Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor foganhatott a babám?...

Mikor foganhatott a babám? Azokon a napokon, amikor pozitív volt az ovuteszt, vagy utána, az első negatív napon?

Figyelt kérdés

[link]


A diagrammon látszik, hogy június elsején és másodikán volt pozitív az ovulációs tesztem, elsején esett le a hőm és másodikán emelkedett meg nagyon.

De melyik nap volt ténylegesen peteérésem? Másodikán, amikor a hőm megemelkedett és még pozitív volt az ovuteszt, vagy harmadikán, amikor negatív lett az ovuteszt?

(Azért kérdezem, mert egyik helyen azt olvastam, hogy a hirtelen hőemelkedés napján van peteérés, a másik helyen meg azt, hogy az ovuteszt csak azt jelzi, hogy ovuláció lesz és az első negatív napon foganhat ténylegesen a baba. De nekem ez a kettő nem egyezik.)


2009. aug. 23. 07:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Jójó, megtudod a napját, de mégis hány órakor foganhatott?!? Ez az igazi kérdésem nekem is!!
2009. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
???
2009. aug. 23. 08:43
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként hogy értsd "kedves" első válaszoló, hogy miért kérdezem: a terhességet ugye az utolsó mensi első napjától számolják. Gondolom, hogy ez még világos.

Ezek szerint én ma lennék 13 hetes 6 napos terhes és eszerint az alap számítás szerint a babám a ciklus 14. napján fogant. Akkor biztosan nem, mindenképpen később, csak az a kérdés, hogy 2 vagy 3 nappal később. Pénteken kellett volna mennem kombinált tesztre, amit a dokim lemondott, az asszisztense hívott péntek reggel, hogy ne menjek, mert az orvos beteg, nem lesz uh, ha nincs uh, akkor nincs vérvétel sem, mert egy napon kell lennie a kettőnek, úgy van értelme.

Kedden tudná megcsinálni, akkor viszont már ne menjek, mert maximum 13+6-ig lehet, utána már nincs értelme, én két nappal kicsúszok, marad a négyes teszt, mint down-vizsgálat, ami viszont jóval drágább.

De én tudom, hogy később volt peteérésem, ha az pozitív ovuteszt utáni első negatív napon foganhatott a legkorábban a babám, akkor még fiatalabb terhes vagyok és akkor még szerdáig mehetek kombinált tesztre.


Ezért kérdeztem, amit kérdeztem, nem azért, hogy te kötekedj, de ne válaszolj.

Inkább hallgass, nem kötelező válaszolni, ettől nem lesz jobb a statisztikád. Fordítsd arra az energiádat, hogy segíts, akinek tudsz, ha tudsz.

Köszönöm!

2009. aug. 23. 09:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én laikus vagyok, remélem kapsz mástól is majd választ.


Az én véleményem az, hogy az első negatív napon, azaz harmadikán történt meg a fogantatás. Ezt mindössze az alapján mondom, hogy amikor nálam történt ugyanez, nekem a doki mondta, hogy a hő "csalhat" egy-két napot.

Van, akinek csak a peteérés után 2-3 nappal emelkedik meg a hője, vagy olyan is van (mint neked), hogy a hő már előtte jelzi a peteérést. A lényeg, hogy az ovuteszt a biztos, mert az hormonok alapján működik, az a "tutibb".

Mivel a tüszőrepedés általában hajnalban történik, még ez is az ovuteszt javára hajtja a vizet, hiszen így lehetséges, hogy előtte pozi, utána már nega a teszt. A hőbe viszont nagyon sok minden bekavarhat.

Szumma-szummárum, szerintem harmadikán fogant a babád.

:)

2009. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

Szia, első vagyok.

Nem értem mi a bajod, mi ez az "ettől nem lesz jobb a statisztikád" duma. Mintha a statisztikám miatt válaszolnék!?! Mindenesetre miért nem mentél már 2 hete tesztre? Miért nincs vizsgálat, ha beteg az orvos? Miért nem vizsgált az ügyeletes? Miért gondolod, hogy ITT fogsz választ kapni olyan kérdésre, amiben az orvos az illetékes? Ha bebizonyosodni látszik az elméleted, akkor mi lesz? Odamész az orvoshoz, és azt mondod, márpedig legyen vizsgálat, mert azt mondták a gyakorin, hogy még lehet?!?

