgálatokon mindig más orvos van és hiába mutatom a leleteket, engem hetente küldenek el ugyanazokra a vizsgálatokra. Holott mindig azt mondják, hogy nincs probléma. Egy héten belül már kétszer küldtek cukorvizsgálatra, holott pontosan tökéletes az érték. az uh-n is azt mondták, hogy a magzat rendesen növekszik, minden a megfelelő és mégis egy héten kétszer küldenek uh-ra. Én ezt már teljesen nem értem. Hiába megyek ugyan azon a napon, mindig más az orvos és elküld ugyanoda ahol már voltam.
2012. dec. 18. 09:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged lehet érdemes lenne egy magánorvoshoz menni. Nekem is általában havonta egy-két napot vettek igénybe az vizsgálatok.
2012. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már előttem:

Törvényben elő van írva, hogy el kell hogy engedjenek a munkahelyről a kötelező vizsgálatokra.

Bár, nem tudom, hogy a munkáltatódnak elmondtad-e már.

Ez pedig az én véleményem: nagyon tiszteletreméltó, hogy amíg bírod, dolgozni akarsz. Viszont átgondolandó, hogy mennyire jó neked illetve a növekvő babádnak, ha minden nap 4-kor már úton vagy, és estig dolgozol. Szóval vigyázz magadra (is), és pihenj eleget!

2012. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én SZTK-ba járok és mindig ugyanahhoz az orvoshoz kérek időpontot. Már csak azért is, mert nem mindegyik végezhet terhesgondozást és nem lenne jó pecsétem a kiskönyvben:)Nézd meg, hogy van-e olyan aki soká rendel, az enyémhez heti egyszer este 8ig is lehet menni. Ha még nincs terhesgondozási kiskönyved, akkor keresd fel a védőnőt, kérj egyet és akkor abba mindent beleírnak, nem kell húszszor elmenned ugyanarra a vizsgálatra. Esetleg abban is tud majd tanácsot adni,h melyik orvost válaszd. Amúgy a főnök tényleg köteles elengedni, de esetleg próbáld úgy intézni, hogy a vizsgálatok nagyjából ugyanarra a napra essenek. Esetleg háziorvost is megkérheted h írjon ki néha pihenni. Nekem fura a heti 3 vizsgálat akkor csak nincs rendben veled vmi v a nőgyógyász nem a protokollt követi. Keress mindenképp másikat. 20hkm
2012. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kiskönyveddel a munkáltató köteles elengedni a vizsgálatokra és szabadságot sem kell kivenned, ha nem rugalmas, a vizsgálat után vagy előtt viszont vissza kell menned dolgozni.
2012. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Az előtte meg utána azért nem működik, mert két órára van a lakhelyemtől a munkahelyem és az sztk is a lakhelyemnél van. Soha nem érnék innen vissza. Úgy tűnik elengednek, de ez által kevesebb pénz fog járni, mert kevesebbet fogok dolgozni. Nem bejelentett a munka, ezt elfelejtettem írni. Elengedni elengednek, csak keveset fogok kapni, mert óra alapján fizetnek. Egyedül keresek pénzt és én etetem magunkat. A párom autó baleset miatt le van százalékolva és nem dolgozhat. :/
2012. dec. 19. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Huhh... Így már jobban értelek...

Ezért akarsz - ameddig csak bírsz - dolgozni...

Nem könnyű...

Ha nem bejelentett a munka, akkor lesz TGYÁS-od meg GYED-ed? Vagy mikor volt legutóbb bejelentett munkad és mennyi ideig? Mert akkor szülés után is jó lenne, ha minél jobban jönné tek ki anyagilag.

És tényleg próbálj pihenni is eleget - ahogy már írtam. :)

2012. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát még csak 21 leszek és eddig bejelentettem nem volt csak diákmunka 3 év. Két éve csinálom azt a melót amit most és előtte csak diák munkáim voltak. Szóval rendes bejelentettem nem és így csak a gyes fog járni, gyed pedig nem.
2012. dec. 22. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!