Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálnak/esznek/isznak...

Miért csinálnak/esznek/isznak a kismamák szándékosan olyat, amiről tudják, hogy tilos, mert esetleg árthat a babának?

Figyelt kérdés
Aztán kiírják a gyk-ra és nyugtatják egymás lelkiismeretét...
2012. dec. 19. 13:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szándékosan? Hát én konkrétan ilyennel még nem találkoztam. Linkelni nem tudsz?

Mikor nővérem terhes lett, akkor nagyon kívánta a kólát (amúgy nem szereti) és ivott is egy vagy két pohárral, de nem attól lesz baja a babának, ha baja lesz (nem lett :)). De konkrétan olyannal még nem találkoztam, aki direkt folyamatosan egészségtelen dolgokat eszik.

2012. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sem szándékosan, ök meg vannak gyözödve hogy 1-2 pohár bor az jót tesz.


Anyukám pl állandóan erös paprikát evett. Aztán baj is lett, elve magas vérnyomásos volt (persze akkor nem tudták). de magas vérnyomásába majdnem mindenki bele halt.

2012. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Golan Trevize ***** válasza:
10%
Mert reménykednek, hogy több családi pótlékot és segélyt kapnak a sérült gyerek után.
2012. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?

Nem mindenki szent, pár pohár bor, kávé, ez-az nem fog ártani a babáknak.

Nyilván szándékosan kért okozni a jó anyukák nem akarnak.

De tudod, ha mindent megvon magától valaki, amit szeretne, de most tilos, csak mert terhes, illetve szoptat, az is elég ártalmas számára, s azt is megsínyli a baba is.

Akkor már nem jobb néha, hogy embernek érezze magát, nem pedig robotnak?


(nyilván nem az alkoholistákról, és a cigizőkről beszélek)

2012. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Pontosan olyanokra gondolok, hogy cigi, alkohol, energiaital.. amit ugye mindenki tud, hogy nem jó.. de a függőség erősebb lenne, mint a baba iránti szeretet?? Nem kötekedős kérdésnek szántam csak tényleg nem értem..
2012. dec. 19. 13:54
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Akkor igen, az önzés, és a függőség erősebb.

Sajnos.

2012. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Azért írják ki, hogy megnyugtassák magukat, hogy igazat adjanak nekik. Ettől még nem lesz egészséges az a bor, akármilyen jót is tesz a vérnyomásnak, akkor is alkohol, ami károsíthatja a magzatot. Nyilván egyszeri esettől nem lesz gond, de soha nem lehet tudni. Külföldön az orvosok sem ajánlják úgy az alkoholos italokat a kismamáknak, mint itthon. A vérnyomásra pedig annyi egészséges szer van, hogy simán lehet azt a vörösbort mással pótolni.

Én szeretem egyébként a jó bort, a jó sört, szívesen megiszom egy pohárral társaságban. De terhesség és szoptatás alatt soha, és ettől még embernek érzem magam, sőt, jól érzem magam:) Ez nem alkohol vagy cigi kérdése. Eleve, próbálok egészségesen táplálkozni. Kólát soha nem iszom, nagyon egészségtelen, tönkre teszi a szervezetet. Kávét pedig próbálok nem inni, de, ha megkívánom, akkor nem csinálok ebből gondot.

Igazából szerintem az alkohol és a cigi a legveszélyesebb, de az alkoholról megoszlik az orvosok véleménye. De, ha már van az orvosoknak egy nagy része, akik ellene vannak, csak van ebben valami igazság, és azzal nem árt az ember, ha nem iszik.

Teljesen mindegy, ha valaki akar inni, akkor talál bőven olyan véleményt, ami megnyugtatja a lelkiismeretét.

2012. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom! Előző hozzászóló iszonyat jól megfogalmaztad az utolsó mondatot.. Nagyon igaz!
2012. dec. 19. 14:12
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
ezek,amikről írsz függőségek...Mondjuk,ha nem,akkor nem értem mi értelme.Én nem ittam,nem cigiztem,mióta kiderült,hogy terhes vagyok(több,mint 2éve,mert még szoptatok).Viszont kávézok(sose hagytam abba),kólát is iszok néha(émelygés ellen anno csak ez vált be),sőt mogyorót is ettem,camembert sajtot is,füstölt kolbászt,sonkát is,merthogy sokak szerint ezeket sem lehet terhesen/szoptatás alatt..Nekem ezek kihagyása az étrendből már kicsit vicces lett volna(najó, a kóla,kávé élvezet,de ott meg én a mértéket tartom fontosnak)
2012. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
én is sok ilyen kérdéssel találkozom, és én sem értem őket. pl. : "megittam egy doboz energiáitalt. nem lesz baja a babának? " vagy "élesívtam ma 2 cigit. baj lehet belőle?" és társaik. nem értem, ha tudják, h. nem tesz jót -mert tudják, hisz akkor nem kérdeznék meg -,minek csinálják?
2012. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!