Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak nekem ilyen problémás a...

Baranka kérdése:

Csak nekem ilyen problémás a terhességem?

Figyelt kérdés
Tudom nem annyira nagy dolgok ezek, de akkor is idegesítenek! Tudom minden terhesség más és más! Először kiderült 13 hetesen, hogy a külső méhszájam nyitva van egy ujjnyira. Erre szednem kell napi 3*1 szem magne b6 vitamint. Aztán jött, az első szülésem utáni a varratom helye sokszor annyira fáj, hogy arra lidokain kenőcsőt kell használnom. 24 hetes cukorterheléses vérvételen meg kiderült, hogy vérszegény vagyok arra meg vasat kell szednem. Most tényleg én vagyok ennyire szerencsétlen? Vajon mi jön még ezek után? Tudom ezek annyira nem nagy problémák, de ezek lelkileg teljesen kikészítenek. Kaphatnék egy kis biztatást?

2012. dec. 20. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel anyuci gondolj arra ,hogy ezek tenyleg csak kiseb problemak es a gyereked egeszseges ez a legfontosabb .. ha nyitva van egy picit a mehszajad akkor jobban odakell figyelned magadra nem maszkalni sokat ha lehet a terhesseg kozepe fele ennyi ... udv egy 10 honapos kislany anyukaja :D Amugy ja en vegig hanytam 9 honapot az sem volt egy leanyalom a tudatom tele volt a hanyassal de ezen is tulvagyunk hala az egnek :)
2012. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt az elsö terhességemnél. Második szinte telejsen probléma mentes volt.


Elsönél az elsö trimeszterben véreztem.

Második trimeszterben görcsöltem (annyira hogy még egy marék Mg sem hatott) pedig semmi ok nem volt

Harmadik trimeszterben olyan viszketéses terhességi kiütés jött ki rajtam ami minden 200-ik kismamánál jelentkezik és véresre kaprtam az egész testemet.


De boldog voltam hogy nincs nagyobb bajom.

2012. dec. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is valamilyen szinten örülök neki, hogy csak ennyi bajom van. Mert van egy anyuka ismerősőm akinek terhességi mellrákja volt.
2012. dec. 20. 12:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy írok, de ahogy olvastam soraid felment a pumpám...Ezek semmiségek, ahhoz képest amiket leoszthatott volna számodra az élet...Mit nem adnék, ha 24 hetes terhességi kort megérhetném, 4 vetélés után, úgy hogy a következő terhességem kezdetekor minden nap kezdhetem a clexane injekció szúrását, hátha sikerül kihordanom a következő babám....Amíg a babád egészséges és te is addig szerintem inkább csak örülni való van! Jó egészséget Kívánok!
2012. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szomorúan olvastam a soraid,nagyon megkönnyeztem. Kívánom, hogy minél előbb jöjjön össze a baba, és hogy problémamentes legyen minden! Neked is köszönöm a választ.
2012. dec. 20. 13:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg ne haragudj, hogy így megírtam, és köszönöm együttérzésed! Csak pozitívan állj hozzá, én is azt teszem. Legyen bármi mellékhatás, bármi fájdalom, megéri majd mikor a kezedben tarthatod a kisbabád! Jó egészséget kívánok és Kellemes Ünnepeket!
2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál! A Te válaszod is hasznos volt számomra. Nekem is az a fontos, hogy a babával minden rendben legyen! Más nem számít és ha világra jön majd ez is semmiségnek fog tűnni, mert a karomban tarthatom majd.
2012. dec. 20. 13:18
 8/14 anonim ***** válasza:
29 hetesen elköltözött a férjem egy szerinte kihagyhatatlan szerelemért, itt hagyva a 22hós lányunkkal és a pocaklakóval, a nagyot ekkora hassal is naponta tolom a bölcsibe, ami 1 óra gyaloglás. Nagymama, segítség, bárki 300km-re. Szívesen átvállalom bármelyik nyavalyádat ezek helyett. Nem panaszként írom, hanem h másképp láss a saját dolgaidra!
2012. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én esetem, csak hogy nem lásd olyan borúsan a dolgokat.


Első terhesség vetélés.Második félidőben szülés magzatelhalás miatt.Harmadik terhesség első 14 hete hányás, émelygés egész nap.Aggodalom hogy ugyan mit hoz a jövő, ki tudom e hordani.Félidőtől magas vérnyomás, ingadozó vérnyomás.21. héttől nyitott külső méhszáj.32. héttől egy hónap szigorú fekvés megemelt ággyal mert végig kinyíltam egy újjnyira, koraszülés veszélye.37. héttől kórház szintén magas vérnyomás és brutális vizesedés miatt.39. héten szülésindítás mert már annyi gyógyszert szedtem.Gyors szülés, majdnem vákummal.Hát, valamiért várok még a tesóval:-)

2012. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, semmi különös.

Többedik terhességnél "természetes", hogy a külső méhszáj nyitva van, ez semmit nem jelent.

Szinte mindenki szed magnéziumot és vasat is.

Nem a belső méhszájad nyílt ki, nem kell feküdnöd, nem vagy terhességi cukros, sem toxémiás, gondolom nem híztál-vizesedtél 20-30kg-nyit. Gondolom, hogy az afp-d, egyéb vérvizsgálatod rendben volt, nem kellett amniocentézis, esetleg, ha volt, bár írnád, akkor nem élted volna át a poklok -poklát, míg megjön az eredmény egy 1:35 down kórra eredménnyel.

Gondolom halva sem született még babád.

Csak néhány "komolyabb" probléma, mint a tied.

Kicsit túlműködnek benned a hormonok, úgy látom.....

2012. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!