Amúgy azért lehet fontos az óra is, hogy tudd, kihez kell fordulni majd gyerektartásért.

2009. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak köszönöm, hogy segített. Igazad lehet, az lh-teszt hormon alapján működik, megbízhatóbb lehet, mint a hőmérés.

Az 1. és 3. válaszolónak: most írok utoljára. Ne haragudj, de azt hiszem, hogy primitív vagy.

Lehet, hogy nálad van jelentősége annak, hogy hánykor fogan a gyermeked és csak így tudod belőni, hogy ki az apa, nekem ilyen problémám hála Istennek nincs, vagy a férjem az apa, vagy a Szenlélek, de inkább az előbbi.

Nem hiszem, hogy neked kellene magyarázkodnom, hogy miért most megyek orvoshoz. De egyébként azért, mert péntekre kaptam időpontot, nem két héttel korábbi napra. Gondolom vágod, hogy mi az az időpont. Az orvosomnak nincs a rendelőben helyettese, mert magándokiról van szó, még mielőtt rákérdezel elmondom, hogy TB-alapú rendelésre nem mehetek, mert a munkáltatóm külföldi cég, külföldi biztosításom van, Magyarországon kihelyezett képviselő vagyok, ezért van magánorvosom. Nekem az államiért is ugyanúgy csengetnem kellene, vagy repülni 2000 km-ert minden vizsgálatért, hogy abban az országban végezzék el, ahova a biztosításom szól.

És igen, eltaláltad: holnap hívni fogom az asszisztenst és megkérem, hogy írjon be keddre mindenképpen kombira, az orvosnak pedig viszem majd a táblázatot. Ha ért hozzá (márpedig értenie kell hozzá), akkor ő is azt fogja mondani, hogy a babám nem a 14, hanem a 17. napon fogant és mehet a teszt.

2009. aug. 23. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Háááát, te mindent tudsz. Még jó, hogy írtál..
2009. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%

Még annyi azoknak a hasonló helyzetben lévő kismamáknak, hogy vagy próbáljanak már meg abban az országban eü. biztosítást fizetni, ahol élnek, mert ha annyira primitívek, hogy nem ezt teszik, akkor úgy járhatnak, mint a szerencsétlen kérdező. (Végülis ki az a primitív, aki az állandó lakhelyétől 2000km-re (!) lévő intézményekben biztosított?!?) Ha meg beteg a fizetős dokijuk, akkor emeljék már meg a feneküket, és battyogjanak be egy másik dokihoz vagy a kórházba, és fizessenek ott. Mellesleg gondolom a vérvételhez a labor meg már csak nem "magán"...


Egy a lényeg, láthattunk egy példát, aminek a kárán a bölcs tanulhat.. Köszönjük, Emese!

2009. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha már személyeskedsz, akkor most én is kérdeznék tőled valamit.

Neked valójában mi a problémád?

1. Nem fogan gyermeked és emiatt frusztrált vagy, itt töltöd ki a mérged?

2. Megfogant, de nem akartad, emiatt frusztrált vagy, itt töltöd ki a mérged?

3. Nincs aki gyermeket csináljon neked (az alapján, amit megvillogtattál itt a személyiségedből ezt nem csodálnám) és emiatt frusztrált vagy, itt töltöd ki a mérged?

4. Egyéb ok miatt frusztrált vagy, itt töltöd ki a mérged?


Ez már nevetséges, amit itt produkálsz. A két és fél éves gyermekem nem művel ilyeneket, amikor dackorszaka volt, de gondolom, hogy te már idősebb vagy, hiszen írni/olvasni tudsz, már szocializálódnod kellett volna. Kicsit deviáns a viselkedésed. :-D


Sajnálom, de nem én tehetek róla(d).

Jeleztem a moderátornak.

2009. aug. 23. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.a tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hőmérséklet előtt vagy a hőmérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minőségű hüvelyi váladékot 5 napon belül a hőmérsékletemelkedés előtt vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni. remelem segitett.

en is csak onnan tudom, mikor van a repedés, mert nekem nagyon fáj. par percig, hajnali 4kor

2009. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!